INTEGRATION TRIPS

Organization of integration and tourist trips

It is well-known that integration trips are one of the most effective elements to mobilize workers. Attractive trips for companies or institutions can play a huge role in team building. They also help to increase motivation in the team, which contributes to the success of the company. This type of the investment in the employee, showing that its hard work and tasks’ involvement is appreciated, can significantly affect the atmosphere in the company.

For this reason, among employers, integration trips are becoming more and more popular way to encourage and stimulate employees. However, in order to achieve the desired effect, each company or motivating trip should be organized in the professional manner by competent and experienced professionals in the tourism business.

Integration and tourism trips are our speciality!

Thanks to our skills and experience, we successfully organized a lot of events. All our trips are comprehensively prepared with further organized service. We create unique programs that we always adjust to the costumer budget and implement them both in Poland and throughout Europe.

We have carefully selected and proven base of resorts and hotels, starting from huge business resorts ending with cozy, intimate guesthouses. We use services of the best transport companies that are on the market for many years. We offer coaches and buses with the highest standard in which each journey is quick and convenient. Our tour leaders and guides are professionals. They are always helpful, friendly and capable to adapt to the characteristics of the group.

With us, every trip or event engraves in memory and returning costumers constitute the best proof of this. We invite you to use services of the Tourist Office PROM.

Below, we present examples of directions that you can choose for the next integration trip.
We’d like to invite you!

Wyjazd integracyjny Jaskinia Niedźwiedzia

Zleceniodawca: OBI Market Wrocław Impreza: Wyjazd integracyjny Jaskinia Niedźwiedzia Miejsce realizacji: Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie, Winiarnia Radochowska w Radochowie Nasze zadania: Transport komfortowym autokarem, usługi pilockie i przewodnickie, wyżywienie zgodnie z programem, wejście na górę Cierniak, zwiedzanie Jaskini Niedźwiedziej, pobyt w Winiarni Radochowskiej, w tym degustacja miejscowych win oraz serów i wędlin, wizyta w profesjonalnej hodowli pstrąga.  

Integracja nad wodą Wrocław

Zleceniodawca: Raj International S.C. Wrocław Impreza: Integracja nad wodą we Wrocławiu Miejsce realizacji: Zimowisko Barek, Wrocławski Węzeł Wodny Nasze zadania: Przygotowanie zaplecza technicznego (stoły, ławy, leżaki, namioty), atrakcje wodne (motorówki, smocze łodzie, żaglówki, kajaki), oprawa muzyczna, catering zgodnie z programem, przeprowadzenie zawodów sportowych z nagrodami (dyscypliny wodne), organizacja zabezpieczenia wodnego i medycznego

Jak wybrać najlepszy hotel na imprezę integracyjną czy konferencję?

Jak wybrać najlepszy hotel na imprezę integracyjną czy konferencję?

Kiedy impreza bądź konferencja ma się odbyć w hotelu, zarówno firmie, jak i agencji eventowej, zależy na tym, by klimat był przyjemny, cena korzystna, a możliwości maksymalnie duże. Poniżej dowiesz się, jak wybrać idealny hotel na konferencje, eventy dla firm czy spotkania biznesowe dla pracowników wyższego szczebla.

Cena za dobę

Kwestia ceny jest niezmiernie ważna, bo przecież mamy hotele, w których cena za dobę wynosi raptem 100 zł, ale mamy też takie, w których jeden pokój to koszt nawet kilku tysięcy złotych. Pewne jest, że pracowników – bez względu na to, na jakim szczeblu pracują – nie umieścimy w warunkach studenckich. Hotel nie musi być od razu cztero czy pięciogwiazdkowy, aczkolwiek powinien mieć przynajmniej średni standard. Tak więc trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu 150 zł za dobę od osoby, kiedy bierzemy „jedynki” i czasami nieco niższym, kiedy bierzemy dwójki lub trójki.

Udogodnienia, które wliczone są w cenę

W każdym hotelu są jakieś udogodnienia. W jednym jest to tylko taras, telewizja, kabiny z hydromasażem, darmowy internet i słodycze oraz owoce w pokojach. W innych natomiast jest to możliwość skorzystania z hotelowej siłowni, SPA, sauny, solarium, biblioteki lub innego miejsca. Sprawdźmy, jakie udogodnienia są wliczone w cenę. Jeżeli nasza impreza ma dość napięty grafik, lepiej negocjować możliwość rezygnacji z tych dodatkowych udogodnień na rzecz niższej ceny.

Lokalizacja hotelu

Jeżeli planujemy wyjazdy turystyczne dla firm w czasie trwania eventu, czyli np. stacjonujemy w hotelu, ale jedziemy na wycieczkę gdzie indziej, warto dobrze zastanowić się nad miejscem, w którym grupa ma nocować. Nie musi być to od razu centrum, gdyż tam ceny są wyższe, a rezerwacje dla dużych grup trzeba robić znacznie wcześniej, ale nie powinien być to też hotel daleko od miasta, bo w takim przypadku stracimy czas na dojazdy. [caption id="attachment_1552" align="alignnone" width="300"]Najlepszy hotel na imprezę integracyjną Najlepszy hotel na imprezę integracyjną[/caption]

Ewentualny rabat dla dużej grupy

Jeżeli grupa jest liczna, jest to kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt osób, to konieczne jest negocjowanie z managerem obiektu ceny za całą grupę na cały czas pobytu. Zazwyczaj udaje się dostać rabat nawet na 20%, a przy dużej liczbie uczestników jest to naprawdę pokaźna kwota.                

Świeradów – dlaczego Zdrój?

Świeradów – dlaczego Zdrój?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Wszystko za sprawą wód leczniczych i innych surowców leczniczych, które zaczęto odkrywać w Świeradowie już w XVII wieku. Stopniowo w mieście zaczęto stawiać kolejne domy zdrojowe i tak Świeradów zyskał miano uzdrowiska. Tak było kiedyś. Tak jest też dziś. Ale to oczywiście nie wszystko co może nam zaproponować ten kurort. Dziś równie dużą popularnością jak wody mineralne cieszą się stoki narciarskie. Połączenie tych dwóch atrakcji sprawia, że Świeradów jest od wielu lat idealnym miejscem na firmowy wyjazd narciarski. [caption id="attachment_1527" align="alignnone" width="300"]Wyjazdy na narty Świeradów Wyjazdy na narty Świeradów[/caption]

 Z Wenecji do Świeradowa?!

To oczywiście żart. Jedyne co mają ze sobą wspólnego te dwa miasta to w teorii gondola. W teorii bowiem po Weneckich kanałach mamy możliwość pływania gondolą, a na, a w zasadzie nad Świeradowskimi stokami narciarskimi możemy gondolą wjechać na najwyższy szczyt ;) Ski& Fun Świeradów–Zdrój dysponuje właśnie takim ultranowoczesną koleją gondolową. Dzięki niej w zaledwie 8 minut każdy rządny wrażeń znajdzie się na starcie najdłuższej nartostrady znajdującej się w tym ośrodku narciarskim. Co po tym? Już tylko „wiatr we włosach” i ponad 2,5 kilometrowa doskonale przygotowana trasa narciarska. Całość o zróżnicowanym nachyleniu i rzecz jasna w miarę potrzeb na bieżąco dośnieżana i ratrakowana. [caption id="attachment_1528" align="alignnone" width="300"]Wyjazdy na narty Świeradów Wyjazdy na narty Świeradów[/caption]

Biegówki w uzdrowisku

W Świeradowie to możliwe. Dla osób, które przyjadą do uzdrowiska na firmowy wyjazd integracyjny i nie są zwolennikami szusowania po stokach narciarskich miasto proponuję inną ciekawą aktywność – narty biegowe. Trasa narciarstwa biegowego, którą proponuje nam miasto nosi nazwę „Na Izerskim Szlaku Cietrzewia” i liczy niespełna 13,5 kilometra długości. Jej poziom jest łatwy – dzięki temu każdy nawet początkujący narciarz biegowy ma możliwość spróbowania swoich sił.

Ryby na śniegu

Po całodziennym szusowaniu na narciarskim wyjeździe firmowym warto pomyśleć o odpowiedniej strawie. Tu z pomocą przychodzą liczne restauracje – część z nich znajduje się tuż przy stokach narciarskich, inne w licznych hotelach i pensjonatach usytuowanych na terenie uzdrowiska Świeradów Zdrój. My jednak mamy swojego faworyta. Jest nim Chata Izerska serwująca swoim gościom świeżego pstrąga. Uspokajamy jednak jaroszy i mięsożerców ;) dla tych pierwszych  proponujemy smażony ser z żurawiną, a dla tych drugich grillowane mięsa. Czy można wyobrazić sobie lepsze miejsce na organizację wyjazdu integracyjnego? Naszym zdaniem nie, ale odpowiedź pozostawiamy Wam.                    

Wrocławskie dzieła sztuki: Oratorium Marianum

Wrocławskie dzieła sztuki: Oratorium Marianum

To wspaniałe dzieło sztuki jest jednym z najpiękniejszych pomieszczeń, jakimi może się pochwalić Gmach Główny Uniwersytetu Wrocławskiego. To jedna z tych atrakcji, którym w trakcie wycieczki po stolicy Dolnego Śląska warto się uważniej przyjrzeć. Oratorium Maryjne Kongregacji Łacińskiej to świetna akustyka, piękne malowidła oraz detale, dzięki którym pobyt w tym wnętrzu na każdym z nas zrobi ogromne wrażenie. Oddane uroczyście do użytku 22 listopada 1733 roku, do dziś cieszy nasze oczy. Co warto tu zobaczyć? Na jakie fragmenty dekoracji warto zwrócić uwagę?

Krótka historia

Sala, której budowę nadzorował Johann Blasius Peintner, a po jego śmierci – Joseph Frisch, przyciąga uwagę wyjątkową spójnością. Piękne rzeźby, sztukaterie i malowidła pięknie łączą się tu ze sobą, tworząc spójną całość. Ciekawie prezentuje się tu sklepienie kolebkowe z lunetami, uwagę przyciąga też łuk tęczowy z kolumnami. Uwagę przyciągają też monumentalne malowidła, zdobiące sklepienie główne, oraz scena malarska na plafonie, gdzie przedstawiono Boga Ojca w przestworzach. Niestety, w połowie XVIII wieku, gdy wojska pruskie wkroczyły do Wrocławia, sala ta została zamieniona na szpital, a następnie – magazyn wojskowy. Wiele zmian związanych z wyglądem tego wnętrza nastąpiło też w początkach XIX wieku. [caption id="attachment_1521" align="alignnone" width="300"]Wrocław imprezy dla firm Wrocław imprezy dla firm[/caption] W trakcie sekularyzacji dawne Oratorium stało się Salą Muzyczną, co oznaczało szereg zmian związanych z jej wyglądem. W miejscu dawnego ołtarza pojawiły się organy, z kolei dawne prezbiterium zaczęło służyć jako podium dla muzyków. Taka sala muzyczna w XIX-wiecznym Wrocławiu cieszyła się ogromnym uznaniem, zarówno ze względu na piękny wygląd, jak i rewelacyjną akustykę. Występowali tu m. in. kompozytor i pianista Johann Nepomuk Hummel, śpiewaczka Antonina Miklaszewska-Campi oraz Anton Rubinstein. Wyjątkowo ważnym wydarzeniem okazało się tu prawykonanie Uwertury Akademickiej Johannesa Brahmsa w 1881 roku, o czym przypomina do dziś specjalna tablica pamiątkowa.

Zniszczenia podczas wojny

Sporo zniszczeń przyniosła tej sali II wojna światowa, w wyniku której zniszczeniu uległo ponad 80% dekoracji malarskich. Powojenna odbudowa trwała długo, ostatecznie dopiero w latach 90-tych XX wieku udało się odnowić wnętrze oraz przywrócić mu dawną funkcję. Ostatnie prace, których efekty możemy dziś podziwiać, zostały przeprowadzone w latach 2013-2014. Ich efektem było odnowienie fresków – największej atrakcji w tym zabytkowym wnętrzu. [caption id="attachment_1522" align="alignnone" width="300"]Wrocław imprezy dla firm Wrocław imprezy dla firm[/caption] Wrocław może się pochwalić wieloma cennymi skarbami sztuki, a wycieczki po jego terenie dla każdego z nas mogą się stać wspaniałą przygodą. Wśród tych zabytków, którym warto się przyjrzeć w trakcie takiej wyprawy, miejsce bardzo ważne zajmuje Oratorium Marianum – wnętrze, które może się pochwalić i wspaniałym wyglądem, i ciekawą przeszłością. Uniwersytet Wrocławski i jego skarby to obowiązkowy punkt każdej imprezy firmowej czy wycieczki.                    

Skarby wrocławskiej architektury. Katedra na Ostrowie Tumskim

Skarby wrocławskiej architektury.

Katedra św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim jest ciekawym przykładem gotyckiej architektury oraz jednym z najważniejszych zabytków sakralnych, jakimi może się pochwalić Wrocław. Turyści, którzy w czasie wycieczki trafią do jej wnętrza, będą mogli ujrzeć wiele cennych zabytków sztuki sakralnej. A także lepiej poznać historię tego niezwykłego zabytku. Co warto wiedzieć na temat wrocławskiej katedry?

Katedra na Ostrowie Tumskim

Katedra na Ostrowie Tumskim to ciekawy przykład gotyckiego budownictwa. Jej budowę rozpoczęto w XIII wieku, a prace przy świątyni trwały aż do XV stulecia. Z czasem katedra została powiększona, a jej nowsza ozdoba stały się barokowe kaplice. W czasie oblężenia miasta w 1945 roku katedra ta została w 70% zniszczona. Jednak dzięki szybkiej odbudowie znów jest jednym z ważniejszych obiektów w miejskiej panoramie. Wrocław może się tu pochwalić wspaniałymi detalami architektonicznymi oraz cennym wyposażeniem. Przy czym wiele zabytków sztuki sakralnej prezentowanych w katedrze pochodzi z innych świątyń z terenów Dolnego Śląska. Jakimi zabytkami może się tu pochwalić Wrocław? [caption id="attachment_1513" align="alignnone" width="300"]Wrocław imprezy Wrocław imprezy[/caption] Kto w czasie wycieczki po tym mieście postanowi zwiedzić katedrę na Ostrowie Tumskim, ten będzie mógł zobaczyć m. in. wspaniały tryptyk z XVI wieku. Przedstawia on scenę Zaśnięcia NMP i posiada sporą wartość artystyczną oraz historyczną. Z XVII wieku pochodzą dębowe stalle, będące kolejnym cennym elementem w wystroju kościelnego wnętrza. W katedrze tej można również zobaczyć niezwykły obraz, który przedstawia Matkę Boską Sobieską. Zgodnie z legendą obraz ten miał otrzymać Jan III Sobieski od papieża jako nagrodę za pokonanie Turków pod Wiedniem. Dziś jest on jednym z najważniejszych obrazów we wrocławskiej katedrze, który swą formą oraz ciekawą historią skutecznie przyciąga uwagę zwiedzających kościół turystów. [caption id="attachment_1512" align="alignnone" width="300"]Wrocław imprezy Wrocław imprezy[/caption] Katedra na Ostrowie Tumskim jest też dla wielu turystów wspaniałym punktem widokowym. Kto w czasie wycieczki po tej części miasta postanowi wjechać na kościelną wieżę, ten będzie mógł spojrzeć na Wrocław z wyjątkowej perspektywy. Piękna panorama miasta oraz wspaniały widok na Sudety – oto główne powody wizyty podczas imprezy integracyjnej na szczycie katedralnej wieży.                    

Skarby wrocławskiej architektury. Z wizytą we wrocławskim Ratuszu

Stare Miasto Wrocław. Z wizytą we wrocławskim Ratuszu

Dawne siedziby władz miejskich to perełki architektury oraz atrakcje, którymi Dolny Śląsk może oczarować każdego miłośnika zabytków. Jedną z ciekawszych budowli tego typu może się pochwalić Wrocław. Tutejszy ratusz to jedna z najpiękniejszych siedzib władz miejskich w Polsce. Ratusz ten znajduje się w centralnej części rynku – miejsca, w którym większość z nas kończy zwiedzanie miasta i zaczyna szukać miejsca pozwalającego na odpoczynek i relaks. Rynek to jedno z najpiękniejszych miejsc, jakimi może się pochwalić Wrocław. Noclegi w jego rejonie można znaleźć bez problemów, gdyż w pobliżu tego placu urządzono wiele hoteli i hosteli dla gości. Tu również znajdują się najwspanialsze atrakcje, z którymi kojarzony jest Dolny Śląsk. Jedną z nich jest właśnie ratusz, któremu warto się dokładniej przyjrzeć. Co warto wiedzieć na temat tego obiektu? [caption id="attachment_1505" align="alignnone" width="300"]Wrocław - Ratusz Wrocław - Ratusz[/caption] Wrocławski Ratusz to piękny gmach i ciekawej historii. Jego budowa rozpoczęła się już pod koniec XIII wieku i trwała blisko 300 lat. W początkach XVI stulecia ratusz zyskał swa obecną formę, którą dziś zachwyca się tak wielu turystów z całej Europy. Piękna elewacja i kwadratowa wieża to najbardziej charakterystyczne elementy ratusza, choć wielu turystów z radością odwiedza też jego wnętrza. Sala Sądowa oraz Sala Mieszczańska na parterze, Kancelaria Rady oraz Izba Rady – to tylko wybrane wnętrza, które swym wystrojem i historycznymi sklepieniami mogą oczarować zwiedzających. Na uwagę zasługują również piwnice, będące najstarszą częścią budynku. W ratuszu można też zwiedzić ciekawe Muzeum Sztuki Mieszczańskiej, które każdemu z nas pozwala na poszerzenie wiedzy o stolicy Dolnego Śląska w ciekawy sposób. Turyści chętnie podziwiają też rzeźbiarskie dekoracje, zdobiące zewnętrzne elewacje gmachu. Najciekawsze są te rzeźby, które można ujrzeć przy wejściu do słynnej „Piwnicy Świdnickiej” – najstarszego lokalu gastronomicznego na terenie Wrocławia. Powstały one w początkach XX wieku i przedstawiają wrocławskiego czeladnika, którego żona wyciąga siłą z piwiarni. Oglądając ratusz zobaczymy tez takie rzeźby, jak św. Jan Chrzciciel (patron miasta) oraz św. Krzysztof (patron kupców i podróżnych).

