Speleologia – eksploracja jaskiń

Speleologia

Czy byłeś jednym w tych, którzy zawsze pragnęli odbyć podróż do wnętrza ziemi? Zobaczyć co jest w środku i dokąd można dotrzeć? Wspólne zgłębianie tajemnic naszej Ziemi to ciekawy i nietuzinkowy pomysł dla Ciebie na zorganizowanie imprezy integracyjnej. Speleologia, czyli nauka o jaskiniach pozwoli Wam wdrożyć się, by przeżyć naprawdę wyjątkową przygodę.

Speleologia
Speleologia

Dlaczego to?

Aktywność fizyczna połączona z wrażeniami widokowymi i poznawaniem nowych rejonów i sfer otaczającego nas świata, to główne trendy, jakie są oszukiwane i jakie my staramy się oferować. Jedną z takich form jest speleologia. Eksplorowanie jaskiń, chodzenie po nich, zwiedzanie. To kierunek i dziedzina doskonale nadająca się też na wyjazdy firmowe.

Speleologia
Speleologia

Gdzie, jak i kto?

Speleologię (zwiedzanie jaskiń), w sposób jaki oferujemy, uprawiać może każdy. Świetna dziedzina, jeśli chce się odkryć coś „swojego”, nietuzinkowego. Nie wymaga jednocześnie dużego przygotowania kondycyjnego, technicznego, czy sprzętowego. Świat daje nam możliwość turystyki jaskiniowej w Polsce, niedaleko za jej granicami – Czechy, Słowacja, czy i w dalszych częściach Europy. Trafić na piękne i ciekawe zjawiska krasowe, faunę podziemną, bajeczne arterie wodne, urokliwą architekturę, którą Ziemi sama wytworzyła w swoim wnętrzu. Wszystko to poznawane w mgiełce tajemnicy wnętrza i czegoś, co na co dzień jest zakryte. Bywają takie, które przemierza się łodziami, czasem będzie potrzeba prostej wspinaczki, na życzenie można przejść trasę trudniejszą. W finale wymiana nabytych doświadczeń, przy wspólnym posiłku, na zewnątrz. Zatem wszystko, czego oczekuje się od wypadu integracyjnego.

Korzyści

Korzyścią zawsze jest poznanie czegoś nowego. Jaskinie dla Wielu z Was, nawet tych, którym wydaje się, że widzieli już wiele, odsłonić mogą masę nowego świata i nowych doznań, które nawet trudno opisać. Indywidualnie, ale to też doskonałe pole do integracji firmowej. Wspólny pobyt w wydzielonym miejscu, podążanie za sobą krok za krokiem, czasem konieczność wzajemnej pomocy w przebyciu trudnego odcinka, wyciągnięcie ręki, świadomość zdania na siebie nawzajem i potrzeby działania wspólnego. Jeśli kiedykolwiek będziecie mieć okazję wejść do jaskini w stroju grotołaza, nie zastanawiajcie się tylko działajcie. Bo może ominąć Was niesamowita przygoda.