Cel imprez firmowych

Cel imprez firmowych

Impreza firmowa zawsze ma jakiś cel i chociaż może się wydawać, że celem tym jest wyłącznie dobra zabawa, to w rzeczywistości jest całkiem inaczej. Zobacz, jakie są prawdziwe cele imprez integracyjnych.

Zmotywowanie pracowników

Zabawa to najlepszy sposób na to, żeby pracownik działał wydajniej. Osoba przytłoczona codziennymi zadaniami wykonuje je coraz gorzej. Tymczasem w momencie, kiedy oderwie się od tych zadań, będzie w stanie pracować na znacznie lepszym poziomie. Impreza firmowa ma więc za zadanie w pewien sposób zresetować pracownika, a tym samym sprawić, by firma osiągała z tego tytułu większe korzyści. Pracownik musi widzieć, że jest sens pracować w danej firmie i że przynosi to korzyści. Kiedy tak jest, bardziej zależy mu na dobrym wykonywaniu swoich obowiązków.

Impreza firmowa
Impreza firmowa

Impreza firmowa

Nie ulega wątpliwości, że działanie firmy zależy od tego, jak funkcjonują jej struktury. Ważne jest, by pracownicy umieli ze sobą współpracować, ale też by na pewnym poziomie ze sobą konkurowali. Trzeba ich do siebie zbliżyć i imprezy dla firm mają właśnie za zadanie umożliwić pracownikom poszczególnych działów albo tego samego działu, lepsze poznanie się na gruncie prywatnym i znalezienie nici porozumienia. Nie ulega żadnej wątpliwości, że im bardziej zgrana jest dana grupa, tym praca przebiega szybciej, a jej efekty są lepsze.

Skłonienie pracowników do większego zaangażowania

Imprezy integracyjne pokazują jasno, że jest jeszcze jeden ukryty cel wspólnej zabawy. Jeżeli firma wychodzi do pracownika z propozycją darmowego uczestnictwa w jakimś wydarzeniu, opłaca mu wyjazd i rozrywkę. Wtedy pracownik taki czuje się podświadomie zobowiązany do odwdzięczenia się. Przekłada się to na stan, w którym pracownik łatwiej toleruje różnego rodzaju zmiany, tak warunków pracy, jak i wynagrodzenia, a także jego opór względem działania firmy maleje. Pracownik, który dostaje od firmy profity np. w postaci możliwości uczestnictwa w różnego rodzaju eventach, jest bardziej skłonny do zostania w pracy po godzinach czy większego zaangażowania się w projekt.