Organizacja imprez firmowych – 5 podstawowych błędów

Organizacja imprez firmowych – 5 podstawowych błędów

Organizacja imprez firmowych to nie taka prosta sprawa. Trzeba sobie zdać sprawę z faktu, że nie wszystko może pójść po naszej myśli. Bardzo często zdarza się tak, że osoby, które organizują imprezy firmowe, popełniają diametralne błędy, a to natomiast skutkuje poważnymi problemami. Zobacz, czego się wystrzegać podczas organizacji eventu firmowego.

Organizacja imprez firmowych
Organizacja imprez firmowych

Błąd 1 – zbyt biednie

Zdarzają się firmy, które chcą oszczędzać na imprezie integracyjnej i nawet w momencie, kiedy inwestor, czyli pracodawca wyłoży na nią konkretne fundusze, zakres zabawy jest tak ograniczony, a całość tak podstawowa, że uczestnicy po prostu nie mogą się dobrze bawić. Jeżeli inwestor płaci za kolację składającą się z kilku ciepłych dań, wielu przystawek i różnych alkoholi, a na imprezie pojawia się jedno danie, dwie przystawki i słabej jakości alkohol w dwóch rodzajach, to coś jest nie tak. W takim przypadku widać wyraźnie, że impreza firmowa przygotowana jest przez ludzi, którzy z profesjonalizmem mają niewiele wspólnego.

Błąd 2 – zbyt bogato

W drugą stronę oczywiście też można przedobrzyć. Możliwe jest niedopięcie budżetu i przygotowanie czegoś, co jakością i stopniem wydatków będzie znacznie przewyższało budżet, jaki przeznaczył na ten cel inwestor.

Organizacja imprez firmowych
Organizacja imprez firmowych

Błąd 3 – nudno i standardowo

Jeżeli firma eventowa nie ma pomysłu na zorganizowanie imprezy firmowej, to zazwyczaj event jest nudny, bardzo przewidywalny i tak naprawdę nic nie wnosi do życia uczestników. Jeżeli już planujemy różnego rodzaju zagadki czy konkurencje, to niech one będą atrakcyjne. Niech będą nietypowe, niech nie da się ich tak łatwo odgadnąć. O to właśnie chodzi w takiej zabawie, a nie o fakt, że tylko się odbywa.

Błąd 4 – niebezpiecznie i nieprofesjonalnie

Nigdy nie można dopuścić do tego, żeby wyjazdy integracyjne dla firmy zawierały w sobie elementy, które byłyby dla uczestników niebezpieczne. Zabawa zabawą, ale nie może się zdarzyć tak, że firma eventowa wpadnie na jakiś ekstremalny pomysł i jednocześnie nie dopilnuje bezpieczeństwa uczestników imprezy.

Błąd 5 – niedopasowanie do uczestników imprezy

Często popełnianym błędem jest brak dopasowania scenariusza do tego, jacy są uczestnicy. Trzeba wziąć pod uwagę ich wiek, ich płeć ich potencjalne i realne zainteresowania, ich warunki fizyczne i tak dalej. Nie da się wciągnąć w konkretną zabawę grupy ludzi, którzy są przeciwni danemu tematowi albo po prostu mu nie podołają.