Imprezy integracyjne Dolny Śląsk

Dolny Śląsk to kraina pełna niezwykłych zabytków, przy czym najwspanialsze atrakcje czekają na nas w jej największym mieście, jakim jest Wrocław. Imprezy integracyjne w tym mieście to propozycja dla tych, którzy chcą lepiej poznać miasto i jego zabytki, to również oferta dla tych, którzy planują turystyczne wyjazdy do sąsiednich miejscowości. I na ich ternie czekają cenne zabytki, których odkrywanie również może sprawić nam wiele radości.                    

Wyjazdy narciarskie do Jakuszyc

Wyjazdy narciarskie do Jakuszyc

To zaledwie dzielnica Szklarskiej Poręby, a nie osobna miejscowość, a mimo to miejsce znane w całej Polsce. Dlaczego? Odpowiedź powinien znać każdy kto przynajmniej minimalnie interesuje się sportem, a dokładniej sportami zimowymi. Wszystko za sprawą Polany Jakuszyckiej, na której znajduje się najbardziej znany w Polsce ośrodek narciarstwa biegowego.

Jak zjeżdżać na polanie?

[caption id="attachment_1497" align="alignnone" width="300"]Wyjazdy narciarskie do Jakuszyc Wyjazdy narciarskie do Jakuszyc[/caption] Co prawda cykl naszych artykułów dotyczących ciekawych miejsc do organizacji zimowego wyjazdu narciarskiego dla firmy skupia się w dużej mierze na ośrodkach narciarskich i trasach narciarskich, ale chcemy pokazać również ciekawe alternatywy dla typowych nart czy snowbordu. Taką są właśnie narty biegowe. Różnic jest sporo, ale my po prostu skupimy się na potraktowaniu nart biegowych jako zamiennik „zwykłego” szusowania.

Pierwsze kroki

Każdy nas wyjazd integracyjny staramy przygotować się od A do Z. Po przyjeździe grupy udajemy się do wielu znajdujących się na Polanie Jakuszyckiej wypożyczalni sprzętu z tzw. biegówkami. Tam fachowy personel pomoże nam w doborze odpowiedniego sprzętu. Potem już tylko krótki instruktarz, sucha rozgrzewka i startujemy na trasę. W Jakuszycach mamy do wyboru kilkadziesiąt doskonale przygotowanych tras.

Intensywny dzień

Co po intensywnym dniu spędzonym na nartach biegowych?Idealnym dopełnieniem wyjazdu integracyjnego jest popołudniowa integracja. Po oddaniu biegówek proponujemy wizytę u naszych sąsiadów „zza miedzy”. Do Czeskiego Harrahova mamy nieco ponad 5 kilometrów. A tam… specjały czeskiej kuchni: zupa czosnkowa, knedliki z gulaszem czy smażony ser. To wszystko oczywiście w połączeniu z kuflem dobrego piwa lub kieliszeczkiem becherówki. Wyobrażanie sobie lepsze zakończenie firmowej integracji?

Czy tylko biegówki?

Oczywiście, że nie! Polana Jakuszycka to nie tylko doskonale przygotowane trasy narciarstwa biegowego. Tu między innymi rozciągają się wspaniałe piesze trasy idealnie nadające się do organizacji zimowej wyprawy. Dla tradycjonalistów proponujemy dobrze opisane i rozległe piesze szlaki turystyczne. Dla tych, którzy podczas zimowego wyjazdu integracyjnego szukają czegoś nowego proponujemy rakiety. Rzecz jasna nie odrzutowe, a śnieżne. My oczywiście pomożemy w ich wypożyczeniu. Inną ciekawą, równie odlotową jak rakiety śnieżne atrakcją są psie zaprzęgi. Właśnie na Polanie Jakuszyckiej panują idealne warunki do uprawiania tej dyscypliny sportów zimowych.                  

Konferencje nad morzem

Konferencje nad morzem

Zorganizowane konferencji nad morzem jest wspaniałym pomysłem szczególnie w sezonie letnim – od późnej wiosny do wczesnej jesieni. Wtedy to nad morzem panuje naprawdę fantastyczny klimat, a obowiązki zawodowe można połączyć z odpoczynkiem.

Zalety organizacji konferencji nad morzem

Do zalet tego typu rozwiązania należy przede wszystkim doskonały klimat sielskości, jaki panuje nad morzem. Latem miejsce to dosłownie tętni pozytywną energią, jest pełne turystów i pewne możliwości. Latem jest też więcej możliwości biznesowych, dlatego że otwierają się coraz to nowe miejsca, a to bardzo dobrze rokuje dla biznesu. Mało tego, spotkanie biznesowe nad morzem może być połączone również z wypoczynkiem. Wiele firm organizuje takie eventy 2 w 1. Jeden dzień poświęca się na sprawy zawodowe, natomiast drugi na odpoczynek. [caption id="attachment_1492" align="alignnone" width="300"]Konferencje nad morzem Konferencje nad morzem[/caption]

Wady organizacji konferencji nad morzem

W ciepłych miesiącach nadmorskie miejscowości są bardzo zatłoczone tak więc trudno o kameralny klimat. Jest jeszcze jeden problem, mianowicie taki, że w tym czasie trudniej jest też zarezerwować dobry lokal. Konferencje nad morzem muszą być więc planowane z dużym wyprzedzeniem, jeżeli mają się odbyć latem. Zazwyczaj te najatrakcyjniejsze miejsca są zajęte na długo przed planowaną datą spotkania.

Gdzie zorganizować konferencję nad morzem?

Nad morzem jest kilkaset ośrodków konferencyjnych. Jedne są naprawdę na wysokim poziomie, inne na średnim. Z pewnością pod uwagę warto wziąć ośrodki w Szczecinie, Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Międzyzdrojach, Kołobrzegu, Jastrzębiej Górze, Mielnie, Sarbinowie Morskim i Świnoujściu. Z pewnością najdroższe będą spotkania biznesowe w obiektach z widokiem na plażę i morze, ale takie miejsca są też najbardziej prestiżowe. Do wyboru jest całe mnóstwo odpowiednich hoteli. [caption id="attachment_1493" align="alignnone" width="300"]Konferencje nad morzem Konferencje nad morzem[/caption] Dlatego, jeżeli firma ma tylko budżet na tego typu konferencje, to z pewnością warto, by zastanowiła się nad takim bardziej ekskluzywnym rozwiązaniem. Pozwoli to na doskonały PR i zwiększy wiarygodność w oczach potencjalnych kontrahentów. Stąd już natomiast tylko krok do dynamicznego rozwoju firmy i co najważniejsze pozyskaniu nowych klientów.                  

Wyjazdy turystyczne i integracyjne – 5 największych zalet

Wyjazdy turystyczne i integracyjne – 5 największych zalet

Chcesz się dowiedzieć, jakie są największe zalety wyjazdu integracyjnego? Przeczytaj te, które wymieniliśmy i upewnij się co do tego, że inwestycja w wyjazdy integracyjne to naprawdę dobra decyzja. Przyniesie to Twojej firmie wiele dobrego. [caption id="attachment_1483" align="alignnone" width="300"]Wyjazdy turystyczne Wyjazdy turystyczne[/caption]

Integrujesz zespół, wzmacniasz pracę grupową

Czasami pracownicy z różnych działów nie mają nawet możliwości się spotkać, mimo że w pewien sposób ze sobą współpracują (np. zdalnie, przesyłając sobie dokumenty lub informacje). Jeżeli nie mają ze sobą żadnych stosunków, nie są też w stanie dobrze współpracować, a to przekłada się na znacznie gorszą jakość wykonywanych przez nich zadań. Impreza firmowa jest ich w stanie do siebie zbliżyć, przez co będą w stanie odnosić lepsze efekty.

Robisz sobie dobry PR

Jeżeli pracodawca organizuje wyjazdy np. imprezy integracyjne do Wrocławia lub w innych miastach, to jest lepszym kąskiem dla potencjalnych kandydatów na pracowników. Jest postrzegany w branży jako przedsiębiorca, który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swojego personelu, a to przekłada się na znacznie lepszy PR. Tak pod kątem pracowników, jak i kontrahentów, którzy chcieliby podjąć z firmą współpracę.

Wzmacniasz oddanie pracowników

Firma, która organizuje wyjazdy turystyczne, potrafi też w pewnym sensie przywiązać do siebie najlepszych pracowników. Skoro dostają oni od firmy coś wartościowego, to jasne jest, że nie będą chcieli jej tak łatwo opuścić. Będą jej wierni i będą też rozprzestrzeniać o niej bardzo dobre informacje, a to przysłuży się jej w przyszłości. [caption id="attachment_1486" align="alignnone" width="300"]Wyjazdy turystyczne Wyjazdy turystyczne[/caption]

Poprawiasz wydajność w pracy

Jeżeli firma organizuje imprezy firmowe, to zobowiązuje tym w pewnym sensie swoich pracowników do większego starania się w tym, co robią. To z kolei przekłada się na znacznie lepsze efekty w pracy. Pracownicy starają się odwdzięczyć firmie za to, co ta dla nich robi, pracują wydajniej i nie trwonią czasu w pracy.

Możliwość obniżenia podatków

Imprezy firmowe generują co prawda koszty, ale wydatki na nie pozwalają na optymalizację podatkową, czyli na zmniejszenie wysokości należnego podatku dochodowego. Spotkanie biznesowe i imprezy mogą być finansowane z firmowego funduszu socjalnego.                    

Najlepsze miejsca na organizację wyjazdu integracyjnego

Organizacja wyjazdów integracyjnych

Szukasz idealnego miejsca na zorganizowanie imprezy integracyjnej? Nic trudnego. W Polsce jest mnóstwo świetnych obiektów, które spełnią Twoje wymagania bez względu na to, jak są wysokie. Zobacz nasze typy, czyli miejsca idealne na imprezy integracyjne dla firm.

Hotele

Hotel może się wydawać taki oklepanym rozwiązaniem, ale nic bardziej mylnego. W rzeczywistości nie chodzi tylko o nocleg, ale też o to, że hotele mają restauracje i duże sale, na którym można przygotować różnego rodzaju imprezy okolicznościowe i firmowe. Przykładowy scenariusz jednodniowej imprezy może zakładać przyjazd w godzinach popołudniowych do hotelu, zabawę z tańcami i okazałym menu, nocleg w hotelu i powrót do domu następnego dnia. Dwudniowy wyjazd integracyjny dla firmy może zakładać jeden dzień szkolenia lub atrakcji niezwiązanych z pracą i drugi zabawy. Organizacja wyjazdów integracyjnych Organizacja wyjazdów integracyjnych

Ośrodki narciarskie

  Jeżeli impreza firmowa jest zaplanowana na więcej niż jeden dzień, to można wyjechać do jakiegoś ośrodka narciarskiego i tam właśnie przygotować zabawę. Event może się składać z aktywności fizycznej połączonej ze zwiedzaniem i z zabawy do białego rana w jednym z pobliskich klubów. Oczywiście scenariusz może być też całkiem inny. Wszystko zależy od tego, jakie oczekiwania ma pracodawca, jego grupa i jakie możliwości ma sama firma eventowa.

Kluby dyskotekowe

Zabawa w dyskotece to jeden z najpopularniejszych, ale zarazem też najlepiej odbieranych pomysłów na eventy firmowe. Taniec i drinki lubi większość osób, więc taka standardowa impreza integracyjna zazwyczaj bardzo dobrze wpisuje się w potrzeby grupy. Organizacja wyjazdów integracyjnych Organizacja wyjazdów integracyjnych

Aquaparki

Jeżeli chcemy, by uczestnicy trochę zaszaleli na imprezie, to warto ich zabrać do aquaparku. Ci, którzy potrafią dobrze pływać, będą brali udział w różnego rodzaju zawodach i konkurencjach, natomiast ci, którzy nie umieją, będą się uczyć pod okiem specjalistów.

Wesołe miasteczka

Jeżeli chcesz, żeby zabawa była jeszcze luźniejsza i jeszcze bardziej zwariowana, idealnym rozwiązaniem będzie wesołe miasteczko. Impreza firmowa w Krakowie w wesołym miasteczku to jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań. Na południu Polski nie brak miejsc, w których można się świetnie bawić.                

Zimowy wyjazd integracyjny

Szklarska Poręba – Królowa Karkonoszy

Szklarska Poręba – niegdyś zamieszkana przez Walonów poszukujących złota i kamieni szlachetnych.  W późniejszym okresie miejsce rozgrywania mistrzostw świata na torze bobslejowym. Dziś doskonałe miejsce na osób myślących o wyjeździe narciarskim dla firmy.

Dlaczego Szklarska Poręba?

Liczby mówią same za siebie… po za doskonale przygotowanymi trasami narciarskimi (o tym za chwilę, które idealnie nadają się do organizacji wyjazdu integracyjnego dużym udogodnieniem są odległości innych Ski Resortów w okolicy. I tak: do Harachova (najbliższy ośrodek narciarski po stornie Czeskiej) mamy zaledwie 15 km, do Świeradowa niewiele dalej bo 20 km, a do Karpacza 25 km. Dzięki temu wyjeżdżając na kilkudniowy wyjazd narciarski mamy możliwość szusowania po stokach codziennie w innym Ski Resorcie. [caption id="attachment_1460" align="alignnone" width="300"]Zimowy wyjazd integracyjny Zimowy wyjazd integracyjny[/caption]

Warunki narciarskie

Dla tych bardziej „leniwych”, którzy nie mają „siły” i ochoty aby podczas wyjazdu integracyjnego tracić czas na dojazdy do innych ośrodków narciarskich Szklarska Poręba ma doskonale przygotowane trasy narciarskie, które nie pozwolą nudę. „Królowa Karkonoszy” proponuje nam 12 km doskonale naśnieżonych nartostrad o różnym stopniu trudności. Najbardziej doświadczonych z pewnością zainteresuje 2 kilometrowa trasa FIS – posiadająca akredytację Międzynarodowej Federacji Narciarstwa. Mając w firmie doświadczonych narciarzy warto więc organizując wyjazd narciarski dla firmy pomyśleć właśnie o tej lokalizacji .

Co po nartach?

Każdy narciarz wie, że po dniu czy dwóch intensywnego szusowania po trasach narciarskich przychodzi tak zwane „zmęczenie materiału”. Na szczęście ilość atrakcji w Szklarskiej Porębie i okolicy nie pozwoli na nudę. Na pewno na dużą uwagę zasługują 2 wodospady: najwyższy w polskich Karkonoszach – wodospad Kamieńczyka (27 m) i nieco niższy wodospad Szklarki (niespełna 13,5 m).

Zimowy wyjazd integracyjny

Oczywiście  żaden zimowy wyjazd integracyjny nie może odbyć się bez kuligu. My proponujemy wersję „full”. W skrócie: kulig z pochodniami wieczorową porą, ognisko z pieczeniem kiełbasek lub prosiakiem, regionalne nalewki. A co po? Rzecz jasna góralska zabawa przy góralskich rytmach do białego rana. A kiedy dnia następnego lekko szumi w głowie idealnym rozwiązaniem wydaje się wizyta w oddalonych zaledwie o kilkanaście minut drogi Termach Cieplickich. Znajdują się tu baseny sportowe i rekreacyjne, a także strefa saun. Połączenie wszystkich zaproponowanych atrakcji jest gwarancją wyśmienitego i niezapomnianego wyjazdu firmowego.        

Czarna Góra – ciągle biała?!

Czarna Góra – ciągle biała?!

Jej nazwa ma niewiele wspólnego z rzeczywistością  – śnieg zalega tu przez sporą część roku. Wszystko za sprawą pasjonatów, którzy na początku XXI w. postanowili stworzyć znany dziś w całej Polsce Resort Czarna Góra.I nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Z roku na rok przybywa nowych atrakcji, a świeć nartostrad jest ciągle rozbudowywana.

Jedna góra - dwie nazwy?

Czy to możliwe? Oczywiście. Wszystko za sprawą położenia. Nasza znana i lubiana Czarna Góra leży bowiem na pograniczu Polsko – Czeskim. Jej nazwa u naszych sąsiadów to Cerna Hora. Zarówno po Polskiej i Czeskiej stronie panują idealne warunki do organizacji wyjazdu narciarskiego dla firmy czy osób indywidualnych. Resort Czarna Góra to idealne miejsce dla każdego. My dziś skupimy się na Polskiej Stronie, a tą Czeską zajmiemy w jednym z kolejnych artykułów poświęconym miejscom idealnie nadającym się do organizacji wyjazdu narciarskiego dla firm z Wrocławia, ale i z innych miast/miejscowości. [caption id="attachment_1453" align="alignnone" width="300"]Wyjazd narciarski dla firmy Wyjazd narciarski dla firmy[/caption]

Narty dla każdego

Resort Czarna Góra przygotowany jest z myślą o wszystkich grupach wiekowych. W tym nowoczesnym ośrodku narciarskim przygotowanych jest ponad 10 kilometrów tras o zróżnicowanej trudności. Dla narciarzy czeka 6 wyciągów orczykowych oraz 3 popularnie zwane kanapy. Co ciekawe wśród nich ta najszybsza w Polsce 6 osobowa kanapa o wdzięcznej nazwie „LuxTorpeda”. Pomyślano również o najmłodszych i tych nieco starszych, którzy stawiają pierwsze kroki – z myślą o nich oddanych do użytku są 4 wyciągi taśmowe.

