Jak nie stracić twarzy na imprezie integracyjnej? Integracyjna impreza

Integracyjna impreza. Co może pójść nie tak?

Integracyjna impreza z założenia służy zrelaksowaniu, pogłębieniu więzi między pracownikami i zintegrowaniu zespołu. Niestety, czasem zamiast poprawić atmosferę w zespole, pogarszają ją, a nawet mogą być przyczyną zwolnienia. Co zrobić, żeby uniknąć negatywnych skutków imprezy integracyjnej?

integracje firmowe dolny śląsk

Zbyt dużo alkoholu

Alkohol to nieodłączny element imprez – nie tylko firmowych. Rozluźnia atmosferę, ułatwia nawiązywanie znajomości, sprawia, że nie brakuje tematów do rozmowy. Ważne jednak, żeby nie przesadzić z ilością – alkohol powinien być środkiem umilającym integracje firmowe, a nie celem samym w sobie. Chęć popisania się przed kolegami i koleżankami z pracy może Cię słono kosztować. Nigdy nie wiesz, jak zareaguje Twój organizm, co powiesz i co zrobisz, kiedy przesadzisz z trunkami, a widzieć będą to wszyscy.

Integracje firmowe mają być sposobem na zabawę, a nie na „formatowanie” pamięci. Jeśli jesteśmy organizatorami wyjazdu, pamiętajmy, aby zapewnić pracownikom ciekawe, angażujące atrakcje – w ten sposób zyskamy pewność, że nie będą z nudów sięgać po trunki. Dobrze zorganizowane integracje firmowe gwarantują świetną zabawę również bez alkoholu.

Korzystając z naszej oferty integracji firmowych na Dolnym Śląsku masz do wyboru mnóstwo możliwości, które możesz dopasować do upodobań swoich pracowników i dostępnego budżetu.

integracje firmowe dolny śląsk

Intymne kontakty z uczestnikami wyjazdu

Klimat zabawy, alkohol, wyjazd z dala od domu – te czynniki sprzyjają nawiązywaniu bliskich, a czasami wręcz za bliskich relacji. Nigdy nie daj się wciągnąć w romans podczas integracji firmowych, a już tym bardziej nie nawiązuj intymnych stosunków z którymś ze swoich przełożonych. To może się dla Ciebie tragicznie skończyć. Skutkiem wchodzenia w zbyt bliskie relacje mogą być zwolnienia, rozbite rodziny, zdrady. Integracje firmowe powinny służyć ociepleniu relacji i zgraniu zespołu, a nie podziałom i kłótniom. Lepiej pozostać ze wszystkimi na bezpiecznej, koleżeńskiej płaszczyźnie – dzięki temu będziemy mogli czuć się fair wobec reszty pracowników.

Brak rozwagi i niebezpieczne zagrania

Oferta integracji firmowych na Dolnym Śląsku obejmuje wiele nietypowych, często ekstremalnych aktywności. Wyjazdy integracyjne dla firm często aranżowane są w klimatach survivalu i niebezpiecznych sportów, ale i z adrenaliną nie wolno przesadzać. Nigdy nie bagatelizuj instrukcji osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, nie zbaczaj ze szlaków, nie unikaj zakładania kasku, ochraniaczy, kombinezonu czy pasów bezpieczeństwa. Nie chcesz przecież wrócić do domu w gipsie albo (co gorsza) zepsuć zabawy innym.

Zbytnia wylewność

Uważaj na to, co mówisz. Integracje firmowe są często szansą na to, żeby poznać prawdziwe zdanie pracowników na temat firmy i przełożonych. Integracja integracją, ale nigdy nie wypowiadaj się źle o działaniu firmy, szefie czy samej imprezie. Ktoś, komu ufasz, może takie informacje wykorzystać przeciwko Tobie np. w walce o awans czy uznanie. Skup się na dobrej zabawie i poznawaniu współpracowników z innej, pozazawodowej strony. Dzięki temu na pewno łatwiej będzie ci się z nimi dogadać po powrocie do pracy.