Wyjazdy integracyjne dla seniorów

Wyjazdy integracyjne dla seniorów są coraz bardziej popularne w naszym kraju. Dzięki rozwojowi medycyny, nie tylko wydłuża się długość życia, ale również czas pełnej sprawności ludzkiego organizmu. Obecnie starość nie jest już wyrokiem skazującym na bezczynne wspominanie młodości – można przeżywać drugą! Przed seniorami otwiera się w dzisiejszych czasach wiele możliwości – m.in. atrakcyjne wyjazdy dla seniorów.

Wycieczki i turnusy dla seniorów – BT Prom Wrocław

Wizerunek typowego polskiego seniora spędzającego całe dnie z herbatką przed telewizorem już dawno odszedł do lamusa. Obecnie nie odbiega on niczym od swojego europejskiego rówieśnika. Jest pełen energii i ciekawy świata, który być może w latach młodości z różnych względów był poza jego zasięgiem. Imprezy integracyjne czy zorganizowane wyjazdy dla seniorów to w XXI wieku rzecz powszechna. Seniorzy są też grupą coraz bardziej świadomych konsumentów, a ich wymagania i potrzeby zwiększają się. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom właśnie takich osób zapraszamy do skorzystania z naszej oferty wyjazdów dla seniorów.

Emerytura – idealny czas na nowe doświadczenia i znajomości

Kiedy jesteśmy młodzi, wbrew pozorom ciężko znaleźć czas na swoje pasje i poznawanie nowych osób – priorytetem jest wtedy praca, rodzina, urządzanie mieszkania itp. Emerytura jest więc idealnym czasem na nadrobienie zaległości. Można zwiedzić miejsca, których się nie widziało, poznać ludzi z różnych środowisk a nawet spróbować nowego sportu czy nauczyć się języka. Wyjazdy dla seniorów to świetna okazja na zmianę środowiska, poznanie nowych osób i poczucie się znowu młodym. Łatwiej zachować dobre zdrowie i sprawność fizyczną i umysłową, kiedy nie jest się zamkniętym w czterech ścianach, ale ma się zapewniony ruch i zajęcie.

Imprezy i wyjazdy integracyjne dla seniorów

Wystarczy zgłosić się do nas i podać interesujący grupę kierunek, a my opracujemy ofertę, uwzględniającą specjalne potrzeby seniorów. Zadbamy o to, aby miejsce noclegowe nie posiadało barier architektonicznych, autokar był komfortowy, menu posiłków zrównoważone i odpowiednio zbilansowane, a program zwiedzania nie był zbyt intensywny – ale jednocześnie ciekawy. Pamiętamy również, aby w miarę możliwości wyjazdy dla seniorów zapewniały przynajmniej minimalną aktywność fizyczną – można zadbać o to, dobierając odpowiedni personel i trenerów. Organizowane przez nas wyjazdy dla seniorów mają zapewnić zarówno komfort jak i rozrywkę dla uczestników.

Od wielu lat obsługujemy z powodzeniem grupy emerytów i rencistów, zarówno zrzeszonych, jak i po prostu przyjaciół.

Organizacja wyjazdów dla seniorów obejmuje:

  • wyjazdy na grzybobranie czy Nordic Walking połączone ze zwiedzaniem ciekawych miejsc lub ogniskiem/biesiadą
  • turnusy rehabilitacyjne i wypoczynkowe w ośrodkach z bogatą/szeroką bazą zabiegową
  • pielgrzymki m. in.: Wadowice, Częstochowa, Wambierzyce, Licheń
  • wyjazd integracyjne/okolicznościowe (Sylwester, Karnawał, Andrzejki itp.)
  • wycieczki autokarowe w kraju (polecamy: Wrocław, Kraków, Warszawę, Toruń, Trójmiasto, Karkonosze)
  • wycieczki autokarowe zagraniczne (w szczególności polecamy: Ukrainę, Litwę, Czechy, Niemcy)