Zawody strażackie – nowy wymiar integracji

Zawody strażackie

Jesteśmy coraz bardziej ciekawi świata, nowych doznań, nowych emocji, ciekawych zdarzeń. Czasem dostarcza nam ich życie prywatne, czasem praca realizuje nam takie potrzeby. Niekiedy z kolei mowa być może o czymś pośrednim. Impreza integracyjna, biznesowa. Spełnić może takie wymogi na przykład, jeśli w jej ramach zaoferujemy zawody strażackie.

Co to dokładniej?

Wierne odzwierciedlenie akcji i zachowań strażackich podczas ich czynności. W prawdziwych uniformach, przy użyciu rzeczywistego sprzętu, pod okiem „realnych” strażaków. Z udziałem wozów strażackich, sikawek, hełmów, pod okiem specjalistów. Impreza integracyjna, przenosząca jej uczestników w zupełnie inny wymiar, skłaniająca do wykonywania zupełnie innych czynności od tych, jakie wykonujemy na co dzień. Prowokująca nas do wejścia „w skórę”, w mundur człowieka misji, często zupełnie innej niż nasza.

zawody strażackie
zawody strażackie

Kto chce być strażakiem?

Na pewno kiedyś Wojtek i pewnie wielu, którzy w dzieciństwie czytali książkę „Jak Wojtek został strażakiem”. Ci nie czytający akurat tego słyszeli na pewno, że to właśnie strażak jest zawodem obdarzonym bardzo dużym zaufaniem społecznym. Panowie mogą na wyjeździe integracyjnym sprawdzić aktualność powiedzenia – „za mundurem panny sznurem”. Panie z kolei mogą spróbować swoich sił w prawdziwie męskich czynnościach. Wynoszeniu z symulowanego ognia, odgruzowywaniu, strzelaniu strumieniem wody. Zwijaniu i rozwijaniu węży strażackich. Rozcinaniu uszkodzonych samochodów. Zasymulowany tor pełen przeszkód też może być wspaniałą konkurencją. Zwłaszcza gdy mierzony jest czas każdego uczestnika.

zawody strażackie
zawody strażackie

Same zalety

Podszkolimy się i Ciebie w umiejętności, jakiej nigdy za mało, czyli pierwszej pomocy. Świadomość umiejętności ratowania komuś życia dodaje pewności siebie. Specjalny sprzęt i niesamowici instruktorzy na pewno w tym pomogą. Spędzicie czas w atmosferze zdrowej rywalizacji w konkurencjach strażackich. Często zdani na siebie nawzajem i swoje postawy w konkurencjach drużynowych sprawicie, że taka impreza integracyjna będzie integrować rzeczywiście. Do tego ruch i świeże powietrze. Niewątpliwie same zalety.