Sekrety wieczorów tematycznych

Wieczory tematyczne dla firm

Wieczór tematyczny to nieznany nadal termin, ale jednocześnie bardzo ciekawe zagadnienie, dlatego warto się nim zainteresować i dowiedzieć, czym są wieczory tematyczne i kiedy warto zdecydować się na to, by coś takiego zorganizować.

Czym jest wieczór tematyczny?

Wieczór tematyczny to nazwa imprezy, która kręci się tematycznie wokół jednego, wybranego tematu. Chodzi tutaj na przykład o to, że wybieramy sobie miejsce, gdzie impreza się odbędzie, np. jakąś restaurację, w której będziemy mieli wynajętą salę i wszystko, co będzie przygotowane tej nocy w kontekście zabawy i spędzania wolnego czasu, będzie dotyczyło jednego konkretnego tematu. Temat ten może być wybrany dowolnie przez pracodawcę lub przez firmę eventową za zgodą pracodawcy. Pracownicy zazwyczaj wiedzą, jaki będzie temat, dlatego że muszą się do niego odpowiednio ubrać.

Dlaczego warto zorganizować wieczór tematyczny?

Wieczór tematyczny jest doskonałym rozwiązaniem przede wszystkim dlatego, że jest zabawny i bardzo zobowiązujący. Oznacza to, że uczestnicy imprezy muszą się wpisywać tym, co robią, w klimat wydarzenia. Muszą brać udział w konkurencjach, bawić się w danym klimacie i to jest zazwyczaj ciekawe. A tematy są bardzo śmieszne albo bardzo absurdalne, np. klimat domu wariatów, rozdania Oskarów, klimat zimy, temat pracy w całkiem innej branży i na całkiem innych stanowiskach. Pomysłów na imprezy integracyjne z ustalonym konkretnie tematem jest bez liku, a z uwagi na to, że jest to tak wciągające, zabawa także jest przednia.

Pomysły na wieczór tematyczny

  • Wieś – uczestnicy imprezy ubrani są w stroje ludowe, typowo wiejskie, nawet nieco niechlujne. Na sali cała dekoracja przypomina wieś. Uczestnicy mają za zadanie doić sztuczną krowę, sadzić warzywa w zaaranżowanym na potrzeby imprezy ogrodzie, robić masło itp. Całość jest fotografowana i filmowana.
Wieczory tematyczne dla firm
Wieczory tematyczne dla firm
  • Złote Globy – uczestnicy wcielają się w rolę gwiazd na rozdaniu Złotych Globów. Kobiety ubierają zjawiskowe suknie, natomiast mężczyźni fraki. „Gwiazdy” robią sobie zdjęcia na ściance, podpisują autografy, udzielają wywiadów, przeprowadzają plebiscyt z wręczeniem nagród, a następnie odbywa się after party, czyli impreza do białego rana. Takie eventy dla firm we Wrocławiu zakładają prawie zawsze, że pracownicy zabiorą na imprezę osoby towarzyszące.