Świeradów – dlaczego Zdrój?

Świeradów – dlaczego Zdrój?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Wszystko za sprawą wód leczniczych i innych surowców leczniczych, które zaczęto odkrywać w Świeradowie już w XVII wieku. Stopniowo w mieście zaczęto stawiać kolejne domy zdrojowe i tak Świeradów zyskał miano uzdrowiska. Tak było kiedyś. Tak jest też dziś. Ale to oczywiście nie wszystko co może nam zaproponować ten kurort. Dziś równie dużą popularnością jak wody mineralne cieszą się stoki narciarskie. Połączenie tych dwóch atrakcji sprawia, że Świeradów jest od wielu lat idealnym miejscem na firmowy wyjazd narciarski.

Wyjazdy na narty Świeradów
Wyjazdy na narty Świeradów

 Z Wenecji do Świeradowa?!

To oczywiście żart. Jedyne co mają ze sobą wspólnego te dwa miasta to w teorii gondola. W teorii bowiem po Weneckich kanałach mamy możliwość pływania gondolą, a na, a w zasadzie nad Świeradowskimi stokami narciarskimi możemy gondolą wjechać na najwyższy szczyt 😉 Ski& Fun Świeradów–Zdrój dysponuje właśnie takim ultranowoczesną koleją gondolową. Dzięki niej w zaledwie 8 minut każdy rządny wrażeń znajdzie się na starcie najdłuższej nartostrady znajdującej się w tym ośrodku narciarskim. Co po tym? Już tylko „wiatr we włosach” i ponad 2,5 kilometrowa doskonale przygotowana trasa narciarska. Całość o zróżnicowanym nachyleniu i rzecz jasna w miarę potrzeb na bieżąco dośnieżana i ratrakowana.

Wyjazdy na narty Świeradów
Wyjazdy na narty Świeradów

Biegówki w uzdrowisku

W Świeradowie to możliwe. Dla osób, które przyjadą do uzdrowiska na firmowy wyjazd integracyjny i nie są zwolennikami szusowania po stokach narciarskich miasto proponuję inną ciekawą aktywność – narty biegowe. Trasa narciarstwa biegowego, którą proponuje nam miasto nosi nazwę „Na Izerskim Szlaku Cietrzewia” i liczy niespełna 13,5 kilometra długości. Jej poziom jest łatwy – dzięki temu każdy nawet początkujący narciarz biegowy ma możliwość spróbowania swoich sił.

Ryby na śniegu

Po całodziennym szusowaniu na narciarskim wyjeździe firmowym warto pomyśleć o odpowiedniej strawie. Tu z pomocą przychodzą liczne restauracje – część z nich znajduje się tuż przy stokach narciarskich, inne w licznych hotelach i pensjonatach usytuowanych na terenie uzdrowiska Świeradów Zdrój. My jednak mamy swojego faworyta. Jest nim Chata Izerska serwująca swoim gościom świeżego pstrąga. Uspokajamy jednak jaroszy i mięsożerców 😉 dla tych pierwszych  proponujemy smażony ser z żurawiną, a dla tych drugich grillowane mięsa. Czy można wyobrazić sobie lepsze miejsce na organizację wyjazdu integracyjnego? Naszym zdaniem nie, ale odpowiedź pozostawiamy Wam.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

firmowe wyjazdy narciarskie Zieleniec integracyjne wyjazdy narciarskie Zieleniec organizacja wyjazdów narciarskich organizacja wyjazdów narciarskich Karpacz organizacja wyjazdów narciarskich Warszawa organizacja wyjazdów narciarskich Wrocław organizacja wyjazdów narciarskich Zieleniec wyjazdy dla firm Świeradów wyjazdy firmowe na narty biegowe wyjazdy firmowe na narty biegowe do Jakuszyc wyjazdy integracyjne na narty z Wrocławia wyjazdy na narty wyjazdy na narty biegowe wyjazdy na narty biegowe dla firm wyjazdy na narty Bieszczady wyjazdy na narty dla firm wyjazdy na narty dla firm Wrocław wyjazdy na narty dla firm z Wrocławia wyjazdy na narty do Austrii wyjazdy na narty do Czech wyjazdy na narty do Francji wyjazdy na narty do Włoch wyjazdy na narty Karkonosze wyjazdy na narty Świeradów wyjazdy na narty z Wrocławia wyjazdy na narty Zakopane wyjazdy narciarske dla firm wyjazdy narciarskie Czarna Góra wyjazdy narciarskie dla firm Karpacz wyjazdy narciarskie dla firm Szklarska Poręba wyjazdy narciarskie dla firm Warszawa wyjazdy narciarskie dla firm Wrocław wyjazdy narciarskie dla firm Zieleniec wyjazdy narciarskie do Jakuszyc wyjazdy narciarskie Karpacz wyjazdy narciarskie Świeradów wyjazdy narciarskie Szklarska Poręba wyjazdy narciarskie wrocław wyjazdy narciarskie z Wrocławia wyjazdy narciarskie zakopane wyjazdy narciarskie Zieleniec zimowy wyjazd integracyjny zimowy wyjazd integracyjny Karpacz zimowy wyjazd integracyjny Szklarska Poręba zimowy wyjazd integracyjny Wrocław