Dlaczego Nordic Walking to świetny pomysł na imprezę integracyjną?

Nordic Walking

Kontakt z tym, co za oknem i to w sposób aktywny fizycznie, to niewątpliwa zdobycz ostatnich dziesięcioleci naszej cywilizacji. Od dawna już też widujemy osoby kroczące z kijami w dłoni. Nordic Walking nawet w Polsce, ma już niekrótką tradycję.

Kto może uprawiać?

Odpowiedź mogłaby być krótka i prosta – każdy. Nordic Walking, innymi słowy chodzenie z kijami, to typ sportu i rekreacji, który nie wymaga dużego przygotowania technicznego, ani kondycyjnego. Każdy na początku jakoś tam pójdzie. A potem? Wiadomo wszak, że im dalej w las, tym więcej drzew. Doskonalenie techniki staje się potem dobrym pretekstem do następnych wyjazdów integracyjnych. Tym bardziej, że charakter tego typu rekreacji powoduje, że można się przy niej rozerwać, pogawędzić , poobserwować współuczestników marszu.

Nordic Walking
Nordic Walking

Gdzie można uprawiać?

Tutaj też można by odpowiedzieć prosto i krótko – wszędzie. Niewątpliwą zaletą Nordic Walking jest to, że nie wymaga specjalnie przygotowanego terenu, choć oczywiście będą na to miejsca mniej lub bardziej nam odpowiadające. Niemniej jednak żwawy krok przeplatany podpieraniem kijami zastosujemy prawie wszędzie. Najchętniej tam, gdzie uprawia się miło tradycyjny spacer. Miejsca bulwarowe, szlaki rekreacyjne w mieście. W pozamiejskich terenach trakty wzdłuż rzek czy dolin górskich, albo łagodne szlaki turystyczne. W mieście mogą to być też bieżni stadionów, parki albo po prostu skwerki przy hotelach, jeśli jesteśmy na wyjeździe firmowym.

Nordic Walking
Nordic Walking

Same korzyści

Czas spędzany w towarzystwie, na łonie natury, aktywnie. Nordic Walking jest optymalnym kierunkiem tematycznym dla wyjazdu integracyjnego. W swobodny marszu, czyli bardzo naturalnej dla człowieka czynności, odnajdzie się każdy. To doskonała możliwość poznania siebie nawzajem, niż ta codzienna – za biurkiem, czy wiecznie z telefonem przy uchu. To doskonała możliwość wzbudzenia wzajemnego poczucia zaufania, lepszego poznania się, większej integracji między uczestnikami. Poza tym ruch na świeżym powietrzu to samo zdrowie, a czego się nie robi dla zdrowia? Mamy tu wszystko, czego oczekuje się od wyjazdów firmowych.