Team Building – dlaczego warto inwestować w zespół?

Team Building – dlaczego warto inwestować w zespół?

Dobrze zintegrowany i zgrany zespół jest w stanie osiągać znacznie lepsze efekty w pracy, a to natomiast przekłada się na zadowolenie obu stron – zarówno pracowników, jak i pracodawcy. Zobacz, dlaczego warto inwestować w team building.

Team building Wrocław
Team building Wrocław

Zwiększasz motywację do pracy

Jeżeli pracownicy są zgrani i umożliwia się im różnego rodzaju wyjazdy firmowe i spotkania, na których lepiej się poznają, to efekty takich działań bardzo dobre przekładają się na to, jak Ci pracownicy pracują. Chodzi przede wszystkim o to, że dzięki odpoczynkowi, dzięki poprawie atmosfery w pracy, są do niej bardziej zmotywowani i bardziej chętni, by dawać z siebie jak najwięcej. Tak więc wyjazdy integracyjne to korzyść dla pracownika i dla pracodawcy.

Ułatwiasz proces przepływu informacji

Jeżeli pracownicy nie znają się, nie kontaktują się ze sobą albo robią to rzadko, to w momencie, kiedy to takiego kontaktu musi dojść, jego efekty mogą być mizerne. Może się zdarzyć tak, że pracownicy nie będą umieli się ze sobą dobrze skomunikować, a to odbije się negatywnie na wszystkich ich zadaniach.

Team building Wrocław
Team building Wrocław

Wyzwalasz atmosferę rywalizacji

Pracownicy na podobnych stanowiskach po poznaniu się i ocenieniu we własnym zakresie swoich możliwości i słabych stron, w pewnym sensie zaczynają ze sobą rywalizować. Każdy chce zdobyć uznanie szefa, bo kogo szef lubi, ten dostanie lepszą pracę i wyższą pensję. Nie da się uniknąć rywalizacji w pracy. Prawda jest taka, że kto nie rywalizuje, ten jest bardzo niemądry, bo nie ma pojęcia, co traci. Każdy chce się stać pupilkiem szefa, bo pupilek zawsze dostanie lepsze traktowanie. Urlop, kiedy chce i podwyżkę, gdyż wykazuje się w oczach przełożonych.

Wzmagasz w pracownikach kreatywność

Wypoczęty pracownik i jednocześnie pracownik zmuszany do myślenia, ciągle stymulowany nowymi zadaniami, to pracownik, który się rozwija. Jeżeli nie wymusimy na nim działań poza normalnym zakresem pracy, stanie w miejscu, a to tak, jakby zaczął się cofać. Dlatego też nie dziwi fakt, że każda impreza firmowa, na której realizowany jest team building, to dla firmy czysta korzyść.