Wyjazdy turystyczne i integracyjne – 5 największych zalet

Wyjazdy turystyczne i integracyjne – 5 największych zalet

Chcesz się dowiedzieć, jakie są największe zalety wyjazdu integracyjnego? Przeczytaj te, które wymieniliśmy i upewnij się co do tego, że inwestycja w wyjazdy integracyjne to naprawdę dobra decyzja. Przyniesie to Twojej firmie wiele dobrego.

Wyjazdy turystyczne
Wyjazdy turystyczne

Integrujesz zespół, wzmacniasz pracę grupową

Czasami pracownicy z różnych działów nie mają nawet możliwości się spotkać, mimo że w pewien sposób ze sobą współpracują (np. zdalnie, przesyłając sobie dokumenty lub informacje). Jeżeli nie mają ze sobą żadnych stosunków, nie są też w stanie dobrze współpracować, a to przekłada się na znacznie gorszą jakość wykonywanych przez nich zadań. Impreza firmowa jest ich w stanie do siebie zbliżyć, przez co będą w stanie odnosić lepsze efekty.

Robisz sobie dobry PR

Jeżeli pracodawca organizuje wyjazdy np. imprezy integracyjne do Wrocławia lub w innych miastach, to jest lepszym kąskiem dla potencjalnych kandydatów na pracowników. Jest postrzegany w branży jako przedsiębiorca, który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swojego personelu, a to przekłada się na znacznie lepszy PR. Tak pod kątem pracowników, jak i kontrahentów, którzy chcieliby podjąć z firmą współpracę.

Wzmacniasz oddanie pracowników

Firma, która organizuje wyjazdy turystyczne, potrafi też w pewnym sensie przywiązać do siebie najlepszych pracowników. Skoro dostają oni od firmy coś wartościowego, to jasne jest, że nie będą chcieli jej tak łatwo opuścić. Będą jej wierni i będą też rozprzestrzeniać o niej bardzo dobre informacje, a to przysłuży się jej w przyszłości.

Wyjazdy turystyczne
Wyjazdy turystyczne

Poprawiasz wydajność w pracy

Jeżeli firma organizuje imprezy firmowe, to zobowiązuje tym w pewnym sensie swoich pracowników do większego starania się w tym, co robią. To z kolei przekłada się na znacznie lepsze efekty w pracy. Pracownicy starają się odwdzięczyć firmie za to, co ta dla nich robi, pracują wydajniej i nie trwonią czasu w pracy.

Możliwość obniżenia podatków

Imprezy firmowe generują co prawda koszty, ale wydatki na nie pozwalają na optymalizację podatkową, czyli na zmniejszenie wysokości należnego podatku dochodowego. Spotkanie biznesowe i imprezy mogą być finansowane z firmowego funduszu socjalnego.