„Nie samymi nartami człowiek żyje”

Organizując wyjazd narciarski dla firmy watro pomyśleć nie tylko o osobach jeżdżących, ale również o tych którzy lubią wyjazdy firmowe, ale nie koniecznie są miłośnikami nart. Dla nich polecamy przede wszystkim piesze wycieczki po okolicy z zapierającymi dech w piersiach widokami. Najlepszy jest rzecz jasna na szczycie Resort Czarna Góra (1205 m n.p.m.), a dokładniej 14 metrowej wieży widokowej. Do jej podnóża dostać się można piesze lub korzystając z wspominanej wcześniej „LuxTorpedy”.  Dla tych, którzy jednak szukają mocniejszych wrażeń polecamy „ekstremalną” zabawę na kolejce grawitacyjnej „czarna żmija”. Pokonanie 950 metrowej trasy z pewnością dostarczy atrakcji nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. Wieczorową porą idealną propozycją wyjazdu firmowego jest wybór jednanej z dodatkowych atrakcji, które stanowić będą doskonałe dopełnianie wyjazdu narciarskiego. Może to być kulig z pochodniami, jazda terenowa quadami lub skuterami śnieżnymi oraz auta terenowe 4x4. Nie pozostaje nic innego, jak skontaktować się z nami i ustalić termin wyjazdu, a my zajmiemy się wszystkim od A do Z .          

Zieleniec – Polskie Alpy

Wyjazd narciarski do Zieleńca

Ciężko w to uwierzyć? A jednak! W dolnośląskim Zieleńcu panuje specyficzny mikroklimat -porównywalny do tego, który panuje w Alpach! Występują tu obfite opady śniegu, a pokrywa śnieżna zalega przez blisko 150 dni w roku. To właśnie główny powód dla którego warto wybrać to miejsce na wyjazd narciarski dla swojej firmy. [caption id="attachment_1438" align="alignnone" width="300"]Wyjazd narciarski do Zieleńca Wyjazd narciarski do Zieleńca[/caption]

Jaki wyciąg wybrać?

Głównym wyznacznikiem podczas wyboru miejsca na wyjazd narciarski są stoki i wyciągi. W Zieleńcu każdy znajdzie coś dla siebie.  W tym „alepejskim” ski resorcie do dyspozycji narciarzy oddanych jest aż 29 kolei i wyciągów, których łączna długość to blisko 32 kilometry. Dodatkowym atutem są liczne szkoły oraz wypożyczalnie sprzętu. Dzięki temu osoby stawiające pierwsze kroki lub nie posiadające własnego sprzętu mają możliwość dobrania odpowiednich nart czy desek i ćwiczenia pod okiem doświadczonych instruktorów. My oczywiście obsługując wyjazdy narciarskie pomożemy w zorganizowaniu wszystkiego. Ale to jeszcze nie wszystko. Z myślą o firmach, które w dniu wyjazdu muszą wypełnić jeszcze służbowe obowiązki Zieleniec proponuje jazdę nocną dzięki czemu przyjeżdżając nawet po południu będziecie mieli szansę na szusowanie jeszcze tego samego dnia. Aż 20 wyciągów jest oświetlonych, a większość ich czynna jest aż do 22:00! To wszystko czyni z Zieleńca największy ośrodek narciarski w Kotlinie Kłodzkiej. [caption id="attachment_1443" align="alignnone" width="300"]Wyjazd narciarski do Zieleńca Wyjazd narciarski do Zieleńca[/caption]

Co jeszcze oprócz nart i deski

Zielenic to miejsce idealne nie tylko dla tradycyjnych narciarzy. Organizując wyjazd narciarski właśnie tu możesz liczyć również na doskonale przygotowane trasy narciarstwa biegowego. Łączna długość tras to ponad 200 km, a dodatkową zaletą jest położenie części tras po stronie czeskiej. Dla osób, które jednak mimo wszystko, nie mają zamiaru zakładać butów narciarskich czy snowboardowych  polecamy piesze wycieczki po najbliższej okolicy. Jedną z nich jest 3,5 km trasa po szczytach Zieleńska. Podczas pieszej wędrówki po za delektowaniem się krystalicznie świeżym powietrzem możemy podziwiać przepiękne krajobrazy i widoczne jak na dłoni trasy zjazdowe i  trasy narciarstwa biegowego. Gdyby ktoś zmarzł podczas spacerowania polecamy zagrzanie w disc golf park. Gra wzorująca się na klasycznym golfie z małą różnicą – tu zamiast piłeczki używamy dysku który musi zostać umieszczony specjalnym  koszu.

Co po nartach?

Nie samym sportem człowiek żyje. Po intensywnym dniu na świeżym powietrzu Zieleniec proponuje doskonale rozwiniętą bazę gastronomiczną i noclegową. Każdy smakosz najdzie tu coś dla siebie – od drobnych przekąsek po ekskluzywne dania. To samo jeżeli chodzi o noclegi. Mniej wymagający mogą spać w przytulnych, skromnych pensjonatach, a Ci bardziej wymagający, szukający luksusu w obszernych apartamentach z dostępem do strefy SPA. Podsumowując. Wyjazd narciarki do Zieleńca to czysta przyjemność!

„Winter is coming” czyli gdzie na narty z firmą?

"Winter is coming" czyli gdzie na narty z firmą?

W związku ze zbliżającym dużymi krokami sezonem zimowym postanowiliśmy przybliżyć Wam tematykę nart. Dokładniej wyjazdy narciarskie jako nieustająco atrakcyjną formę wyjazdów integracyjnych dla firm i instytucji.  Każdy z Was z pewnością wielokrotnie stawał przed wyzwaniem organizacji wyjazdu firmowego zastanawiając się jakie miejsce/kierunek wybrać. Czy ma to być Polska czy jednak zagraniczny kurort/resort? Chcąc wyjść naprzeciw tym pytaniom będziemy cyklicznie prezentować testowane przez nas osobiście ośrodki narciarskie w Polsce, w Czechach i na Słowacji. Miejsca, które naszym zdaniem najlepiej nadają się do organizacji firmowej integracji na najwyższym poziomie. Resorty, które sprawią frajdę nie tylko narciarzom czy snowboardzistom, ale również pozwolą na aktywny wypoczynek i integrację osobom nie przepadającym za zimowymi atrakcjami. [caption id="attachment_1464" align="alignnone" width="300"]Wyjazdy narciarskie Wyjazdy narciarskie[/caption]

Co wybrać?

Pod naszą lupą znajdą się trasy zjazdowe, baza gastronomiczna i noclegowa oraz możliwość organizacji dodatkowych atrakcji, dzięki którym zimowy wyjazd integracyjny stanie się jeszcze ciekawszy i pozwoli w pełni zintegrować całą grupę znajomych z pracy. Jednym słowem wszystko to na co brakuje czasu w pracy. Analizując ofertę wyjazdów narciarskich skupimy się nie tylko na samych trasach zjazdowych, ale również nad ofertą narciarstwa biegowego, nart skiturowych czy innych sprzętów mogących sprawić frajdę na śniegu . Oczywiście nie bylibyśmy sobą nie wplatając w nasze testy propozycji znajdujących się w najbliższym otoczeniu stoków narciarskich. [caption id="attachment_1434" align="alignnone" width="300"]Wyjazdy narciarskie Wyjazdy narciarskie[/caption]

Gdzie pojechać na wyjazdy narciarskie ?

W pierwszej kolejności przetestowane zostaną ośrodki/resorty, które odwiedzamy najczęściej: Zieleniec, Czarna Góra, Karpacz, Szklarska Poręba i Świeradów. Następnie przeniesiemy się na testy dalej położonych nartostrad: Białka Tatrzańska,Dwie Doliny, Jaworzyna Krynicka, Szczyrk (Skrzyczne), Wisła. Z Polski przeniesiemy się do naszych południowych sąsiadów – Czechów, którzy stanowią poważną konkurencję wyjazdów narciarskich dla zimowych ośrodków narciarskich znajdujących się na terenie naszego kraju. Zajrzymy do następujących miejsc: Szpindlerowy Młyn, Harrachov, Cerna Hora - Janskie Lazne, Dolní Morava, Kouty nad Desnou. Na „deser” zostawimy Słowację i ośrodki: Jasna,Wielka Racza, Donovaly, Ski Bachledova. Wszystkie opisy już niebawem, a wszystko po to aby ułatwić Wam wybór miejsca do organizacji wyjazdu narciarskiego dla Waszej firmy.        

Konferencja w górach

Konferencja w górach

W polskich górach jest mnóstwo sal konferencyjnych, które mogą się pochwalić bardzo wysokim poziomem. Sale te zazwyczaj zlokalizowane są w hotelach, ale często są to również odrębne obiekty, przeznaczone tylko i wyłącznie na spotkania biznesowe. Poniżej znajduje się krótki i subiektywny przegląd miejscowości dysponujących najlepszymi salami na idealną konferencję w górach. [caption id="attachment_1425" align="alignnone" width="300"]Konferencja w górach Konferencja w górach[/caption]

Zakopane

Zakopane jest najczęściej odwiedzaną górką miejscowością i jednocześnie też miejscem, gdzie odbywają się konferencje naprawdę liczących się na rynku firm. W Zakopanem funkcjonuje kilka pięciogwiazdkowych hoteli z doskonałym wystrojem, świetnym klimatem i pysznym jedzeniem.

Szklarska Poręba

Szklarska Poręba zachwyca różnorodnością i cudownymi widokami, a także wyjątkowym alpejskim mikroklimatem. Więc nie dziwi fakt, że i tutaj organizowane są naprawdę ważne spotkania biznesowe. W dużej liczbie przypadków spotkanie takie trwa przez cały weekend, a sprawy zawodowe łączy się z aktywnym wypoczynkiem na stoku oraz z wypoczynkiem w komfortowym SPA. [caption id="attachment_1427" align="alignnone" width="300"]Konferencje w górach Konferencje w górach[/caption]

Krynica-Zdrój

Krynica Zdrój położona jest w Beskidzie Sądeckim i cechuje się obecnością nie tylko doskonałych hoteli, ale też pięknych widoków, świetnej architektury, długiej historii i wód leczniczych, które ściągają do tego miejsca tysiące kuracjuszy i fanów zdrowego stylu życia. Jest to miasto, które wręcz słynie z organizacji różnego rodzaju konferencji czy spotkań biznesowych na najwyższym poziomie.

Białka Tatrzańska

Białka Tatrzańska dysponuje jednym z najnowocześniejszych w Europie ośrodków narciarskich. Duża baza noclegowa, mnóstwo atrakcji, takich jak np. kolej linowa, baseny termalne, sprawiają, że miejscowość ta jest wymarzonym miejscem na różnego rodzaju konferencje, szczególnie kiedy event będzie zrzeszał pracowników bądź kontrahentów zamieszkujących południe Polski. Ostatnimi czasy spotkania biznesowe w górach są coraz popularniejsze. Wszystko przez to, że firmy i przedsiębiorstwa stawiają na to, by jak najlepiej zaprezentować się przed potencjalnymi współpracownikami i dlatego też starają się, by konferencje były przygotowane na naprawdę wysokim poziomie. To przekłada się znacząco na realizację wyznaczonych celów biznesowych i tym samym rozwój firm.    

Organizacja imprez firmowych – 5 podstawowych błędów

Organizacja imprez firmowych – 5 podstawowych błędów

Organizacja imprez firmowych to nie taka prosta sprawa. Trzeba sobie zdać sprawę z faktu, że nie wszystko może pójść po naszej myśli. Bardzo często zdarza się tak, że osoby, które organizują imprezy firmowe, popełniają diametralne błędy, a to natomiast skutkuje poważnymi problemami. Zobacz, czego się wystrzegać podczas organizacji eventu firmowego. [caption id="attachment_1419" align="alignnone" width="300"]Organizacja imprez firmowych Organizacja imprez firmowych[/caption]

Błąd 1 – zbyt biednie

Zdarzają się firmy, które chcą oszczędzać na imprezie integracyjnej i nawet w momencie, kiedy inwestor, czyli pracodawca wyłoży na nią konkretne fundusze, zakres zabawy jest tak ograniczony, a całość tak podstawowa, że uczestnicy po prostu nie mogą się dobrze bawić. Jeżeli inwestor płaci za kolację składającą się z kilku ciepłych dań, wielu przystawek i różnych alkoholi, a na imprezie pojawia się jedno danie, dwie przystawki i słabej jakości alkohol w dwóch rodzajach, to coś jest nie tak. W takim przypadku widać wyraźnie, że impreza firmowa przygotowana jest przez ludzi, którzy z profesjonalizmem mają niewiele wspólnego.

Błąd 2 – zbyt bogato

W drugą stronę oczywiście też można przedobrzyć. Możliwe jest niedopięcie budżetu i przygotowanie czegoś, co jakością i stopniem wydatków będzie znacznie przewyższało budżet, jaki przeznaczył na ten cel inwestor. [caption id="attachment_1420" align="alignnone" width="300"]Organizacja imprez firmowych Organizacja imprez firmowych[/caption]

Błąd 3 – nudno i standardowo

Jeżeli firma eventowa nie ma pomysłu na zorganizowanie imprezy firmowej, to zazwyczaj event jest nudny, bardzo przewidywalny i tak naprawdę nic nie wnosi do życia uczestników. Jeżeli już planujemy różnego rodzaju zagadki czy konkurencje, to niech one będą atrakcyjne. Niech będą nietypowe, niech nie da się ich tak łatwo odgadnąć. O to właśnie chodzi w takiej zabawie, a nie o fakt, że tylko się odbywa.

Błąd 4 – niebezpiecznie i nieprofesjonalnie

Nigdy nie można dopuścić do tego, żeby wyjazdy integracyjne dla firmy zawierały w sobie elementy, które byłyby dla uczestników niebezpieczne. Zabawa zabawą, ale nie może się zdarzyć tak, że firma eventowa wpadnie na jakiś ekstremalny pomysł i jednocześnie nie dopilnuje bezpieczeństwa uczestników imprezy.

Błąd 5 – niedopasowanie do uczestników imprezy

Często popełnianym błędem jest brak dopasowania scenariusza do tego, jacy są uczestnicy. Trzeba wziąć pod uwagę ich wiek, ich płeć ich potencjalne i realne zainteresowania, ich warunki fizyczne i tak dalej. Nie da się wciągnąć w konkretną zabawę grupy ludzi, którzy są przeciwni danemu tematowi albo po prostu mu nie podołają.        

Wyjazd integracyjny zimą

Pomysły na zimowe imprezy

Zima wcale nie musi być nudna, a już tym bardziej jałowa pod względem imprez integracyjnych. Imprezy okolicznościowe zimą są naprawdę bardzo częste i warto zaplanować swoje eventy zimowe właśnie w takim czasie. [caption id="attachment_1409" align="alignnone" width="300"]Wyjazd integracyjny zimą Wyjazd integracyjny zimą[/caption]

Dlaczego organizować wyjazd firmowy zimą?

Latem pracownicy biorą sobie jakieś wolne, zazwyczaj planują krótsze lub dłuższe wyjazdy, w zależności od możliwości finansowych i czasowych. Zima to natomiast czas nudy i posuchy. Dni są krótkie, szybko robi się ciemno, nie ma jak wypocząć i ogólnie mniej jest też okazji na rozrywkę. Dzieci zimą mają ferie, w dorosłym życiu i w pracy nie ma czegoś takiego jak ferie. Dlatego też impreza integracyjna w zimowych miesiącach to super sposób na urozmaicenie czasu.

Gdzie i jak zorganizować zimowy event?

Bawić się można zarówno w mieście, jak i za miastem. Ci, którzy nie będą nigdzie wyjeżdżać, mają do wyboru:
 • Zabawę na lodowiskach – naukę jazdy na łyżwach, wyścigi łyżwiarskie, zawody w lepieniu bałwana. Zimą lodowiska są w każdym większym mieście, a wstęp na nie jest wolny i firma może zorganizować zabawę nawet we własnym zakresie.
 • Kulig za miastem i ognisko w zimowej scenerii – zorganizowaniem kuligu zajmie się profesjonalna agencja eventowa, która tak przygotowuje imprezę, żeby uczestnicy zmarzli i zmęczyli się, a później mogli odpocząć w sielskiej scenerii.

