Impreza integracyjna w Krakowie

Impreza integracyjna w Krakowie

Impreza integracyjna w Krakowie to zawsze super pomysł. Kraków to jedno z najciekawszych miast w Polsce. Pięknie położone, z wielowiekową historią i malowniczymi zabytkami. Oferuje liczne atrakcje – od muzeów po szlaki turystyczne i kąpieliska. To świetne miejsce na zorganizowanie wyjazdu integracyjnego. Jakie rozrywki czekają na nas w Krakowie?

wyjazdy integracyjne dla firm kraków
Wyjazdy integracyjne dla firm Kraków

Muzea i zabytki

Kraków nie bez przyczyny nazywany jest miastem królów. Dawna stolica Polski obfituje w imponujące zabytki z różnych epok. Impreza integracyjna w Krakowie to świetna propozycja dla każdego – przy takiej różnorodności atrakcji można znaleźć coś dla siebie. Oprócz oczywistych punktów turystycznych, takich jak Wawel czy Kościół Mariacki, warto zobaczyć przepiękną dzielnicę Kazimierz z synagogami, czy zrobić sobie wycieczkę po krakowskich kopcach. Jeśli planujemy wyjazdy integracyjne dla firm do Krakowa połączone ze zwiedzaniem, warto wynająć przewodnika, który przybliży nam historię miasta lub poprowadzi dla nas wycieczkę tematyczną – po krakowskich kamienicach lub śladami kryminalnych zagadek Krakowa.

Jeżeli planujemy wizyty w muzeach, oprócz podstawowych opcji, takich jak Wawel czy Muzeum Narodowe, warto wybrać także bardziej nietypowe instytucje, jak interaktywne Muzeum Podziemia Rynku w Krakowie. Na uwagę zasługuje również Krakowskie Muzeum Flipperów, w którym możemy pograć na autentycznych, zabytkowych automatach. Warto również wybrać się do galerii obrazów Zdzisława Beksińskiego w Nowej Hucie.

Restauracje i kluby

Impreza integracyjna w Krakowie nie może się odbyć bez wizyty w którejś z tysięcy świetnych krakowskich restauracji. Mamy do wyboru każdą kuchnię, jaką sobie tylko wymarzymy – od tradycyjnej polskiej po orientalną. Warto spróbować krakowskich specjałów takich jak maczanka krakowska, obwarzanki, słynne zapiekanki na Kazimierzu czy kiełbaski z Nyski. Możemy wybierać spośród wielu restauracji o nietypowym położeniu – na dachach budynków, w Tyńcu, na barkach na Wiśle… Możliwości jest wiele.

Kraków tętni również życiem nocnym. Możemy uświetnić imprezę integracyjną w Krakowie wyjściem na piwo do legendarnej, starej knajpy lub wybrać nowoczesny klub. Wiele miejsc oferuje tak zwany pub crawl – czyli wycieczka z przewodnikiem po barach, z nielimitowanym alkoholem i zabawami barowymi.

impreza integracyjna w Krakowie

Impreza integracyjna w Krakowie

Sporty

Wyjazdy integracyjne dla firm w Krakowie to świetna okazja na spróbowanie nowego sportu. Aktywność fizyczna uwalnia endorfiny i zacieśnia relacje między ludźmi. Impreza integracyjna w Krakowie często daje pracownikom możliwość sprawdzenia swoich sił w dyscyplinie, której normalnie nigdy by nie wypróbowali. Miasto królów oferuje bowiem w tej dziedzinie wiele możliwości. Możemy zorganizować dla naszych pracowników lekcję nurkowania na Zakrzówku – ten sztuczny zalew to idealne miejsce dla początkujących. Nasi pracownicy mogą rozegrać również mecz hokeja na całorocznym lodowisku. Do wyboru mamy również sporty takie jak squash, wspinaczka na sztucznej ścianie lub w skałach, parki trampolin, aquaparki i wiele innych.

Inne atrakcje

Jeśli nie chcemy organizować klasycznego zwiedzania ani imprezy sportowej możemy wybrać inne atrakcje. Ciekawą propozycją są escape roomy – ponieważ opierają się na pracy zespołowej, są świetną propozycją na wyjazdy integracyjne dla firm. Jeśli lubimy kontakt ze zwierzętami możemy skorzystać z oferty jednej z krakowskich papugarni, kocich kawiarni lub zoo. Impreza integracyjna w Krakowie może również odbywać się w plenerze. Możemy wybrać się nad Zakrzówek, do Lasu Wolskiego, plażować nad zalewem Bagry lub pospacerować po malowniczym Ojcowie.

Okolice Krakowa

Jeśli żadna z atrakcji Krakowa nie przypadła nam do gustu, możemy zorganizować wyjazd integracyjny do którejś z okolicznych miejscowości. Na uwagę zasługuje kopalnia soli w Wieliczce. Można nie tylko zwiedzić tę zabytkową kopalnię, ale również zorganizować w niej nocleg i okolicznościowe wyjazdy integracyjne dla firm w niesamowitym klimacie.

Ciekawą propozycją jest wyprawa na nieodległą od Krakowa pustynię Błędowską i zorganizowanie tam np. gry terenowej. Jeśli nie chcemy wyjeżdżać daleko, możemy odwiedzić Tyniec – przepiękny klasztor i przejażdżka wodną taksówką z pewnością przypadną każdemu do gustu. Świetną propozycją na weekendowy wyjazd jest Lanckorona – niewielka wieś, której charakterystyczną cechą są kryte gontem chaty wokół rynku.