Idealne gry fabularne na wyjazd firmowy

Idealne gry fabularne na wyjazd firmowy

Firma wcale nie musi mieć jakiegoś porażająco wysokiego budżetu, żeby zorganizować wyjazd firmowy. Tak naprawdę imprezy integracyjne dla firm mają być ciekawe pod kątem scenariusza, a nie tylko ceny czy miejsca, w jakim są aranżowane. Dlatego świetnym pomysłem będzie zwykła impreza na sali okolicznościowej, podczas której uczestnicy wezmą udział w grach fabularnych.

Czym są gry fabularne?

Gry fabularne to specyficzny rodzaj gier, w których może brać udział wielu uczestników. Gry te są cenione zarówno przez rodziny i paczki znajomych, jak i przez firmy eventowe i grupy, dla których organizuje się imprezy integracyjne. Gra fabularna to nic innego, jak gra, podczas której uczestnicy mają za zadanie wcielić się w konkretne role oraz opisywać, co robią w świecie wykreowanym przez daną grę. Zabawa taka wymaga kreatywności, ale też umiejętności słuchania ze zrozumieniem, bo przecież trzeba być lepszym od przeciwników i wygrać rozgrywkę. Gry fabularne opisuje się zawsze skrótem RPG.

Przykłady ciekawych gier fabularnych

  • Szpital – uczestnicy wcielają się w role pracowników i pacjentów szpitala, a dana rola jest losowana, by zachować sprawiedliwość rozdziału. Każdy z uczestników ma za zadanie zdawać sprawozdanie z wykonanych zadań swojemu przełożonemu (lub swojego lekarzowi), a za osiągnięcia przyznawane są punkty.

 

  • Escape room – przykładem gry fabularnej są też rozbudowane escape roomy, w których uczestnicy będą nie tylko poszukiwać wyjścia, ale aktywnie uczestniczyć w rozgrywce i jednocześnie współdziałać i rywalizować ze swoimi kolegami. Imprezy integracyjne dla firm w takim klimatach są ostatnio bardzo wysoko oceniane.
Wyjazd firmowy
Wyjazd firmowy
  • Gra miejska – gra może się rozgrywać na terenie miasta. Uczestnicy mają przydzielone konkretne role i ich zadaniem jest szukanie skarbu, ale jednocześnie też aktywna współpraca z innymi członkami zespołu. Żeby osiągnięcie celu się udało, konieczne jest bieżące dzielenie się swoimi efektami, lokalizacją i utrudnieniami, jakie napotyka się na drodze. Po skończonej grze przydzielane są nagrody.

Reasumując każdy wyjazd firmowy można wzbogacić o tego typu atrakcje. Wystarczy znaleźć odpowiednią firmę eventową.