Wyjazd integracyjny zimą

Jeżeli firma ma większy budżet i tym samym jest w stanie kupić swoim pracownikom imprezę wyjazdową, to dobrymi kierunkami będą:
 • Domek w górach – można wynająć całoroczny domek dla kilku osób albo kilka takich domków i w nich właśnie urządzić imprezę. Domki te stylizowane są na wiejski i jednocześnie też górski styl, wyposażone w kominki i świetnie zaaranżowane. To natomiast sprawia, że są doskonałym sposobem na to, by wypocząć, przemierzając zaśnieżone ścieżki i zwiedzając okolicę.
[caption id="attachment_1410" align="alignnone" width="300"]Wyjazd integracyjny zimą Wyjazd integracyjny zimą[/caption] Narty, snowboard i tory saneczkarskie – aktywny wypoczynek zawsze jest mile widziany, szczególnie w przypadku pracowników, którzy mają siedzącą pracę. Można wybrać się w Tatry, w Bieszczady, w Karkonosze, albo w Góry Stołowe. Takie wyjazdy firmowe zawsze cieszą się zainteresowaniem.        

Wyjazdy integracyjne w praktyce

Wyjazdy integracyjne w praktyce

Pracowników, którzy wysyłani są na wyjazdy turystyczne dla firm, można tak naprawdę podzielić na dwie zasadnicze grupy: tych, którzy to uwielbiają i tych, którzy wyjazdów nienawidzą. To wszystko zależy tak naprawdę od charakteru danych ludzi. Jedni są ekstrawertykami i pójdą w ciemno za każdą propozycją, inni są natomiast introwertykami i ciężko jest im się przekonać do takiego wyjazdu. [caption id="attachment_1399" align="alignnone" width="300"]Wyjazdy turystyczne dla firm Wyjazdy turystyczne dla firm[/caption]

Czy Polacy lubią wyjazdy integracyjne?

Jeszcze kilka lat temu integracja i coś takiego jak team building, było w naszym kraju nieznane. Owszem, bardzo duże korporacje stawiały w tym zakresie pierwsze kroki, ale było to takie przecieranie szlaków i nierzadko działaniom tym towarzyszyły spore wpadki. To sprawiło, że część osób zraziła się do wyjazdów integracyjny. Wyjazdy firmowe stały się dla tych pierwszych „królików doświadczalnych” przykrym wspomnieniem. W pamięci zapadły nudne imprezy, podczas których udawało się, że z szefem to jesteśmy przyjaciółmi. Podczas gdy każdy znał swoje miejsce w szeregu i wiedział, że gdy wyjazd się skończy, to pracownik mający głowę na karku, następnego dnia powie „dzień dobry szefie”, a nie „cześć Janek”. Była to więc taka trochę gra obłudy, ale na wyjazd trzeba było jechać, bo odmów nikt nie uznawał. Albo respektujesz zasady panujące w firmie, albo szukaj sobie innej pracy. [caption id="attachment_1401" align="alignnone" width="300"]Wyjazdy turystyczne dla firm Wyjazdy turystyczne dla firm[/caption]

Jak wyjazdy turystyczne dla firm wyglądają dzisiaj?

W dzisiejszych czasach eventy dla firm Wrocław mają już nieco inny charakter. Rzadziej stawia się na integrowanie wszystkich szczebli pracowniczych. Częściej wyjazdy turystyczne dla firm i różnego rodzaju imprezy różnicowane są pod kątem pracowników danej filii bądź danego szczebla. Tak więc rzadko kiedy kierownik oddziału bawi się na imprezie ze stażystą albo główna księgowa siedzi przy stole obok sprzątaczki. To jest zbyt duży dysonans celów, potrzeb, możliwości i punktów widzenia. Dlatego też im większa jest struktura firmy, tym mądrzej dobiera się grupy i tym skrupulatniej firmy eventowe dopasowują do nich konkretne rodzaje rozrywki. Wszystko realizowane jest tak, by każdy był zadowolony.                  

Imprezy integracyjne Sopot

Imprezy integracyjne Sopot

Nieważne czy lato, czy zima – w Sopocie zawsze jest ciekawie i zawsze warto wybrać się do tego miasta. W Sopocie organizowane są różne wyjazdy dla seniorów, a także konferencje i spotkania biznesowe dla firm. Zobacz, co można robić w Sopocie. [caption id="attachment_1385" align="alignnone" width="300"]Imprezy integracyjne Sopot Imprezy integracyjne Sopot[/caption]

Atrakcje Sopotu w sam raz na wyjazd integracyjny

 • Molo w Sopocie – molo to jedna z największych atrakcji Sopotu. Bliskość morza i plaży sprawia, że widoki są piękne. Jest to doskonałe miejsce do odpoczynku, ale też do tego, żeby zrobić sobie piękne zdjęcia.
 • Muzeum w Sopocie – wyjazd firmowy do Sopotu może być połączony z poznawaniem historii. W ciągu weekendu warto wygospodarować choćby dwie godziny na to, by zajrzeć do jakiegoś muzeum i zaznać nieco kultury.
 • Crooked House – fajnie będzie też zwiedzić niecodzienne perełki architektoniczne, takie jak np. krzywy domek. Można w ten sposób poznać nieco inne spojrzenie na architekturę i oczywiście spędzić dużo czasu na świeżym powietrzu.
 • Park Wodny Sopot – dla fanów aktywności fizycznej na wyjeździe integracyjnym do Sopotu można zaplanować zabawę w aquaparku i tym samym można też zorganizować jakieś zawody w piłce wodnej, zjeżdżaniu na pływalni lub po prostu w pływaniu.
[caption id="attachment_1387" align="alignnone" width="300"]Imprezy integracyjne Sopot Imprezy integracyjne Sopot[/caption] Eventy w Sopocie organizowane są tak chętnie dlatego, że miasto to leży blisko morza, a to stawia, że przed uczestnikami wyjazdu wiele możliwości. Utarło się przekonanie, że najlepsza zabawa jest tam w letnich miesiącach i po części jest to prawda, dlatego że latem, późną wiosną i wczesną jesienią jest tam zdecydowanie najwięcej możliwości. Aczkolwiek nie oznacza to, że i późną jesienią bądź zimą nie można tam znaleźć ciekawych pomysłów na spędzenie wolnego czasu. Są obiekty publiczne, doskonałe restauracje, escape roomy, świetne centra konferencyjne i mnóstwo imprez plenerowych, w których można wziąć udział. Spotkanie biznesowe w Sopocie to chleb powszedni, dlatego że miasto to jest często odwiedzane przez biznesmenów. Trójmiasto jest jednym z potężniejszych ośrodków gospodarczych, tak więc przez cały czas odwiedzane jest przez inwestorów, a także firmy, które chcą się na tych terenach rozwijać lub po prostu bawić. Bywanie w Sopocie jest teraz na czasie.              

Zimowe wyjazdy integracyjne

Zimowe wyjazdy integracyjne

Zorganizowanie wyjazdu integracyjnego zimą to doskonały pomysł. Szczególnie wtedy, kiedy taki wyjazd może trwać 2-3 dni. W poniższym artykule przedstawimy Ci przykładowy scenariusz wyjazdu trwającego 2 dni. Taki zimowy wyjazd integracyjny to będzie świetny sposób, by zmotywować grupę do pracy i większego zaangażowania. [caption id="attachment_1378" align="alignnone" width="300"]Zimowe wyjazdy integracyjne Zimowe wyjazdy integracyjne[/caption]

Dzień 1

6:00 – wyjazd z Wrocławia do Zakopanego 10:30 – przyjazd na miejsce i 1 godzina na zakwaterowanie, rozpakowanie się, prysznic i przygotowanie 11:30 – wycieczka piesza na Morskie Oko z przewodnikiem tatrzańskim 13:30 – powrót i obiad 14:30 – wjazd kolejką linową na Kasprowy Wierch, podziwianie panoramy Tatr 15:30 – zjazd i zwiedzanie Zakopanego z przewodnikiem 18:30 – kolacja lub uroczysta kolacja, zależnie od budżetu 19:30 – zabawa w jednym z zakopiańskich klubów lub góralski wieczór tematyczny, nocleg w hotelu [caption id="attachment_1379" align="alignnone" width="300"]Zimowe wyjazdy integracyjne Zimowe wyjazdy integracyjne[/caption]

Dzień 2

8:00 – pobudka i przygotowania 9:00 – śniadanie - bufet szwedzki 10:00 – wjazd i zjazd kolejką na Gubałówkę 12:00 – zwiedzanie Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem 14:00 – obiad 15:00 – przyjazd pod Wielką Krokiew, wejście na skocznie 16:30 – czas wolny 18:30 – kolacja 19:00 – czas wolny do dowolnego zagospodarowania Grafik ten jest co prawda bardzo napięty, ale przy dobrej organizacji i dobrej woli uczestników, możliwy do spełnienia. Wyjazdy turystyczne dla firm w czasie zimy mogą wyglądać podobnie jak latem. Jest tylko jedno „ale”. W wiele miejsc trzeba wjeżdżać, zamiast wchodzić. Można np. wejść na Kasprowy Wierch czy na Gubałówkę, ale razem z powrotem i zwiedzaniem zajmuje to pół dnia, a podczas tego czasu można byłoby robić inne rzeczy. W każdym razie na pewno warto wyjechać w sezonie zimowym, dlatego że jest to taki półmetek do wakacji, czyli czas, kiedy pracownikom naprawdę potrzebny jest odpoczynek. Jednakże nie warto takiego wyjazdu organizować przed świętami, bo wtedy taka impreza integracyjna może nie mieć wcale zbyt wielu chętnych, gdyż ludzie są zajęci przygotowaniami do świąt. Lepiej jest zorganizować taki wyjazd po nowym roku albo kiedy zima jest wczesna, na początku grudnia, np. w okolicach Mikołajek. Wtedy będziemy mieli pewność, że większość użytkowników wyrazi chęć uczestniczenia w takim wyjeździe i będzie do niego dobrze przygotowana. Tak fizycznie, jak i mentalnie. To jest natomiast gwarancja sukcesu.          

Gdzie na narty i ferie zimowe?

Gdzie na narty i ferie zimowe?

Wyjazd na narty to doskonały sposób na aktywny odpoczynek i jednocześnie też na podziwianie pięknych widoków. Za chwilę prześledzimy miejsca, w których najlepiej jest się wybrać na narty, snowboard i ogólnie rozumiane białe szaleństwo. Zobacz nasze typy i zorganizuj wyjazd turystyczny, który nie będzie miał sobie równych. [caption id="attachment_1369" align="alignnone" width="300"]Wyjazdy na narty Wyjazdy na narty[/caption]

Zakopane

Zakopane jest bezsprzecznie jedną z najlepszych miejscowości wypoczynkowych, jeżeli chodzi o wyjazdy zimowe. W Zakopanem panuje nie tylko doskonały klimat, ale też z miejscowość tej jest bardzo blisko do różnego rodzaju wyciągów i najważniejszych z punktu widzenia turysty miejsc. Nie dziwi więc fakt, że wyjazdy firmowe do Zakopanego cieszą się ogromną popularnością. A smaczku dodaje wszystkiemu fakt, iż miejscowość ta ma bardzo rozbudowaną bazę noclegową, począwszy od zwykłych kwater prywatnych za kilkadziesiąt złotych za dobę, a kończąc na naprawdę ekskluzywnych, pięciogwiazdkowych hotelach z widokiem na najpiękniejsze szczyty.

Białka Tatrzańska

Białka Tatrzańska jest drugim po Zakopanem miejscem, gdzie turyści przyjeżdżają najchętniej. W Białce Tatrzańskiej jest fenomenalny wyciąg narciarski, doskonałe restauracje, wiele hoteli i pensjonatów, a dodatkowo piękne widoki. Tak naprawdę widoki niczym nieustępujące tym, które mamy w Zakopanem. Tak więc impreza firmowa w Białce Tatrzańskiej czy wyjazd do tej miejscowości na narty, to niewątpliwie doskonały pomysł. [caption id="attachment_1371" align="alignnone" width="300"]Wyjazdy na narty Wyjazdy na narty[/caption]

Bieszczady

Bieszczady są górami w Polsce nieco mniej popularnymi, z uwagi na to, że są niższe. Tak więc w Bieszczady powinni się wybrać ci, którzy nie opanowali jeszcze tak dobrze jazdy na nartach czy na snowboardzie i potrzebują szczytów o nieco niższym nachyleniu i jednocześnie też takich bezpieczniejszych miejsc do nauki. Wyjazdy turystyczne w Bieszczady nie są drogie, bo w sezonie narciarskim ludzie tłumnie ściągają w Tatry, tak więc ceny w Bieszczadach są dużo niższe.

Karkonosze

Karkonosze jako góry najmniej popularne z tych najwyższych, są też tańsze, dlatego wyjazdy turystyczne w Karkonosze to świetna opcja dla tych, którzy mają nieco niższy budżet, ale którzy chcą mimo wszystko zaznać uroków białego szaleństwa. Karkonosze są górami dość dzikimi, mało eksploatowanymi przez człowieka i mniej uczęszczanymi, a jak wiadomo, amatorów takich klimatów jest wielu.        

Eventy w Polsce. Rodzaje eventów

Eventy w Polsce. Rodzaje eventów

Event to taka bardzo ogólna nazwa imprezy firmowej bądź imprezy realizowanej przez jakieś stowarzyszenie, fundację czy grupę społeczności. Jeden event drugiemu nierówny i choć nazwy często są te same, to jednak charakter imprezy bardzo się różni. Zobacz, jakie zasadnicze rodzaje eventów wyróżniamy. [caption id="attachment_1364" align="alignnone" width="300"]Eventy w Polsce Eventy w Polsce[/caption]
 • Event integracyjny – taki event nazywany jest potocznie imprezą firmową. Jest to spotkanie pracownicze, które ma na celu zintegrowanie grupy, a tym samym ułatwienie przepływu informacji, polepszenie współdziałania w obrębie grupy oraz zmotywowanie pracowników do starania się bardziej niż tylko 7-15 i więcej z siebie nie dam. Impreza firmowa np. we Wrocławiu ma w zamyśle przynieść korzyści zarówno firmie, jak i jej pracownikom.
 
 • Event promocyjny – ten rodzaj imprezy ma charakter reklamy i służy do gruntowania wizerunku danej marki na rynku, rozszerzania świadomości marki, wprowadzania na rynek nowych produktów bądź usług, a także popularyzacji poszczególnych gałęzi działalności przedsiębiorstwa. Eventy we Wrocławiu o charakterze reklamowym są zazwyczaj organizowane dla śmietanki towarzyskiej, gwiazd, kontrahentów oraz inwestorów i sponsorów.
 
 • After party – tzw. impreza po imprezie jest to luźne spotkanie (zazwyczaj w formie szwedzkiego stołu i zabawy tanecznej), które odbywa się po oficjalnej części eventu. Na after party zapraszani są tylko konkretni uczestnicy części zasadniczej. Jest to dalsza, zamknięta część imprezy, aczkolwiek często mają na nią wstęp fotoreporterzy i dziennikarze.
 
 • Szkolenie – to rodzaj spotkania, na którym pracownicy bądź też kandydaci na pracowników uczą się kompetencji twardych i miękkich (w zależności od potrzeb branży i konkretnego stanowiska).
 
 • Spotkanie biznesowe i konferencja – spotkania biznesowe oraz popularne ostatnimi czasy konferencje, to wyjazdy organizowane w celu dokonania podsumowań. A także nakreślenia celów na przyszły sezon, sprawdzenia postępów pracowników i wykonanych przez nich celów biznesowych. Na takich spotkaniach sprawdza się, czy wyrobiony został target, a uczestnicy mają też możliwość podszkolenia się.
               

Jak motywować pracowników? Turystyka motywacyjna

Jak motywować pracowników? Turystyka motywacyjna

Żeby omówić rolę motywacji w pracy i żeby ją dobrze zrozumieć, musisz postawić się w roli przełożonego, czyli tego, kto jest odpowiedzialny za wiele procesów i kto wymaga odpowiedniego wykonania konkretnych obowiązków. Na tym przykładzie omówimy zagadnienia turystyki motywacyjnej i jej znaczenia. Wyjazdy dla firm to właśnie element turystyki motywacyjnej. [caption id="attachment_1355" align="alignnone" width="300"]Turystyka motywacyjna Turystyka motywacyjna[/caption]

Czym jest turystyka motywacyjna?

Turystyka motywacyjna to ogólnie przyjęta nazwa wyjazdów firmowych, których celem jest zmotywowanie pracowników. Nie chodzi tutaj już wyłącznie o samą integrację, a o zaprzężenie pracowników do większego starania się, by osiągać lepsze efekty i by utrzymać swoje stanowisko pracy.

Jak motywować pracowników dzięki turystyce?

Wyobraź sobie przeciętnego pracownika. Nazwijmy go Janem Kowalskim. Jan Kowalski przychodzi do pracy, bo musi i szef bardzo dobrze to widzi. Jan Kowalski bardziej niż o efekty pracy dba o to, by jak najszybciej wyjść do domu. Zrywa się wraz z wybiciem jego godziny, czym wzbudza uśmiech na twarzach wszystkich, którzy go obserwują. Jan Kowalski nie rozumie, że dla pracodawcy dobry pracownik to taki, który wychodzi, gdy jest skończone, a nie kiedy zegar wybija godzinę. Jan nie ma motywacji, nie uczy się, tkwi w miejscu i nie szanuje swojego miejsca pracy.

Pracodawca ma 2 wyjścia:

 • Zwolni Jana, kiedy ten nie będzie mu już potrzebny.
 • Spróbuje jakoś go zmotywować.
To drugie podejście jest właśnie realizowane przez turystykę motywacyjną. Pracodawca organizuje wyjazdy turystyczne dla firm i pozwala pracownikowi na darmowe skorzystanie z jakichś dodatkowych atrakcji. Firma daje Janowi nie tylko zatrudnienie i pieniądze na życie, ale też dodatkowe profity, za co Jan powinien być wdzięczny. Jeżeli ma nieco oleju w głowie, zrozumie to i zmotywuje się do jak najlepszego wykonywania swoich działań, żeby nie tylko nie stracić pracy, ale może też dostać podwyżkę. Tak działają właśnie wyjazdy turystyczne dla firm. Mają na celu uświadomienie pracownikowi, że skoro dostaje coś od firmy, to powinien się bardziej postarać. Inaczej nie zostanie nigdy doceniony i zawsze będzie tkwił w tym samym miejscu.      

