Czy eventy dla firm są dobrą inwestycją?

Czy eventy dla firm są dobrą inwestycją?

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy zorganizowanie imprezy integracyjnej jest dobrym pomysłem. Czy warto na to wydawać pieniądze, czy lepiej będzie je zainwestować w coś innego? Poniżej przedstawiamy powody, dla których każde eventy dla firm mają sens.

Eventy dla firm
Eventy dla firm

Pracodawca inwestuje w rozwój firmy

Nie od dziś wiadomo, że pracownicy to największy kapitał firmy, a tacy pracownicy, którzy sumiennie i z zaangażowaniem wykonują swoje obowiązki, są prawdziwym skarbem. Dlatego też trzeba umożliwić im rozwój. Jeżeli się rozwijają i są coraz lepsi w tym, co robią, to analogicznie przekłada się to na sukces firmy. Firma może zarabiać więcej i tym samym rozwijać się w takich kierunkach, w jakich chce. Wydawać by się mogło, że inwestycja w pracowników jest inwestycją zewnętrzną, ale w rzeczywistości jest to inwestycja wewnętrzna.

Można obniżyć należny podatek dochodowy

W firmach tworzone są specjalne fundusze socjalne, z których budżetu pokrywa się eventy dla firm Wrocław. Jeżeli firma jest mniejsza i nie ma takiego budżetu, to i tak nie stanowi to przeszkody w tym, by takie wydatki na imprezy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Nowe interpretacje podatkowe zakładają, że firmy mogą jak najbardziej wydawać pieniądze na różnego rodzaju benefity dla pracowników i jest to zasadne z podatkowego punktu widzenia.

Eventy dla firm
Eventy dla firm

Lepszy PR firmy

Firma, która wydaje pieniądze na pracowników i to w takim zakresie, w jakim nie musi ich wydawać, staje się atrakcyjniejsza. I to tylko dla potencjalnych pracowników, ale też dla wszystkich tych, którzy chcieliby z taką firmą współpracować. Różnego rodzaju konferencje i spotkania biznesowe we Wrocławiu to doskonały sposób na to, by ocieplić wizerunek firmy, pokazać ją od innej, być może lepszej strony, przyciągnąć reklamodawców i zawalczyć o rynkową przewagę.

Jednorazowy wydatek na imprezę może przynieść długofalowe korzyści, dlatego też warto wygospodarować w swoim budżecie pieniądze na to, by organizować różnego rodzaju wyjazdy integracyjne oraz spotkania dla współpracowników i kontrahentów.