Loty śmigłowcem – impreza integracyjna z innej perspektywy

Loty śmigłowcem

Zorganizowanie imprezy integracyjnej jest dziś proste, ale czasem warto do niej podejść od strony innej, nieoczywistej. Zaplanować jej przebieg i charakter pod kątem charakteru i potrzeb uczestników. Bywają potrzeby imprezy spokojnej, relaksacyjnej. Bywają też imprezy, których uczestnicy będą oczekiwali nie spokoju, a wręcz na odwrót. Prędkości, adrenaliny, hałasu. Może więc loty śmigłowcem?

loty śmigłowcem
loty śmigłowcem

Wielu kocha powietrze i wysokość

Kto nie leciał jeszcze helikopterem, ten nie wie, jak bardzo to co innego, niż lot samolotem, czy tym bardziej motolotnią. Śmigłowiec może poruszać się w poziomie i w pionie. Jest dynamiczny zrywny. Impreza integracyjna na dużej szybkości i pod samym niebem.

Instruktaż i w niebo

Loty poprzedzane są krótkim instruktażem na temat sprzętu i urządzeń pokładowych. Następuje potem lot. Szybki, wręcz hałaśliwy. Warkot silnika i śmigieł momentalnie daje o sobie znać. Helikopter przecina powietrze według obieranej z nagła linii. Krążyć może jak owad. Zwrotnie, szybko. Do adrenaliny dojdzie walor krajoznawczy. Wycieczka integracyjna pod samo niebo. Z perspektywy nieba i ziemia wygląda inaczej.

loty śmigłowcem
loty śmigłowcem

Korzystna odmiana

Uderzenie adrenaliny, jakiego dostarcza lot śmigłowcem może dla wielu być bardzo odżywcze i inspirujące. Ci którzy lubią prędko i mocno, odnajdą się tam. Ci, którzy na co dzień mają spokojniej i wolniej, będą mieli odmianę. Doznania inne niż na co dzień, przełożą się korzystnie na tą codzienność, pozwolą nabrać dystansu. Poszukiwanie tego właśnie dystansu i spojrzenia na swoją służbową codzienność jest przecież jednym z celów imprezy integracyjnej. Dosłowne oderwanie się od ziemi i swoich spraw, spojrzenie na nie z przestworzy, z helikoptera. Wyjazd, a właściwie wylot integracyjny, czasem z kolegą z pracy obok, czasem bez. Tak czy inaczej, warto. Taka możliwość na co dzień się nie zdarza. Więc jeśli kiedykolwiek będziesz miał okazję na lot śmigłowcem  – nie zastanawiaj się tylko korzystaj. Zdecydowanie najlepiej wśród kolegów i koleżanek z pracy, będzie z kim wymienić wrażenia i spostrzeżenia.