Imprezy integracyjne Zakopane

Imprezy integracyjne Zakopane

Chyba nie ma bardziej wymarzonego miejsca na imprezę integracyjną niż Zakopane. Miejscowość ta, mimo że niewielka, jest tak piękna i tak różnorodna, że chyba nie znajdzie się osoba, która powiedziałaby, że nie jest nią prawdziwie urzeczona. Zobacz, jak zaplanować ciekawy wyjazd firmowy do Zakopanego. [caption id="attachment_1339" align="alignnone" width="300"]Imprezy integracyjne Zakopane Imprezy integracyjne Zakopane[/caption]

Trochę intensywnej aktywności fizycznej

Jechać do Zakopanego i nie zaznać zmęczenia mięśni, to tak jakby zgrzeszyć. W planie wyjazdu koniecznie musi się znaleźć jakaś górska trasa. W zależności od wielu uczestników, ich kondycji fizycznej i chęci, może być to wyprawa na Kasprowy Wierch, na Gubałówkę lub pod Morskie Oko. [caption id="attachment_1340" align="alignnone" width="300"]Imprezy integracyjne Zakopane Imprezy integracyjne Zakopane[/caption]

Trochę zwiedzania miejscowości

Zakopane to przede wszystkim fantastyczna, niespotykana w innych rejonach kraju architektura i z pewnością warto, by impreza integracyjna w Zakopanem miała w planie zwiedzanie ważnych miejsc i perełek architektonicznych. Miejscami, które z pewnością warto odwiedzić, koniecznie z przewodnikiem, są: Muzeum Tatrzańskie, Willa Koliba, Sanktuarium na Krzeptówkach, Willa Oksza i Stacja Narciarska Nosal.

Trochę odpoczynku

Nie samą aktywnością człowiek żyje i nie samym zwiedzaniem, dlatego warto odpocząć nieco na tarasie widokowym na Gubałówce, w letnich miesiącach poopalać się na nim, a w zimowym odwiedzić któryś z barów i zagrzać na ciepłym posiłku. Imprezy integracyjne dla firm w Zakopanem często odbywają się w specjalnych całorocznych domkach, które są wyposażone w duże salony i kominki, przy których można fantastycznie spędzić czas.

Trochę świetnej kuchni

Zakopane to doskonała kuchnia, które nie znajdziemy nigdzie indziej w Polsce. Kotlety po zbójnicku, oscypki, kwaśnica, świetne dania z dziczyzny, moskole, czośnianka i bardziej współczesne – ale wzorowane na ludowych – dania sprawią, że wyjazd firmowy do Zakopanego będzie obfitował nie tylko w piękne widoki, ale też w doskonałe wrażenia smakowe. Zakopane nie jest jednowymiarowe. To miejsce pełne specyficznej kultury, konkretnych obyczajów i w pewnym sensie też skrajności. Dlatego też bardzo ważne jest, by zaznać wszystkich tych aspektów.          

Imprezy integracyjne Karpacz

Imprezy integracyjne Karpacz

Karpacz jest jedną z tych miejscowości w Polsce, którą odwiedza się najczęściej. Zachwyca widokami i możliwościami zarówno latem, jak i zimą. Przez cały sezon jest pełen turystów, a ilość atrakcji zwiększa się z roku na rok. Nie dziwi więc fakt, że wyjazdy turystyczne do Karpacza to jeden z najlepszych pomysłów na imprezy integracyjne dla firm. [caption id="attachment_1334" align="alignnone" width="300"]Imprezy integracyjne Karpacz Imprezy integracyjne Karpacz[/caption]

Wyjazd do Karpacza latem

Kiedy śniegi stopnieją, czyli czasami już dość wczesną wiosną, odkrywają się malownicze ścieżki piesze i rowerowe, a Karpacz staje się idealnym miejscem dla osób uprawiających kolarstwo i nordic walking. Wtedy też turyści decydują się na to, by zdobyć najwyższy szczyt tych gór, czyli Śnieżkę. Impreza integracyjna w Karpaczu może być więc połączona z taką właśnie wspinaczką. Latem na skoczni Orlinek można też skakać na bangue i taki skok będzie dla uczestników imprezy z pewnością niesamowitym przeżyciem. O ile oczywiście nie będą się go bali i podejmą wyzwanie. W Karpaczu organizuje się także wiele różnych imprez plenerowych, w których można wziąć udział i taka ewentualność z pewnością przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy będą chcieli różnorodnie spędzić czas.

Wyjazd do Karpacza zimą

Zimą Karpacz jest mocno zaśnieżony, ale tak samo piękny. W tym czasie wyjazdy turystyczne dla firm skupiają się przede wszystkim na urokach białego szaleństwa. Zimą w Karpaczu jest lodowisko, skutery śnieżne, możliwość korzystania z wyciągów narciarskich i uczestniczenia w kuligach. Można jeździć na nartach, na snowboardzie, na łyżwach, na sankach i podziwiać piękne, skute lodem i śniegiem góry. W Karpaczu organizuje się nie tylko wyjazdy turystyczne, ale też różnego rodzaju konferencje oraz spotkania biznesowe dla pracowników wyższego szczebla. Tamtejsze hotele i centra konferencyjne oferują naprawdę wysoki standard, dlatego większe firmy, chcąc wywrzeć dobre wrażenie na kontrahentach, decydują się zorganizować event właśnie tam. Piękne widoki, doskonała kuchnia i możliwość uprawiania sportu czynią Karpacz miejscem niemal idealnym.            

Imprezy integracyjne Gdańsk

Imprezy integracyjne Gdańsk

Czy Gdańsk jest dobrym miejscem na wyjazd firmowy? Czy warto się tam wybrać? Zobacz za i przeciw – poznaj wady i zalety wyjazdu do Gdańska na imprezę firmową i podejmij świadomą decyzję. [caption id="attachment_1325" align="alignnone" width="300"]Imprezy integracyjne Gdańsk Imprezy integracyjne Gdańsk[/caption]

Wyjazd firmowy Gdańsk – zalety

 • Różnorodność – Gdańsk jest miastem bardzo różnorodnym. Po pierwsze leży nad morzem, dlatego latem jest tam prawdziwe zatrzęsienie turystów, a tym samym mamy wrażenie, że przebywamy w modnym i ciekawym miejscu. Druga sprawa to fakt, że Gdańsk jest częścią Trójmiasta, czyli nadmorskiej aglomeracji, która przyciąga rok rocznie ogromne ilości ludzi.
 • Wiele atrakcji – eventy dla firm w Gdańsku to idealny pomysł z uwagi na fakt, że wspomniana wcześniej różnorodność skutkuje obecnością miejsc, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Można zwiedzać z przewodnikiem, bawić się w klubach, zorganizować wieczór w restauracji, plażować lub jeździć na rowerze. Można też wziąć udział w różnego rodzaju imprezach plenerowych.
 • Idealna na lato – Gdańsk jest najpiękniejszy latem i to miasto tętni wtedy życiem. Jeżeli chcemy zorganizować imprezę integracyjną czy wycieczkę w tym właśnie mieście, to koniecznie od wiosny do późnego lata, gdyż poza sezonem miasto jest znacznie cichsze i oferuje odwiedzającym mniejszy wachlarz możliwości.
[caption id="attachment_1329" align="alignnone" width="300"]Imprezy integracyjne Gdańsk Imprezy integracyjne Gdańsk[/caption]

Impreza firmowa Gdańsk – wady

 • Niezbyt ciekawy zimą – z pewnością nie opłaca się jechać do Gdańska z drugiego krańca Polski zimą. Spowodowane jest to tym, że w sezonie jesienno-zimowym Gdańsk może sprawiać wrażenie nudnego. Tymczasem wyjazdy integracyjne mają nieść ze sobą radosne emocje, a nie nostalgiczne wspomnienia sezonu, który przeminął, a do kolejnego jeszcze tak dużo czasu. Zimą zdecydowanie lepiej jest odwiedzić jakąś górską miejscowość.
 • Odległość a korzyści – im dalej zlokalizowana jest od Gdańska siedziba firmy, tym bardziej trzeba przemyśleć to rozwiązanie (szczególnie w zimnych miesiącach). Imprezy integracyjne Gdańsk – szczególnie te krótkie – będą najbardziej udane, kiedy mamy do tego miasta stosunkowo blisko i dojazd nie zajmie nam dużo czasu i tym samym mniej go zmarnujemy.
           

Bożonarodzeniowe warsztaty florystyczne

Bożonarodzeniowe warsztaty florystyczne

Poniżej przedstawiamy przykładowe rodzaje warsztatów florystycznych o tematyce świątecznej:

Warsztaty florystyczne: BOŻONARODZENIOWY STROIK

do ułożenia na stole, wykonany na gąbce florystycznej z żywym świerkiem, udekorowany materiałami florystycznymi i dekoracjami Bożonarodzeniowymi

Etapy warsztatu:

 • wprowadzenie do tematu,
 • zaznajomienie się z narzędziami i materiałami do pracy,
 • praca indywidualna na podanych materiałach florystycznych,
 • wspólna wystawa prac.

W ramach integracji uczestników na zakończenie warsztatów proponujemy wykonanie wspólnego stroika do udekorowania miejsca pracy z wykorzystaniem elementów pozostałych po ukończeniu pracy indywidualnej.

Ważne informacje:

 • pół godziny przed rozpoczęciem warsztatów, przygotowujemy miejsce pracy, zabezpieczamy miejsce pracy folią malarską, rozkładamy narzędzia i materiały do pracy
 • uczestnicy powinni mieć odzież ochronną typu fartuszki, bądź odzież zmienną oraz własne nożyczki do indywidualnej pracy, resztę materiałów zapewniamy w cenie warsztatów
 • przy zamówieniu warsztatu prosimy o podanie dominującej kolorystyki!
 • w miejscu, w którym będą organizowane warsztaty musi być dostęp do kontaktów, najlepiej udostępnione przedłużacze – z uwagi na indywidualną pracę z pistoletem na gorący klej!

Czas trwania:          1,5 do 2 h

Cena:                        2500 zł (grupa do 35 os.)

W cenie:                   usługa florystyczna, podkładka i gąbka florystyczna, materiały florystyczne, dekoracje

 Warsztaty florystyczne: BOŻONARODZENIOWY WIANEK

do powieszenia na drzwiach lub w oknie, wykonany na oplątwie  udekorowanej materiałami florystycznymi i  bożonarodzeniowymi dekoracjami

Etapy warsztatu:

-     wprowadzenie do tematu

-     zaznajomienie się z narzędziami i materiałami do pracy

-     praca indywidualna na podanych materiałach florystycznych

-     wspólna wystawa prac

W ramach integracji uczestników na zakończenie warsztatów proponujemy wykonanie wspólnego wianka do udekorowania miejsca pracy z wykorzystaniem elementów pozostałych po ukończeniu pracy indywidualnej.

Ważne informacje:

 • pół godziny przed rozpoczęciem warsztatów, przygotowujemy miejsce pracy, zabezpieczamy miejsce pracy folią malarską, rozkładamy narzędzia i materiały do pracy
 • uczestnicy powinni mieć odzież ochronną typu fartuszki, bądź odzież zmienną oraz własne nożyczki do indywidualnej pracy, resztę materiałów zapewniamy w cenie warsztatów
 • przy zamówieniu warsztatu prosimy o podanie dominującej kolorystyki!
 • w miejscu, w którym będą organizowane warsztaty musi być dostęp do kontaktów, najlepiej udostępnione przedłużacze – z uwagi na indywidualną pracę z pistoletem na gorący klej!

Czas trwania:          1,5 do 2 h

Cena:                        2800 zł (grupa do 35 os.)

W cenie:                   usługa florystyczna, oplątwa, materiały florystyczne, dekoracje

[caption id="attachment_1321" align="alignnone" width="279"]Bożonarodzeniowe warsztaty florystyczne Bożonarodzeniowe warsztaty florystyczne[/caption]

WARSZTAT ZDOBIENIA BOŻONARODZENIOWYCH BOMBEK

Etapy warsztatu:
 • wprowadzenie do tematu
 • zaznajomienie się z narzędziami i materiałami do pracy
 • praca indywidualna na podanych materiałach plastycznych
 • wspólna wystawa prac
W ramach integracji uczestników na zakończenie warsztatów proponujemy wykonanie dodatkowych bombek do udekorowania miejsca pracy z wykorzystaniem elementów pozostałych po ukończeniu pracy indywidualnej. [caption id="attachment_1320" align="alignnone" width="281"]Bożonarodzeniowe warsztaty florystyczne Bożonarodzeniowe warsztaty florystyczne[/caption] Ważne informacje:
 • pół godziny przed rozpoczęciem warsztatów, przygotowujemy miejsce pracy, zabezpieczamy miejsce pracy folią malarską, rozkładamy narzędzia i materiały do pracy
 • uczestnicy powinni mieć odzież ochronną typu fartuszki, bądź odzież zmienną oraz własne nożyczki do indywidualnej pracy, resztę materiałów zapewniamy w cenie warsztatów
 • przy zamówieniu warsztatu prosimy o podanie dominującej kolorystyki!
Czas trwania:          1,5 do 2 h Cena:                        2100 zł/os. (grupa do 35 os.) W cenie:                   osoby prowadzące, 3 bombki dla każdego uczestnika, materiały plastyczne do dekoracji: kleje, brokaty, farby, konturówki do wykonania napisów, tasiemki do przywieszenia  itp.                

Wyjazdy firmowe na narty w Polsce

Wyjazdy firmowe na narty w Polsce

Silne emocje, piękne widoki, możliwość nauczenia się czegoś nowego lub szlifowania umiejętności, maksymalna integracja – imprezy firmowe w górach to jest to. Zobacz, dlaczego warto się na taki wyjazd zdecydować i gdzie najlepiej się wybrać. [caption id="attachment_1311" align="alignnone" width="300"]Wyjazdy firmowe na narty Wyjazdy firmowe na narty[/caption]

Dlaczego warto wyjechać na narty?

Jest kilka faktów, które przemawiają za tym, że góry są idealnym miejscem na zorganizowanie imprezy firmowej. Przede wszystkim w górach panuje doskonały klimat i jest to klimat zarówno sprzyjający zabawie, jak i refleksji. Po drugie impreza integracyjna w górach pozwala na aktywność fizyczną, która jest w tym przypadku bardzo pożądana. Szczególnie wtedy, gdy chodzi o pracowników biurowych, którzy na co dzień spędzają czas przy biurkach. To oni po prostu potrzebują aktywnej rozrywki. [caption id="attachment_1312" align="alignnone" width="300"]Wyjazdy firmowe na narty Wyjazdy firmowe na narty[/caption]

Gdzie na imprezę firmową na nartach?

Możliwości jest kilka, bo nasz kraj obfituje w miejsca, gdzie można urządzać różnego rodzaju spotkania biznesowe i wyjazdy integracyjne na narty dla firm. Poniżej przedstawiamy miejsca, które cieszą się największą popularnością. [caption id="attachment_1306" align="alignnone" width="300"]Wyjazdy firmowe na narty Wyjazdy firmowe na narty[/caption]
 • Tatry – jeden z najlepszych ośrodków narciarskich znajduje się w Białce Tatrzańskiej. Co prawda wyciągi nie są wysokie, jednakże klimat wspaniały, a możliwości ogromne. Wyjazd integracyjny na narty do Białki Tatrzańskiej lub Zakopanego (jest stosunkowo niedaleko), będzie z pewnością ogromną przygodą. Warto zarezerwować sobie minimum 2-3 dni.
 • Góra Kamieńska – firmy z centralnej Polski, mogą wyjechać na narty możliwie blisko, mianowicie w okolice Bełchatowa, na sztuczną Górę Kamieńską. Wyposażona jest ona w kolejkę linową, tor saneczkowy, trasy narciarskie i gastronomia. Góra powstała jako zwałowisko nadkładu górniczego z pobliskiej kopalni węgla brunatnego.
 • Bieszczady – jedną z najlepszych możliwości jest wyjazd do Ustrzyk w Bieszczady. Góry te mogą się pochwalić zarówno wysokimi, jak i niskimi szczytami, a dla początkujących najlepsze będą Bieszczady niskie – bezpieczniejsze, ale tak samo ciekawe, jak wysokie. Bieszczady są nieco mniej oblegane niż na przykład Tatry, a przez to też bardziej pożądane przez zorganizowane grupy.

Event we Wrocławiu – jak wybrać firmę eventową?

Event we Wrocławiu – jak wybrać firmę eventową?

Wyrób firmy eventowej jest kwestią kluczową, jeżeli chcemy, by nasza impreza była udana, a wieść o niej niosła się jak najdalej. Jest kilka podstawowych kwestii, które pomogą Ci wybrać idealną agencję eventowa, która przygotowuje imprezy dla firm i różnego rodzaju spotkania biznesowe.

Po pierwsze – doświadczenie

Doświadczenie agencji eventowej jest pierwszą i najważniejszą cechą, na jaką trzeba położyć nacisk. Oczywiście nie będzie prawdą, że młoda firma eventowa, która dopiero startuje na rynku, nie jest w stanie zagwarantować nam solidnej obsługi. Zdecydowanie jednak to ta doświadczona daje większą gwarancję. Doświadczoną firmę warto wybrać  wtedy, kiedy wyjazd organizowany jest dla większej ilości pracowników i w grę wchodzi większy budżet.

