Jak dobrze wykorzystać wyjazd integracyjny nad morze lub w góry?

Jak dobrze wykorzystać wyjazd integracyjny nad morze lub w góry?

Dwa najpopularniejsze kierunki wyjazdów w Polsce – morze i góry. Piękne plaże i ciepła woda, kontra górskie szczyty i niesamowite widoki. Planując wyjazd integracyjny nad morze lub w góry, musisz wiedzieć, jak dobrze go wykorzystać.

Wyjazd integracyjny nad morze
Wyjazd integracyjny nad morze

Wskazówki ogólne, niezależnie od planowanego kierunku

  • Żeby nie stracić więcej czasu, niż to konieczne, warto jest wyjechać możliwie wcześnie rano. Nawet jeżeli miałoby to być bardzo wcześnie. Wyobraź sobie, że jadąc 500 km nad morze i wyjeżdżając o 9:00 czy 10:00 dojedziecie po południu i pierwszy dzień jest właściwie stracony. Warto wyjechać od 5-6 rano.
  • Odpowiedni plan wyjazdu – impreza integracyjna musi być z góry zaplanowana. Jeżeli nie będzie planu, każdy z uczestników może mieć własne pomysły, nie będzie jednomyślności, uczestnicy stracą mnóstwo czasu, a wyjazd może być prawdziwą męczarnią.

Planowanie wyjazdu w góry

  • Warto kupić bilety zawczasu. Unikniemy w ten sposób stania w długich kolejach po bilety na wyciągi, kolejki górskie czy do muzeum. Wyjazdy turystyczne muszą być planowane już na poziomie tych podstawowych cegiełek, które będą warunkowały maksymalną oszczędność czasu.
  • Wybór tras dostosowanych do możliwości uczestników. Nie warto planować wpinania się na Kasprowy Wierch czy Rysy, kiedy widać wyraźnie, że kondycja i zapał uczestników są niespecjalne. Wspinaczka wtedy, która normalnie trwa 3 godziny, będzie trwała cały dzień i popsuje nam dalsze plany.

Planowanie wyjazdu nad morze

  • Wybór miejsc bardziej kameralnych – nie ma sensu przez 2 godziny szukać wystarczająco dużej wolnej przestrzeni dla większej grupy w miejscu bardzo zatłoczonym. Znacznie lepiej będzie wybrać mniej oblegane miejsce. Odpoczynek będzie tam znacznie przyjemniejszy, a znalezienie miejsca łatwiejsze.
  • Wcześniejsze ustalenie kwestii związanych z piciem alkoholu – imprezy dla firm nad morzem bardzo często odbywają się w miesiącach letnich i związane są ze spożywaniem alkoholu. Żeby zabawa się nie popsuła i żeby nie stracić czasu, warto określić konkretne zasady dotyczące spożywania alkoholu. Na przykład, że wolno pić wyłącznie po 19, w czasie wolnym, w czasie zabawy w klubie lub w czasie/po kolacji.