Rodzaje imprez okolicznościowych

Rodzaje imprez okolicznościowych

Wyróżniamy kilka rodzajów imprez okolicznościowych. Każda z tych imprez cechuje się nieco innym składem gości, innym klimatem, menu, czy dekoracjami. Zobacz, jakie imprezy okolicznościowe może przygotować dla Ciebie agencja eventowa.

Imprezy okolicznościowe
Imprezy okolicznościowe

Imprezy okolicznościowe

  • Impreza urodzinowa/imieninowa – jest to raczej luźna impreza w gronie rodziny i najbliższych przyjaciół bądź znajomych z pracy. Trwa kilka godzin, zazwyczaj serwuje się na niej sam obiad z deserem, zimne i gorące napoje, tort (z okazji urodzin) oraz alkohole i zimną płytę.
  • Rocznica – jej charakter jest bardzo podobny do specyfiki imprezy urodzinowej. Kiedy wyprawiana jest w formie jubileuszu firmowego, zazwyczaj w planie są też różnego rodzaju przemówienia, podziękowania i wręczenia nagród.
  • Wesele – impreza z okazji ślubu może trwać jeden wieczór i noc albo łączyć się z poprawinami. Zazwyczaj wesele trwa od godziny 18:00 do 4:00, a poprawiny od 16:00 do 22:00. W planie jest uroczysty obiad z deserem, toast, kilka ciepłych posiłków, zimne i gorące napoje, ciasta, owoce i desery, a także różnego rodzaju trunki i wiejski stół. Integralną częścią wesela są oczepiny z grami i zabawami dla gości oraz obecność zespołu.
  • Chrzcinyimprezy okolicznościowe z okazji chrzcin odbywają się w różne dni tygodnia, ale najczęściej w soboty i niedziele. Przyjęcie trwa kilka godzin i zazwyczaj nie podaje się na nim alkoholi. Nie jest to zabawa taneczna, aczkolwiek muzyka może grać w tle. Przyjęcie z okazji chrzcin to uroczysty obiad z deserem, zimna płyta oraz napoje, a czasami serwowane są też dodatkowe ciepłe dania.
  • Pierwsza Komunia Święta – jej charakter bardzo przypomina imprezę z okazji Chrztu Świętego. Imprezy okolicznościowe tego typu trwają kilka godzin i zazwyczaj nie serwuje się na nich alkoholu.
  • 18-stka – huczna impreza z alkoholem, zazwyczaj trwająca całą noc. Coraz częściej dwudniowa, z muzyką na żywo (najczęściej DJ), kilkoma ciepłymi posiłkami, młodzieżową dekoracją oraz zabawami.
  • Bankietimprezy okolicznościowe w formie bankietów mogą być organizowane zarówno dla osób prywatnych, jak i dla firm. Charakter bankietu zawsze związany jest z działalnością firmy oraz okazją, z jakiej przyjęcie się odbywa.