Po drugie – dotychczasowe realizacje

Podczas wybierania firmy eventowej warto popytać o zdjęcia i filmy z imprez, które agencja zorganizowała do tej pory. Będziemy mogli zwrócić uwagę na dekoracje, na nastroje uczestników i ogólny klimat, jaki panował na imprezie. Warto też poprosić o możliwość wglądu do dokumentacji pokazującej dotychczasowe eventy dla firm we Wrocławiu (jeżeli to tylko możliwe). Na podstawie tych materiałów łatwiej będzie sobie wyrobić konkretne zdanie. [caption id="attachment_1154" align="alignnone" width="300"]Event we Wrocławiu Event we Wrocławiu[/caption]

Po trzecie – zaangażowanie zespołu

Już na pierwszy rzut oka widać, czy dana firma podchodzi do swojej pracy rzetelnie i kreatywnie, czy chce ciągle podążać utartą wcześniej ścieżką. Jeżeli już na samym początku proponuje różne scenariusze, wychodzi z propozycjami i okazuje się kreatywnością, to taka współpraca może być satysfakcjonująca.

Po czwarte – zaplecze techniczne

Warto dowiedzieć się, jakim zapleczem technicznym dysponuje dana firma eventowa albo do jakiego wyposażenia ma łatwy dostęp. Eventy we Wrocławiu wymagają dysponowania stolikami, krzesłami, elementami, na których można zainstalować reklamy. Potrzebny jest także różnego rodzaju sprzęt do prezentacji. Stopień zaopatrzenia zaplecza dużo mówi o przygotowaniu i kompetencjach.

Po piąte – cena usługi

Oczywiście każdemu zależy na tym, żeby przygotować imprezę jak najniższym kosztem. Trzeba jednak pamiętać o tym, że event we Wrocławiu nie powinien być organizowany za najniższą możliwą cenę. Ucierpieć wtedy jakość całej imprezy, a do tego oczywiście nie można dopuścić.                      

Czy eventy dla firm są dobrą inwestycją?

Czy eventy dla firm są dobrą inwestycją?

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy zorganizowanie imprezy integracyjnej jest dobrym pomysłem. Czy warto na to wydawać pieniądze, czy lepiej będzie je zainwestować w coś innego? Poniżej przedstawiamy powody, dla których każde eventy dla firm mają sens. [caption id="attachment_1052" align="alignnone" width="300"]Eventy dla firm Eventy dla firm[/caption]

Pracodawca inwestuje w rozwój firmy

Nie od dziś wiadomo, że pracownicy to największy kapitał firmy, a tacy pracownicy, którzy sumiennie i z zaangażowaniem wykonują swoje obowiązki, są prawdziwym skarbem. Dlatego też trzeba umożliwić im rozwój. Jeżeli się rozwijają i są coraz lepsi w tym, co robią, to analogicznie przekłada się to na sukces firmy. Firma może zarabiać więcej i tym samym rozwijać się w takich kierunkach, w jakich chce. Wydawać by się mogło, że inwestycja w pracowników jest inwestycją zewnętrzną, ale w rzeczywistości jest to inwestycja wewnętrzna.

Można obniżyć należny podatek dochodowy

W firmach tworzone są specjalne fundusze socjalne, z których budżetu pokrywa się eventy dla firm Wrocław. Jeżeli firma jest mniejsza i nie ma takiego budżetu, to i tak nie stanowi to przeszkody w tym, by takie wydatki na imprezy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Nowe interpretacje podatkowe zakładają, że firmy mogą jak najbardziej wydawać pieniądze na różnego rodzaju benefity dla pracowników i jest to zasadne z podatkowego punktu widzenia. [caption id="attachment_1054" align="alignnone" width="300"]Eventy dla firm Eventy dla firm[/caption]

Lepszy PR firmy

Firma, która wydaje pieniądze na pracowników i to w takim zakresie, w jakim nie musi ich wydawać, staje się atrakcyjniejsza. I to tylko dla potencjalnych pracowników, ale też dla wszystkich tych, którzy chcieliby z taką firmą współpracować. Różnego rodzaju konferencje i spotkania biznesowe we Wrocławiu to doskonały sposób na to, by ocieplić wizerunek firmy, pokazać ją od innej, być może lepszej strony, przyciągnąć reklamodawców i zawalczyć o rynkową przewagę. Jednorazowy wydatek na imprezę może przynieść długofalowe korzyści, dlatego też warto wygospodarować w swoim budżecie pieniądze na to, by organizować różnego rodzaju wyjazdy integracyjne oraz spotkania dla współpracowników i kontrahentów.        

Impreza firmowa Wrocław – sposób na poprawę atmosfery w firmie

Impreza firmowa Wrocław – sposób na poprawę atmosfery w firmie

Kiedy praca wiąże się z odpowiedzialnością, pojawia się stres. Ten stres może dotykać każdego – zarówno pracownika niższego szczebla, jak i najwyższego. Atmosfera w firmie robi się napięta, pracownicy i kadra zarządzająca nie dogadują się ze sobą tak, jakby chcieli, a zadania realizowane są coraz gorzej. Na szczęście jest na to sposób. [caption id="attachment_1058" align="alignnone" width="300"]Impreza firmowa Wrocław Impreza firmowa Wrocław[/caption]

Wyjazd integracyjny – pogromca stresu

Relacje między pracownikami są często bardzo oficjalne, szczególnie wtedy, jeżeli pracownicy nie znają się lepiej na gruncie prywatnym. Dopóki nie zbliżą się do siebie, trudniej im nawiązać nić porozumienia i współpracować ze sobą dla dobra firmy. Jeżeli będą mieli możliwość nawiązania bliższej relacji i jeden będzie musiał polegać na drugim bądź skorzystać z jego pomocy, relacje te ulegną zmianie. Lepsza współpraca między pracownikami zaowocuje też lepszymi efektami w pracy. Pracownicy będą bardziej zgrani, a efekty ich pracy będą po prostu lepsze. Każdy człowiek potrzebuje raz na jakiś czas resetu, dlatego że przedłużający się stres powoduje między innymi:
 • problemy z koncentracją,
 • bezsenność,
 • bóle głowy,
 • zanik apetytu,
 • dezorientację.
W takim stanie pracownik nie jest w stanie wydajnie pracować, a to, co robi, będzie się nadawało do poprawek. Przedłużający się stres może też stwarzać zagrożenie np. w zawodach, gdzie obsługiwane są maszyny bądź niebezpieczne materiały. Dlatego też umożliwienie pracownikom wyjazdu w celu regeneracji i integracji, jest jednym z najlepszych przedsięwzięć, jakie może podjąć firma. [caption id="attachment_1059" align="alignnone" width="300"]Impreza firmowa Wrocław Impreza firmowa Wrocław[/caption] Wyjazdy integracyjne Wrocław budują zdrową atmosferę – opartą na przyjaźni, ale też na pewnej dozie podświadomej rywalizacji między pracownikami. Pracownicy zbliżają się do siebie, ale jednocześnie rozumieją hierarchię i to sprawia, że mają respekt do swoich przełożonych oraz potrafią się dostosować do zmieniających się warunków. Impreza firmowa na wyjeździe powinna zmęczyć, żeby rozładować stres. Musi się wiązać ze skrajnymi emocjami, żeby dosłownie zresetować pracownika i ustawić go w pozycji, w której stres jest jak najmniejszy.        

Wyjazd integracyjny Wrocław – ciekawe pomysły

Wyjazd integracyjny Wrocław – ciekawe pomysły

Wyjazdy integracyjne nie muszą być nudne. Można je zaplanować i przygotować tak, żeby wywoływały prawdziwy efekt WOW. Przedstawiamy najlepsze pomysły na wyjazdy integracyjne Wrocław.

Weekend w górach

Góry to bardzo wdzięczny kierunek i okazuje się, że wyjazd integracyjny w okolice Wrocławia można byłoby połączyć z krótkim wypadem z góry, tworząc taką opcję 2 w 1. Latem można wspinać się na szczyty lub spacerować po górskich ścieżkach, natomiast zimą jeździć na nartach i na snowboardzie.

Paintball i ognisko

Ta opcja jest jedną z najczęściej wybieranych. Okazuje się bowiem, że współzawodnictwo podczas paintballa wzmaga w pracownikach ducha walki, natomiast późniejsza integracja przy ognisku pozwala im się do siebie zbliżyć, a tym samym uzyskać efekt późniejszej lepszej współpracy. [caption id="attachment_1063" align="alignnone" width="300"]wyjazd integracyjny Wrocław wyjazd integracyjny Wrocław[/caption]

Wyjazd na survival

Survival jest doskonałym sposobem na to, by zmęczyć pracowników i tym samym, by zaangażować ich do współpracy. Podczas wyprawy survivalowej ludzie muszą sobie pomagać, muszą być dla siebie wsparciem, tak samo, jak w pracy, a taki wyjazd będzie dla nich najlepszą zaprawą przed trudnościami, jakie będą przed nimi stały.

Zwiedzanie miasta w Polsce lub za granicą

Wyjazdy turystyczne dla firm można realizować tak w obrębie kraju, jak i za granicą. Najlepiej jest wybrać polskie miasto, które jest sporo oddalone od siedziby firmy albo takie,  którego chęć odwiedzenia zadeklaruje największa ilość pracowników. Można też wybrać jakieś europejskie miasto, ale wtedy wycieczka musi być dłuższa.

Rajd samochodowy

Jeżeli ekipa pracowników składa się z mężczyzn, impreza może być utrzymana w klimatach motoryzacyjnych. Doskonale sprawdzi się rajd oraz wspólne majsterkowanie. Zamiast samochodów można w takim przypadku wykorzystać także quady. [caption id="attachment_1062" align="alignnone" width="300"]Wyjazd integracyjny Wrocław Wyjazd integracyjny Wrocław[/caption]

Bal tematyczny

Jeżeli grupa pracowników jest większa, świetnym pomysłem będzie zaaranżowanie tematycznego balu. Bal taki może być przygotowany dla pracowników z ich osobami towarzyszącymi i utrzymany w klimacie starożytności, średniowiecza, rozdania Oskarów, zimy, Brazylii lub dowolnie wybranego tematu. Im bardziej oryginalnie, tym lepsza będzie zabawa.              

Powody, dla których warto zorganizować imprezę firmową

Powody, dla których warto zorganizować imprezę firmową

Jest przynajmniej kilka powodów, dla których warto zorganizować imprezę firmową. Jedne z nich są oczywiste, inne trochę mniej. Jesteś przedsiębiorącą albo odpowiadasz za kadry? Dowiedz się, dlaczego impreza firmowa może przysłużyć się firmie.

Motywujesz pracowników

Eventy w Warszawie organizowane dla firm to ogromna dawka zabawy i rozrywki. Pracownik, który może uczestniczyć w takiej zabawie, czuje, że dostał coś od firmy i jest skłonny działać lepiej. Zabawa motywuje go do tego, żeby być lepszym i pokazać, że zasługuje na to wszystko, co dostaje od firmy. [caption id="attachment_1066" align="alignnone" width="300"]Imprezy firmowe Warszawa Imprezy firmowe Warszawa[/caption]

Zobowiązujesz pracowników do większych starań

Jeżeli pracownik dostaje coś dodatkowego – w tym przypadku możliwość uczestnictwa w wyjeździe i zabawie – czuje, że jest zobowiązany w jakiś sposób się odwdzięczyć. Przestaje się spóźniać i zawalać swoje zadania – stara się pokazać, że jest wdzięczny za to, jak firma o niego dba. Firmy starają się w ten sposób „kupić” pracowników. Organizują przykładowo wyjazd integracyjny w okolice Warszawy na weekend, a po takim wyjeździe okazuje się, że pracownicy, którzy brali udział w wycieczce, zmienili swoje nastawienie i działają teraz dla dobra firmy. [caption id="attachment_1067" align="alignnone" width="300"]Imprezy firmowe Warszawa Imprezy firmowe Warszawa[/caption]

Dzięki imprezie możesz obniżyć wysokość należnego podatku

Koszt imprezy można wrzucić w koszty uzyskania przychodu, a dzięki temu obniżyć należny podatek dochodowy. Firma, tak czy inaczej będzie musiała te pieniądze wydać, więc lepiej, by wydała je na dodatkowe profity dla pracowników, niż zostawiła je w urzędzie skarbowym.

Integrujesz zespół

Impreza integracyjna w Warszawie to najlepszy sposób na to, żeby poznać ze sobą pracowników na gruncie prywatnym, pozwolić im nawiązać między sobą przyjaźnie i tym samym umożliwić im sprawniejsze działanie. Pracownicy, którzy mają możliwość poznać się od strony prywatnej, traktują się jak znajomi, pomagają sobie, są skłonni lepiej działać w grupie i tym samym osiągają lepsze efekty.

Wzmacniasz produktywność zespołu

Zespół, który potrafi ze sobą dobrze działać, jest bardziej produktywny. Jest w stanie zrobić więcej w krótszym czasie i tym samym przysłużą się firmie. Oczywiste jest także to, że w takim przypadku zyski firmy rosną.        

Profesjonalnie zorganizowane imprezy dla seniorów

Profesjonalnie zorganizowane imprezy dla seniorów

Organizacja imprezy dla seniorów to ogromna odpowiedzialność, dlatego że ludzie starsi mają inne możliwości i oczekiwania względem takich wyjazdów. Zobacz, jakie aspekty brane są pod uwagę podczas organizacji wyjazdów dla seniorów. [caption id="attachment_1070" align="alignnone" width="300"]Imprezy dla seniorów Imprezy dla seniorów[/caption]

Lokalizacja miejsca

Seniorom niezwykle zależy na tym, by miejsce, w które się wybiorą, było ciekawe pod względem ich zainteresowań i potrzeb. Bardzo często osoby starsze wybierają miejsca święte albo jakieś miejscowości uzdrowiskowe. Wyjazdy dla seniorów powinny być więc dopasowane miejscem, do tego, co może ich ciekawić.

Atrakcje

Ważne jest zapewnienie odpowiednich atrakcji. Muszą być one dopasowane do aktywności osób starszych, które będą brały udział w wycieczce. Imprezy dla seniorów, różnego rodzaju ćwiczenia, odnowa biologiczna, kursy, zajęcia techniczne. To wszystko musi być ujęte w planie wycieczki tak, by osoby starsze się po prostu nie nudziły. Tak samo jak doskonale powinien być ustanowiony plan samego wyjazdu. Kolejność zwiedzania poszczególnych miejsc i wybór miejsc, które w ogóle będą zwiedzane. [caption id="attachment_1071" align="alignnone" width="300"]Imprezy dla seniorów Imprezy dla seniorów[/caption]

Dopasowanie miejsca do oczekiwań uczestników wyjazdu

Profesjonalnie zaplanowane wyjazdy dla seniorów to odpowiednie dopasowanie miejsc do oczekiwań osób, które będą brały udział w wycieczce. Trzeba sobie zdać sprawę z faktu, że młode osoby potrzebują czegoś znacznie innego niż osoby starsze i co do tego nie ma najmniejszych nawet wątpliwości.

Zagwarantowanie bezpieczeństwa

Seniorzy muszą być na wyjeździe bezpieczni. Tak więc trzeba zadbać o wykwalifikowanego przewodnika, a także obecność ratownika, który w razie potrzeby będzie mógł udzielić pomocy któremuś z uczestników wycieczki. Obiekt, w którym nocują osoby starsze, musi być dostosowany nie tylko pod kątem wyposażenia potrzebnego w razie konieczności udzielenia pierwszej pomocy, ale również pod kątem swobody poruszania się. Widać wyraźnie, że wyjazdy dla seniorów to nie lada przedsięwzięcie dla ekipy organizacyjnej. Trzeba zadbać o wszystkie, nawet najdrobniejsze szczegóły, by mieć pewność, że wszystko przebiegnie zgodnie z planem. Należy też wykazać się dużą elastycznością i zrozumieniem.        

Wycieczki dla seniorów

Wycieczki dla seniorów

Jesień życia nie musi być smutna. Może być prawdziwie kolorowa, jak na polską jesień przystało. Seniorzy w żadnym wypadku nie muszą rezygnować z różnego rodzaju rozrywek.  Co prawda nie będą mogli skorzystać ze wszystkiego tego, co ludzie młodzi, ale i tak możliwe jest, by zyskali zadowolenie i chęć do życia. Doskonałym sposobem na poprawę ich jakości życia są różnego rodzaju wyjazdy dla seniorów.

Wycieczki dla seniorów – jaki kierunek wybrać?

[caption id="attachment_1096" align="alignnone" width="300"]Wycieczki dla seniorów Wycieczki dla seniorów[/caption] Seniorzy bardzo często wybierają różnego rodzaju miejscowości uzdrowiskowe, takie jak Rabka Zdrój, Polanica Zdrój czy Mikołajki. W takich miejscach funkcjonują ośrodki medyczne i centra odnowy, które poprawiają zdrowie seniorów i pozwalają im na przedłużenie życia w dobrym samopoczuciu. Ośrodki takie organizują także imprezy dla seniorów, na których ludzie Ci mogą się poczuć jak nowo narodzeni. Seniorzy często wybierają także miejsca święte. Wyjeżdżają do Izraela czy do Rzymu albo do polskich miast kultu takich jak Częstochowa, Licheń czy Niepokalanów. To pozwala im dać wyraz swojej wierze i jednocześnie też zobaczyć perły architektury i miejsca ważne z historycznego punktu widzenia.

