Wyjazdy na narty Świeradów

Wyjazdy na narty Świeradów

Świeradów – dlaczego Zdrój?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Wszystko za sprawą wód leczniczych i innych surowców leczniczych, które zaczęto odkrywać w Świeradowie już w XVII wieku. Stopniowo w mieście zaczęto stawiać kolejne domy zdrojowe i tak Świeradów zyskał miano uzdrowiska. Tak było kiedyś. Tak jest też dziś. Ale to oczywiście nie wszystko co może nam zaproponować ten kurort. Dziś równie dużą popularnością jak wody mineralne cieszą się stoki narciarskie. Połączenie tych dwóch atrakcji sprawia, że Świeradów jest od wielu lat idealnym miejscem na firmowy wyjazd narciarski.

Wyjazdy na narty Świeradów
Wyjazdy na narty Świeradów

 Z Wenecji do Świeradowa?!

To oczywiście żart. Jedyne co mają ze sobą wspólnego te dwa miasta to w teorii gondola. W teorii bowiem po Weneckich kanałach mamy możliwość pływania gondolą, a na, a w zasadzie nad Świeradowskimi stokami narciarskimi możemy gondolą wjechać na najwyższy szczyt 😉 Ski& Fun Świeradów–Zdrój dysponuje właśnie takim ultranowoczesną koleją gondolową. Dzięki niej w zaledwie 8 minut każdy rządny wrażeń znajdzie się na starcie najdłuższej nartostrady znajdującej się w tym ośrodku narciarskim. Co po tym? Już tylko „wiatr we włosach” i ponad 2,5 kilometrowa doskonale przygotowana trasa narciarska. Całość o zróżnicowanym nachyleniu i rzecz jasna w miarę potrzeb na bieżąco dośnieżana i ratrakowana.

Wyjazdy na narty Świeradów
Wyjazdy na narty Świeradów

Biegówki w uzdrowisku

W Świeradowie to możliwe. Dla osób, które przyjadą do uzdrowiska na firmowy wyjazd integracyjny i nie są zwolennikami szusowania po stokach narciarskich miasto proponuję inną ciekawą aktywność – narty biegowe. Trasa narciarstwa biegowego, którą proponuje nam miasto nosi nazwę „Na Izerskim Szlaku Cietrzewia” i liczy niespełna 13,5 kilometra długości. Jej poziom jest łatwy – dzięki temu każdy nawet początkujący narciarz biegowy ma możliwość spróbowania swoich sił.

Ryby na śniegu

Po całodziennym szusowaniu na narciarskim wyjeździe firmowym warto pomyśleć o odpowiedniej strawie. Tu z pomocą przychodzą liczne restauracje – część z nich znajduje się tuż przy stokach narciarskich, inne w licznych hotelach i pensjonatach usytuowanych na terenie uzdrowiska Świeradów Zdrój. My jednak mamy swojego faworyta. Jest nim Chata Izerska serwująca swoim gościom świeżego pstrąga. Uspokajamy jednak jaroszy i mięsożerców 😉 dla tych pierwszych  proponujemy smażony ser z żurawiną, a dla tych drugich grillowane mięsa. Czy można wyobrazić sobie lepsze miejsce na organizację wyjazdu integracyjnego? Naszym zdaniem nie, ale odpowiedź pozostawiamy Wam.