Rodzaje imprez okolicznościowych

Rodzaje imprez okolicznościowych

Wyróżniamy kilka rodzajów imprez okolicznościowych. Każda z tych imprez cechuje się nieco innym składem gości, innym klimatem, menu, czy dekoracjami. Zobacz, jakie imprezy okolicznościowe może przygotować dla Ciebie agencja eventowa.

Imprezy okolicznościowe
Imprezy okolicznościowe

Imprezy okolicznościowe

  • Impreza urodzinowa/imieninowa – jest to raczej luźna impreza w gronie rodziny i najbliższych przyjaciół bądź znajomych z pracy. Trwa kilka godzin, zazwyczaj serwuje się na niej sam obiad z deserem, zimne i gorące napoje, tort (z okazji urodzin) oraz alkohole i zimną płytę.
  • Rocznica – jej charakter jest bardzo podobny do specyfiki imprezy urodzinowej. Kiedy wyprawiana jest w formie jubileuszu firmowego, zazwyczaj w planie są też różnego rodzaju przemówienia, podziękowania i wręczenia nagród.
  • Wesele – impreza z okazji ślubu może trwać jeden wieczór i noc albo łączyć się z poprawinami. Zazwyczaj wesele trwa od godziny 18:00 do 4:00, a poprawiny od 16:00 do 22:00. W planie jest uroczysty obiad z deserem, toast, kilka ciepłych posiłków, zimne i gorące napoje, ciasta, owoce i desery, a także różnego rodzaju trunki i wiejski stół. Integralną częścią wesela są oczepiny z grami i zabawami dla gości oraz obecność zespołu.
  • Chrzciny imprezy okolicznościowe z okazji chrzcin odbywają się w różne dni tygodnia, ale najczęściej w soboty i niedziele. Przyjęcie trwa kilka godzin i zazwyczaj nie podaje się na nim alkoholi. Nie jest to zabawa taneczna, aczkolwiek muzyka może grać w tle. Przyjęcie z okazji chrzcin to uroczysty obiad z deserem, zimna płyta oraz napoje, a czasami serwowane są też dodatkowe ciepłe dania.
  • Pierwsza Komunia Święta – jej charakter bardzo przypomina imprezę z okazji Chrztu Świętego. Imprezy okolicznościowe tego typu trwają kilka godzin i zazwyczaj nie serwuje się na nich alkoholu.
  • 18-stka – huczna impreza z alkoholem, zazwyczaj trwająca całą noc. Coraz częściej dwudniowa, z muzyką na żywo (najczęściej DJ), kilkoma ciepłymi posiłkami, młodzieżową dekoracją oraz zabawami.
  • Bankietimprezy okolicznościowe w formie bankietów mogą być organizowane zarówno dla osób prywatnych, jak i dla firm. Charakter bankietu zawsze związany jest z działalnością firmy oraz okazją, z jakiej przyjęcie się odbywa.

 

 

 

 

 

 

 

 

ciekawe eventy firmowe eventy firmowe eventy firmowe co to jest eventy firmowe firmy eventy firmowe Gdańsk eventy firmowe mazowieckie eventy firmowe Olsztyn eventy firmowe organizacja eventy firmowe trójmiasto eventy firmowe wielkopolskie imprezy firmowe atrakcje imprezy firmowe Białystok imprezy firmowe eventy Rzeszów imprezy firmowe Kaszuby imprezy firmowe Kraków imprezy firmowe łódź imprezy firmowe opinie imprezy firmowe pomysły imprezy firmowe Poznań imprezy firmowe Toruń imprezy firmowe venty imprezy firmowe Warszawa imprezy firmowe Wrocław imprezy integracyjne a fundusz socjalny imprezy integracyjne a składki ZUS imprezy integracyjne a VAT imprezy integracyjne atrakcje