Wyjazdy dla seniorów – kwestie organizacyjne

Kiedy na wycieczkę ma jechać większa liczba osób, dobrze jest skorzystać z pomocy doświadczonego biura podróży. Takie biuro organizuje wycieczki dla seniorów w różnych miejscach w Polsce i na świecie. Dokładnie przygotowuje cały plan wycieczki, dopasowuje atrakcje do wieku osób uczestniczących w wyjeździe i do ich sprawności. To pozwala natomiast odpowiedzieć na oczekiwania uczestników. [caption id="attachment_1099" align="alignnone" width="300"]Wycieczki dla seniorów Wycieczki dla seniorów[/caption] Biuro podróży częstokroć oferuje różne kierunki wycieczek oraz dba o to, by zapewnić uczestnikom maksimum bezpieczeństwa w czasie wyjazdu. Dokładnie wybiera miejsce noclegu, tak by było ono dopasowane do osób starszych, spokojne, komfortowe i wyposażone we wszystkie niezbędne sprzęty, które mogłyby być potrzebne seniorom. Udowodnione zostało, że takie wyjazdy działają na starszych ludzi wyjątkowo terapeutycznie i w wielu przypadkach dosłownie stymulują chęć do życia. Tak więc w drogę!        

Sposoby na motywację pracowników

Sposoby na motywację pracowników

Zmotywowanie pracowników nie wcale takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Wszystko przez to, że ludzie w swojej pracy kierują się różnymi pobudkami. Każdemu zależy tak naprawdę na czymś innym. Jeden chce, żeby praca była łatwa, inny natomiast, by panowała w niej dobra atmosfera, a jeszcze inny, by w przedsiębiorstwie zorganizowany został wyjazd motywacyjny. Tak czy inaczej, trzeba te potrzeby rozpoznać, bo tylko wtedy będzie można zmotywować pracowników do pracy. [caption id="attachment_1076" align="alignnone" width="300"]Wyjazd motywacyjny Wyjazd motywacyjny[/caption]

Integracja grupy

Bardzo ważne jest stworzenie pracownikom odpowiedniej atmosfery w pracy. Za tę atmosferę w dużej mierze odpowiada pracodawca. Jeżeli atmosfera jest dobra, to pracownikom pracuje się lepiej i są wydajniejsi. Pomagają w tym bardzo różnego rodzaju imprezy firmowe. Odpowiednio zaplanowana i zrealizowana impreza firmowa to sposób na to, by zgrać pracowników, ale też wprowadzić pewien element współzawodnictwa, który sprawi, że będą ze sobą na pewnych poziomach rywalizować, a co za tym idzie, będą się starać, żeby być lepsi od innych.

Dobre warunki pracy

Tym, co w dużej mierze gwarantuje motywację do pracy, są warunki, w jakich ta praca jest realizowana. Jeżeli pracownik ma ładne otoczenie, dobre warunki, bliskość wszystkich potrzebnych urządzeń, sanitariatu oraz taką zwyczajną wygodę, to jest zmotywowany do pracy, bo boi się ją stracić. [caption id="attachment_1077" align="alignnone" width="300"]Wyjazd motywacyjny Wyjazd motywacyjny[/caption]

Wyjazd motywacyjny

Pracownik będzie miał motywację wtedy, kiedy będzie się rozwijał. Tak więc warto mu umożliwić różne wyjazdy motywacyjne, zarówno na imprezy integracyjne, jak i na szkolenia czy konferencje. Uczenie się gwarantuje możliwość objęcia wyższego stanowiska, natomiast wyższe stanowisko to większe pieniądze i większe możliwości. Wiele osób pracuje właśnie po to, by móc się rozwijać. Jeżeli pracownik się rozwija, to w takim przypadku będzie się starał dążyć do tego, by pracować dla wspólnego sukcesu firmy, która go zatrudnia. Każda firma musi sama wybadać, jakie warunki pracy zmotywują jej pracowników i na tej właśnie podstawie będzie mogła dopasować odpowiednie metody, by to osiągnąć.                  

Jak sobie radzić ze stresem w pracy?

Jak sobie radzić ze stresem w pracy?

Stres jest nieodłącznym elementem naszego życia. Bez stresu człowiek nie mógłby normalnie funkcjonować i mimo że może się to wydawać dziwne, to stres jest nam potrzebny. Jednakże nie może być go za dużo. Jego ilość musi być na optymalnym poziomie, by działał motywująco, a nie niszcząco. Co jednak robić, gdy tego stresu w pracy jest za dużo? [caption id="attachment_1088" align="alignnone" width="300"]Wyjazd turystyczny Wyjazd turystyczny[/caption]

Sposoby na stres w pracy

Nie jesteśmy w stanie uniknąć stresujących sytuacji. To jest po prostu niemożliwe, dlatego że bodźce, które na nas działają, w wielu przypadkach powodują wzmożoną produkcję adrenaliny i kortyzolu. Substancje te natomiast są odpowiedzialne za negatywne stany, w jakich możemy się znaleźć. Najlepiej stres obniża różnego rodzaju wyjazd turystyczny i powinny o tym pamiętać firmy, w których praca wiąże się z dużym stresem. Kadra zarządzająca kapitałem ludzkim powinna identyfikować stresujące sytuacje i umieć na nie odpowiedzieć. Jednym z lepszych sposobów są wyjazdy integracyjne Wrocław, które organizuje się dla firm, w których stres to chleb powszedni. Na takim wyjeździe pracownicy mogą się ze sobą lepiej poznać, a tym samym zaciera się przepaść między nimi. Działają sprawniej, pracują wydajniej, a zgrzyty w zespole są mniejsze. To natomiast przekłada się na obniżenie poziomu stresu. Dlatego też jasne jest, że warto z takich metod korzystać. [caption id="attachment_1090" align="alignnone" width="300"]Wyjazd turystyczny Wyjazd turystyczny[/caption] Pracownicy we własnym zakresie mogą wypróbować jeszcze inne metody:
 • Medytację.
 • Picie herbatki z melisy.
 • Lepsze planowanie pracy, które obniży presję i pośpiech.

Wyjazd turystyczny w okolice Wrocławia

Pracodawcy powinni dążyć do tego, by trzymać stres w pracy na właściwym poziomie. Nie może się zdarzyć tak, że nawał obowiązków będzie działał na pracowników paraliżująco, bo w takim przypadku ich efektywność będzie obniżona. Czasami nawet dwudniowy wyjazd turystyczny w okolice Wrocławia bądź wieczorne spotkanie działu jest w stanie rozładować wiele emocji i nauczyć ludzi pracy w grupie. Jeżeli będą mieli mniej stresorów, ich praca będzie wydajniejsza i szybko przełoży się to na efekty dla pracodawcy. Pracownicy natomiast będą z przyjemnością przychodzić do pracy.              

Co to jest event – cele zabaw integracyjnych

Co to jest event – cele zabaw integracyjnych

Ostatnimi czasy coraz częściej słyszy się o różnego rodzaju eventach, czyli imprezach organizowanych przez firmy. Cele tych eventów mogą być różne i zależy to przede wszystkim od efektów, jakie firma chce osiągnąć. Zobacz, czym jest event i jakie mogą być jego rodzaje. [caption id="attachment_1084" align="alignnone" width="300"]Eventy Wrocław Eventy Wrocław[/caption] Event to taka nowoczesna forma imprezy. Eventy Wrocław mogą mieć różne formy – są to imprezy integracyjne dla firm, w których uczestniczą pracownicy tych firm, mogą być to spotkania biznesowe dla partnerów, różnego rodzaju pokazy, prezentacje nowego asortymentu, otwarcie nowej linii produktowej bądź nowej placówki. Obecnie imprezy takie organizowane są często też przez firmy, które współpracują z blogerami i influencerami. Firmy te, poprzez współpracę w takim zakresie, promują swoje produkty.

Cele imprez integracyjnych

Żeby rozróżnić cele imprez, trzeba rozdzielić je na dwa rodzaje. Pierwszy rodzaj to taki, który związany jest z integracją pracowników. Tutaj cele są następujące:
 • Zmotywowanie pracowników.
 • Umożliwienie pracownikom lepszego poznania się.
 • Skłonienie pracowników do tego, by dawali z siebie więcej w pracy.
Jeżeli natomiast imprezy firmowe realizowane są dla partnerów biznesowych, osób będących twarzami marki czy zajmujących się popularyzacją jej produktów i usług, to wtedy cele takich imprez można sprowadzić do:
 • Wypromowania działalności firmy.
 • Zachęcenia znanych osób do korzystania z produktów lub usług.
 • Poszerzenie świadomości marki.
 • Przyciągnięcia nowych partnerów lub sponsorów.

Eventy Wrocław

Każda firma ma tak naprawdę inne cele i przyświecają jej inne pobudki podczas organizowania imprezy. Inaczej odbywa się impreza integracyjna dla partnerów biznesowych, a inaczej dla pracowników. Nad realizacją takiego spotkania zawsze czuwają specjaliści, którzy wiedzą dokładnie, co trzeba osiągnąć i jakie kroki muszą być wykonane, aby było to możliwe. Nie mogą pozwolić sobie na żaden błąd. [caption id="attachment_1083" align="alignnone" width="300"]Eventy Wrocław Eventy Wrocław[/caption] Za każdym razem sporządza się specjalny plan, który ma na celu zaspokojenie oczekiwań gości, ale też zaskoczenie ich, by wieść o imprezie rozniosła się najdalej, jak się tylko da.        

Cel imprez firmowych

Cel imprez firmowych

Impreza firmowa zawsze ma jakiś cel i chociaż może się wydawać, że celem tym jest wyłącznie dobra zabawa, to w rzeczywistości jest całkiem inaczej. Zobacz, jakie są prawdziwe cele imprez integracyjnych.

Zmotywowanie pracowników

Zabawa to najlepszy sposób na to, żeby pracownik działał wydajniej. Osoba przytłoczona codziennymi zadaniami wykonuje je coraz gorzej. Tymczasem w momencie, kiedy oderwie się od tych zadań, będzie w stanie pracować na znacznie lepszym poziomie. Impreza firmowa ma więc za zadanie w pewien sposób zresetować pracownika, a tym samym sprawić, by firma osiągała z tego tytułu większe korzyści. Pracownik musi widzieć, że jest sens pracować w danej firmie i że przynosi to korzyści. Kiedy tak jest, bardziej zależy mu na dobrym wykonywaniu swoich obowiązków. [caption id="attachment_1080" align="alignnone" width="300"]Impreza firmowa Impreza firmowa[/caption]

Impreza firmowa

Nie ulega wątpliwości, że działanie firmy zależy od tego, jak funkcjonują jej struktury. Ważne jest, by pracownicy umieli ze sobą współpracować, ale też by na pewnym poziomie ze sobą konkurowali. Trzeba ich do siebie zbliżyć i imprezy dla firm mają właśnie za zadanie umożliwić pracownikom poszczególnych działów albo tego samego działu, lepsze poznanie się na gruncie prywatnym i znalezienie nici porozumienia. Nie ulega żadnej wątpliwości, że im bardziej zgrana jest dana grupa, tym praca przebiega szybciej, a jej efekty są lepsze.

Skłonienie pracowników do większego zaangażowania

Imprezy integracyjne Wrocław pokazują jasno, że jest jeszcze jeden ukryty cel wspólnej zabawy. Jeżeli firma wychodzi do pracownika z propozycją darmowego uczestnictwa w jakimś wydarzeniu, opłaca mu wyjazd i rozrywkę. Wtedy pracownik taki czuje się podświadomie zobowiązany do odwdzięczenia się. Przekłada się to na stan, w którym pracownik łatwiej toleruje różnego rodzaju zmiany, tak warunków pracy, jak i wynagrodzenia, a także jego opór względem działania firmy maleje. Pracownik, który dostaje od firmy profity np. w postaci możliwości uczestnictwa w różnego rodzaju eventach, jest bardziej skłonny do zostania w pracy po godzinach czy większego zaangażowania się w projekt.              

Integracyjne wyjazdy Wrocław

Integracyjne wyjazdy Wrocław

Praca w dużym mieście stawia przed nami ogromne wymagania. Konieczne jest ciągłe trzymanie rytmu. Nieustanne przebijanie swoich możliwości. Trzeba się ciągle starać, bo nasze miejsce może zająć ktoś inny. To rodzi stres, a na stres w pracy najlepsza jest impreza firmowa. Zobacz, jak tanio zorganizować ją we Wrocławiu. [caption id="attachment_1159" align="alignnone" width="300"]Integracyjne wyjazdy Wrocław Integracyjne wyjazdy Wrocław[/caption]

Grill lub ognisko

Tradycyjne pomysły sprawdzają się zawsze, dlatego że są sprawdzone, a wszyscy są do nich przyzwyczajeni. Jeżeli chcesz zorganizować ciekawą imprezę integracyjną i do tego nie wydawać na to dużego budżetu, to najlepszym rozwiązaniem będzie ognisko albo grill. Taka opcja sprawdzi się jednak tylko w przypadku imprezy lokalnej, czyli niezwiązanej z wyjazdem. Każdy uczestnik dociera na spotkanie we własnym zakresie. Taka impreza integracyjna Wrocław trwa około kilku godzin i może obfitować w dodatkowe atrakcje. Wszystko zależy od tego, gdzie ma miejsce, ilu jest uczestników i jaki jest budżet.

Bal tematyczny z konkurencjami

Kolejnym pomysłem na stacjonarną imprezę jest bal tematyczny. Rezerwuje się salę, wybiera temat imprezy (który może być dowolny) i uczestnicy przychodzą na imprezę ubrani w stroje, które pasują do tematu. Można zaaranżować np. imprezę w klimacie wiejskim. Przygotowywane są wtedy dekoracje sali, a ubrania dla uczestników wypożycza się z wypożyczalni lub załatwiają sobie je oni sami. W menu królują wiejskie potrawy, a muzyka jest dowolna, w zależności od gustu uczestników. [caption id="attachment_1163" align="alignnone" width="300"]Bale tematyczne Bale tematyczne[/caption]

Weekend w domkach pod miastem

Często organizuje się także wyjazdy turystyczne dla firm. Zazwyczaj są to wyjazdy weekendowe. Bardzo dobrym pomysłem jest w tym przypadku weekend w domkach obok jeziora lub innego akwenu wodnego. Kilku lub kilkunastoosobowe domki wyposażone są we wszystko, czego mogą potrzebować uczestnicy – sypialnie, łazienkę, kuchnię, kominek i całe niezbędne wyposażenie takie jak żelazko, czajnik, naczynia czy grill. Taki weekendowy wyjazd może być połączony z dowolną aktywnością fizyczną – pływaniem na łódkach, zwiedzaniem, konkursami czy warsztatami. Dla bardziej zaawansowanych to może być kitesurfing lub jazda na desce w Wake Parku na Pilczycach.                

Eventy dla firm Wrocław

Eventy dla firm Wrocław

Wrocław jest dosłownie wymarzonym miastem na zorganizowanie eventu firmowego. Bawić można się zarówno w mieście, jak i za miastem. Wyjazd integracyjny w okolice Wrocławia to idealne rozwiązanie tak dla dużych, jak i dla małych grup. Nie brak tam atrakcji i wszelkich sposobów na aktywność.

Imprezy integracyjne dla firm Wrocław – pomysły

 • SPA – jednym z najlepszych pomysłów na imprezę integracyjną jest weekend w SPA. Z zabiegów mogą skorzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Pływalnia, masaże, zabiegi pielęgnacyjne, fryzjer, sauna, siłownia – z takiego weekendu pracownik wróci nie tylko odświeżony, ale wręcz odmieniony. Na plus będzie zarówno jego samopoczucie, jak i wygląd, nie mówiąc już o ogromnej energii do pracy.
 • Dom strachów – impreza integracyjna możne być zorganizowana we wrocławskim domu strachów. Emocje strachu doskonale mobilizują do działania, a radość, jaka nadchodzi w momencie, kiedy okazuje się, iż nie było się czego bać, jest dosłownie niewypowiedziana.
[caption id="attachment_1210" align="alignnone" width="300"]Eventy dla firm Wrocław Eventy dla firm Wrocław[/caption]
 • Casino Royal - scenariusz imprezy integracyjnej do zrealizowania praktycznie w każdym miejscu. Interesujący i intrygujący, duże pieniądze, piękno kobiety, tajemniczy mężczyźni - zapewne agenci... Dobra zabawa gwarantowana.
[caption id="attachment_1209" align="alignnone" width="300"]Eventy dla firm Wrocław Eventy dla firm Wrocław[/caption]
 • Wspinaczka na ściankach – żeby się wspinać, nie trzeba od razu jechać w góry. Eventy dla firm we Wrocławiu często organizowane są w obiektach, w których znajdują się ścianki wspinaczkowe. Zróżnicowanie trudności konkretnych ścianek sprawia, że każdy znajdzie wersję odpowiednią dla siebie.
 • Wake Park – zabawa na Wake Parku jest idealnym pomysłem na imprezę w letnich miesiącach. Mnóstwo zieleni, tor wodny, gastronomia – krótko mówiąc w tym miejscu może się odbyć naprawdę udana impreza. Można tam jeździć na nartach wodnych czy też desce. Wszelkie akrobacje mile widziane.
 • Blisko natury – wyjazd integracyjny może być połączony ze zwiedzaniem Afrykarium i Ogrodu Botanicznego, natomiast wieczorem może się odbyć grill w obiekcie noclegowym lub zamknięta impreza z grami i zabawami.
 • Panorama Racławicka– miłośnicy historii i sztuki mogą wziąć udział w oglądaniu tego wiekopomnego dzieła. Na własne oczy trzeba się przekonać ile pracy zostało włożone w to, by namalować taki obraz, jest to unikat na skalę światową. Impreza firmowa we Wrocławiu w to doskonały pomysł zarówno na lato, jak i na zimę zwłaszcza z przewodnikiem.
               

