Jak wybrać najlepszy hotel na imprezę integracyjną czy konferencję?

Jak wybrać najlepszy hotel na imprezę integracyjną czy konferencję?

Kiedy impreza bądź konferencja ma się odbyć w hotelu, zarówno firmie, jak i agencji eventowej, zależy na tym, by klimat był przyjemny, cena korzystna, a możliwości maksymalnie duże. Poniżej dowiesz się, jak wybrać idealny hotel na konferencje, eventy dla firm czy spotkania biznesowe dla pracowników wyższego szczebla.

Cena za dobę

Kwestia ceny jest niezmiernie ważna, bo przecież mamy hotele, w których cena za dobę wynosi raptem 100 zł, ale mamy też takie, w których jeden pokój to koszt nawet kilku tysięcy złotych. Pewne jest, że pracowników – bez względu na to, na jakim szczeblu pracują – nie umieścimy w warunkach studenckich. Hotel nie musi być od razu cztero czy pięciogwiazdkowy, aczkolwiek powinien mieć przynajmniej średni standard. Tak więc trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu 150 zł za dobę od osoby, kiedy bierzemy „jedynki” i czasami nieco niższym, kiedy bierzemy dwójki lub trójki.

Udogodnienia, które wliczone są w cenę

W każdym hotelu są jakieś udogodnienia. W jednym jest to tylko taras, telewizja, kabiny z hydromasażem, darmowy internet i słodycze oraz owoce w pokojach. W innych natomiast jest to możliwość skorzystania z hotelowej siłowni, SPA, sauny, solarium, biblioteki lub innego miejsca. Sprawdźmy, jakie udogodnienia są wliczone w cenę. Jeżeli nasza impreza ma dość napięty grafik, lepiej negocjować możliwość rezygnacji z tych dodatkowych udogodnień na rzecz niższej ceny.

Lokalizacja hotelu

Jeżeli planujemy wyjazdy turystyczne dla firm w czasie trwania eventu, czyli np. stacjonujemy w hotelu, ale jedziemy na wycieczkę gdzie indziej, warto dobrze zastanowić się nad miejscem, w którym grupa ma nocować. Nie musi być to od razu centrum, gdyż tam ceny są wyższe, a rezerwacje dla dużych grup trzeba robić znacznie wcześniej, ale nie powinien być to też hotel daleko od miasta, bo w takim przypadku stracimy czas na dojazdy.

Najlepszy hotel na imprezę integracyjną
Najlepszy hotel na imprezę integracyjną

Ewentualny rabat dla dużej grupy

Jeżeli grupa jest liczna, jest to kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt osób, to konieczne jest negocjowanie z managerem obiektu ceny za całą grupę na cały czas pobytu. Zazwyczaj udaje się dostać rabat nawet na 20%, a przy dużej liczbie uczestników jest to naprawdę pokaźna kwota.