Imprezy integracyjne Poznań

Imprezy integracyjne Poznań

W Poznaniu można zorganizować fantastyczny event firmowy. Miasto to oferuje tyle atrakcji, że zarówno duże, jak i małe grupy mogą się tam świetnie bawić. Zobacz, jakie są nasze pomysły na wyjazd integracyjny w okolice Poznania. [caption id="attachment_1167" align="alignnone" width="300"]Imprezy integracyjne Poznań Imprezy integracyjne Poznań[/caption]

Paintball w Forcie IX

W Poznaniu działa nowoczesne centrum paintballowe, w którym można się bawić cały rok. Paintball to doskonały pomysł na rozrywkę. W grze może uczestniczyć jednocześnie wiele osób. Dzielą się one na dwie grupy i walczą ze sobą. Taka impreza firmowa w Poznaniu to doskonały sposób na naukę rywalizacji, ale też współpracy. Grupy muszą walczyć ze sobą o wygraną, ale w obrębie grupy konieczne jest współpracowanie, żeby można było wygrać. To świetnie integruje wszystkich uczestników i w dodatku pozwala rozładować negatywne emocje.

Wyścigi gokartów

Poznań wręcz słynie z wyścigów gokartów. Impreza, która polega na takich wyścigach to doskonałe rozwiązanie zarówno dla panów, jak i dla pań. Mężczyźni będą mogli zająć się tym, co lubią, natomiast kobiety będą mogły się nauczyć czegoś nowego. Taki sport to doskonały sposób na rozładowanie emocji i zyskanie nowej energii do działania. Im więcej mamy szans na to, żeby tak się bawić, tym lepiej.

Zabawa w parku linowym

W Poznaniu są doskonałe parki linowe, które mogą być sposobem na niesamowitą rozrywkę. Wystarczy tylko zarezerwować miejsca i jechać. Trasy w parkach przygotowane są zarówno dla doświadczonych osób, jak i dla całkowitych amatorów tego sposobu rozrywki. Dlatego też każdy znajdzie opcję, która będzie mu najlepiej odpowiadać. Impreza integracyjna w parku linowym może się zakończyć grillem albo ogniskiem z przednią zabawą, a można też zorganizować imprezę w obiekcie, w którym się nocuje, o ile oczywiście jest taka możliwość.

Zawody cukiernicze

W poznaniu funkcjonuje manufaktura cukierków, w której można doskonale bawić się podczas przygotowywania słodyczy. Można też zorganizować wyjazdy turystyczne dla firm do jakiejś cukierni, gdzie uczestnicy pod okiem mistrzów nauczą się dekoracji tortów.                  

Imprezy integracyjne Kraków

Imprezy integracyjne Kraków

Zorganizowanie imprezy integracyjnej w Krakowie można zlecić wyspecjalizowanej firmie, która zajmie się wszystkimi przygotowaniami. Firmy takie mają już gotowe scenariusze na imprezy integracyjne i czasami wystarczy sobie tylko wybrać scenariusz w odniesieniu do posiadanego budżetu. Można też wymyślić coś własnego i zrealizować z pomocą takiej firmy. Zobacz nasze niecodzienne pomysły na imprezę integracyjną w Krakowie. [caption id="attachment_1171" align="alignnone" width="300"]Imprezy integracyjne Kraków Imprezy integracyjne Kraków[/caption]

Zwiedzanie Wieliczki i HistoryLandu

Doskonałym pomysłem jest przygotowanie imprezy historycznej, która swój początek będzie miała w legendarnej Kopalni Soli w Wieliczce. Klimat tamtejszej kopalni oraz atrakcje, jakie można tam zobaczyć, dosłownie zapierają dech w piersiach. Zwiedzanie kopalni można zaplanować z indywidualnym scenariuszem. Następnie impreza może się przenieść do HistoryLandu, czyli do miejsca, gdzie można przeżyć niesamowitą przygodę związaną z historią. Interaktywna zabawa i HistoryLandzie pozwoli pracownikom być nie tylko obserwatorami, ale też uczestnikami rozgrywających się wydarzeń. Na dzień dzisiejszy jest to najnowsza atrakcja w Krakowie.

Uczestnictwo w Jarmarku Świętojańskim i impreza tematyczna

W Krakowie organizowany jest Jarmark Świętojański, na którym można zobaczyć bardzo ciekawe inscenizacje historyczne. Pojedynki rycerskie i różnego rodzaju warsztaty na pewno pozwolą na doskonałą zabawę, Imprezy dla firm mogą mieć później tematyczny ciąg dalszy w postaci specjalnie zaaranżowanego balu przebierańców, gdzie pracownicy przebrani za postaci ze średniowiecza, będą uczestniczyć w różnego rodzaju konkurencjach.

Spotkanie ze sztuką

Kraków to miasto sztuki, dlatego doskonałym pomysłem na imprezę integracyjną, jest zorganizowanie planu, który będzie polegał na odwiedzeniu różnego rodzaju muzeów i galerii sztuki. Można wziąć udział też w koncercie organizowanym w którymś z klubów czy filharmonii albo zdecydować się na warsztaty garncarstwa. [caption id="attachment_1172" align="alignnone" width="300"]Imprezy integracyjne Kraków Imprezy integracyjne Kraków[/caption] Doświadczona firma organizująca imprezy dla firm w Krakowie z pewnością będzie w stanie zaproponować nam scenariusz, który zadowoli wszystkich oraz cenę, która będzie do przyjęcia w budżecie. Często taką cenę można też negocjować, przez co możliwe jest zaoszczędzenie dużej ilości pieniędzy bez szkody dla ustalonego zakresu imprezy.                    

Imprezy integracyjne Warszawa

Imprezy integracyjne Warszawa

Warszawa jest doskonałym miastem na różnego rodzaju wypady integracyjne. Jest to miejsce, gdzie tyle się dzieje, iż nie sposób odmówić mu genialności pod względem turystyki i zabawy. Zobacz, gdzie warto zaaranżować wyjazdy turystyczne dla firm w Warszawie i okolicach, jakie miejsca wybrać i co tam robić. [caption id="attachment_1202" align="alignnone" width="300"]Imprezy integracyjne Warszawa Imprezy integracyjne Warszawa[/caption]

Plener pod Warszawą

Podwarszawskie miejscowości mają wiele do zaoferowania. Można tam zorganizować podchody, rajd quadami, skok na bungee, paintballa czy survival w lesie w trybie weekendowy. Dla pracowników stolicy wyrwanie się za miasto to czasami nie lada gratka. Tak więc, gdy organizujesz wyjazd integracyjny w okolice Warszawy, to dobrze jest zaplanować go tak, by uczestnicy skorzystali maksymalnie z dobroci, jakie daje natura. Taka forma wypoczynku jest często preferowana przez pracowników korporacyjnych, którzy bardzo dużo czasu spędzają za biurkiem.

Zwiedzanie stolicy

Impreza firmowa może być zrealizowana w formie wycieczki po Warszawie. Wtedy obowiązkowymi punktami takiego wypadku będzie Stare Miasto, Łazienki Królewskie, Ogród Saski, Pałac Kultury i Nauki, Centrum Nauki Kopernik, Wilanów a zwieńczeniem może być kolacja w którejś z restauracji bądź zabawa w jednym z modnych klubów. Warto wynająć wtedy też przewodnika, który opowie grupie historię miasta i sprawi, że cała impreza będzie maksymalnie nasycona wiedzą. [caption id="attachment_1204" align="alignnone" width="300"]Imprezy integracyjne Warszawa Imprezy integracyjne Warszawa[/caption]

Wodne atrakcje

Impreza firmowa może być zaplanowana w klimacie wodnym na warszawskiej przystani wodnej. Można tam wypłynąć w mały rejs po Wiśle i w wypożyczonej łódce zorganizować imprezę dla małego grona pracowników. Jeżeli uczestników będzie więcej, możliwe jest wypożyczenie kilku łódek i zorganizowanie mini regat. Można też zaplanować imprezę w jednym z Parków Wodnych np. w Aquaparku Wesolandia. W tym przypadku ważne jest jednak, by wszyscy uczestnicy umieli pływać, a jeżeli są tacy, którzy nie potrafią, to by w planie była przewidziana obecność instruktora, który będzie uczył pływania. Sama taka nauka może być doskonałym sposobem na spędzenie czasu, a jeżeli połączy się ją z turniejem czy zawodami, pracownicy doskonale się odstresują.                

Imprezy integracyjne we Wrocławiu

Imprezy integracyjne we Wrocławiu

Zorganizowanie imprezy integracyjnej we Wrocławiu to doskonały pomysł. Wrocław ma wiele do zaoferowania, a w planie wycieczki może być masa atrakcji. Zobacz, gdzie organizuje się eventy dla firm Wrocław i co trzeba koniecznie zobaczyć. [caption id="attachment_1215" align="alignnone" width="300"]Imprezy integracyjne Wrocław Imprezy integracyjne Wrocław[/caption]

Ogród zoologiczny

Obcowanie z naturą to doskonały sposób na to, by wypocząć i nabrać sił. Wyjazdy turystyczne dla firm Wrocław bardzo często związane są z obcowaniem z naturą. Człowiek, który ma bliski kontakt z naturą, łatwiej się rozluźnia i skupia. Wewnętrzny spokój pozwala mu lepiej działać i szybciej się uczyć. [caption id="attachment_1216" align="alignnone" width="300"]Imprezy integracyjne Wrocław Imprezy integracyjne we Wrocławiu[/caption]

Hydropolis

Bardzo ciekawym elementem wycieczki do Wrocławia może być zwiedzanie Hydropolis, czyli wystawy poświęconej wodzie. Trwając nadal w tym klimacie, można się wybrać na ryby bądź na zawody w puszczaniu motorówek. Zorganizowanie imprezy w klimacie wodnym może mieć też zakończenie na basenie, gdzie zorganizowane zostaną zawody pływackie.

Punkty widokowe

Wysokość to adrenalina, a nic nie wzmaga w ludziach tak bardzo ducha walki, jak właśnie intensywne emocje. Impreza integracyjna we Wrocławiu może zawierać w planie odwiedzenie punktów widokowych, takich jak np. Skytower czy wieża katedry pw. św. Jana Chrzciciela. Impreza tematyczna związana z wysokością jest idealnym pomysłem dla pracowników, którzy na co dzień wykonują dość tradycyjne zajęcia, np. siedzą za biurkiem i nie mają zbyt wielu stymulujących sytuacji. Survival w lesie Imprezy integracyjne dla firm Wrocław mogą być organizowane także za miastem. W dzikich lasach, gdzie dla uczestników eventu przygotowane zostaną atrakcje wymagające aktywności fizycznej, współpracy lub wiedzy. Można zorganizować paintballa, podchody, ognisko, obóz przetrwania czy rajd.

Slalom po klubach

Niektóre firmy preferują niewyszukaną rozrywkę, mianowicie zabawę w najlepszych klubach i takie rozwiązanie też ma swoje plusy. Impreza tego typu nie jest skomplikowana logistycznie i zazwyczaj wszyscy uczestnicy wyrażają aprobatę dla takiego pomysłu. Event może się odbyć w jednym klubie bądź też polegać na odwidzeniu jednej nocy jak największej liczby miejsc i wykonanie w każdym jakiegoś zadania.                

Wyjazd integracyjny w okolice Krakowa – co można robić?

Wyjazd integracyjny w okolice Krakowa – co można robić?

Masz w planach wyjazd integracyjny w okolice Krakowa, ale nie wiesz, na co się zdecydować? Mnogość możliwości sprawia, że trudno Ci wybrać? Skorzystaj z naszych wskazówek. [caption id="attachment_1221" align="alignnone" width="300"]Wyjazd integracyjny w okolice Krakowa Wyjazd integracyjny w okolice Krakowa[/caption] Charakter imprezy integracyjnej zależy od wielu czynników – od tego, ile osób w niej uczestniczy, jak wysoki jest budżet, ile czasu ma trwać impreza oraz dla jakiej branży jest przygotowywana. Poniższe scenariusze są przykładowe. W agencji eventowej każdy Klient może złożyć zamówienie na stworzenie indywidualnego planu.

Impreza w stylu średniowiecznym

Plan dwudniowego wyjazdu może zakładać odwiedzenie kopalni w Wieliczce, a następnie zorganizowanie imprezy stylizowanej na średniowiecze. Do południa uczestnicy zwiedzają kopalnię i mają możliwość wczucia się w klimat, po południu odbywa się obiad, następnie uczestnicy mają 2 godziny wolnego na przygotowania. Otrzymują stroje i rekwizyty i stawiają się w sali wynajętego hotelu lub pensjonatu na zabawę w stylu średniowiecznym. Na zabawie pojawiają się tradycyjne polskie potrawy, a impreza firmowa uświetniona jest różnego rodzaju konkurencjami, w których zawodnicy rywalizują ze sobą lub współdziałają.

Kręcenie filmu

Na wyjazd integracyjny można stworzyć plan kręcenia filmu z udziałem uczestników. Uczestnicy będą jednocześnie aktorami i osobami odpowiedzialnymi za powstanie filmu. Wynajmujemy profesjonalnego kamerzystę ze sprzętem, uczestnicy dostają scenariusz, który tworzy dla nich wcześniej agencja eventowa i rozpoczyna się praca na planie. Impreza integracyjna w takim klimacie będzie niezapomnianą zabawą. Można ją zorganizować w jednym z hoteli lub pensjonatów pod Krakowem. Najlepiej byłoby, gdyby scenariusz stworzono pod kątem komedii, bo taka zabawa da uczestnikom najwięcej radości. Można też postawić na sci-fi albo komedię romantyczną. Uczestnicy zostaną podzieleni tak, by każdy z nich objął rolę, w której jest (dla odmiany), najmniej kompetentny. [caption id="attachment_1222" align="alignnone" width="300"]Wyjazd integracyjny w okolice Krakowa Wyjazd integracyjny w okolice Krakowa[/caption] Okolice Krakowa obfitują w wiele ciekawych miejsc, w których można spędzić czas. Wszystko zależy tak naprawdę od kreatywności osoby, która zajmuje się planowaniem i przygotowaniem imprezy. Dlatego też wybór odpowiedniej firmy eventowej jest taki ważny.                    

Wyjazd integracyjny w okolice Poznania – co można robić?

Wyjazd integracyjny w okolice Poznania – co można robić?

Poznań zachwyca nas swoimi atrakcjami, ale mało kto wie, że super imprezę integracyjną można zorganizować nie tylko w Poznaniu, ale też w okolicach miasta. Zobacz nasze pomysły na super wyjazd integracyjny w okolice Poznania. [caption id="attachment_1237" align="alignnone" width="300"]Wyjazd integracyjny w okolice Poznania Wyjazd integracyjny w okolice Poznania[/caption]

Impreza integracyjna w Poznaniu

Relaks nad Wartą – Poznań leży nad Wartą. Ta duża rzeka zapewnia mnóstwo atrakcji turystycznych i pozwala też na ciekawe zorganizowanie czasu. Event firmowy organizowany nad Wartą może się odbywać w hotelu, w którym są jakieś atrakcje, ale może być też zaplanowany bezpośrednio nad rzeką, tym bardziej w ciepłych miesiącach roku. Można tam pływać kajakami, łódkami oraz bawić się na sztucznej plaży, która znajduje się w najbardziej interesującym miejscu na Warcie. Możliwe jest zorganizowanie tam imprezy plenerowej, w której planie znajdą się gry i zabawy dla całego zespołu. [caption id="attachment_1239" align="alignnone" width="300"]Wyjazd integracyjny w okolice Poznania Wyjazd integracyjny w okolice Poznania[/caption] Kurs fotografii i sesja zdjęciowaimpreza firmowa Poznań może być zabawna i kreatywna. Możliwe jest zarezerwowanie pokoi w dowolnie wybranym hotelu i zaplanowanie kursu fotografii oraz sesji zdjęciowej. Każdy uczestnik zabawy będzie mógł się poczuć jak prawdziwy fotograf albo model. Uczestnicy otrzymają stroje i dodatki, będą mogli zrobić sobie makijaże i fryzury, a następnie staną przez lub za obiektywem.

Impreza integracyjna w okolicach Poznania

Zwiedzanie zabytków Poznania i pod Poznaniem – w niektórych firmach wyjazdy integracyjne skupiają się na nauce i na poznawaniu nowych rzeczy. Nie są związane stricte z zabawą, ale mają raczej charakter edukacyjny. W takich firmach stawia się przede wszystkim na spokojną rozrywkę, na poznawanie nowych miejsc i na mądre wykorzystanie czasu. Nie ma tam mowy o piciu alkoholu czy odwiedzaniu klubów. Stawia się raczej na zabawę z klasą. Na takiej wycieczce można zwiedzić Ostrów Tumski, Zamek Cesarski, Muzeum Archeologiczne czy sławną Maltę. Spotkanie z historią – pod Poznaniem znajduje się wiele wykopalisk archeologicznych, między innymi zlokalizowany niedaleko Biskupin. Osady rolnicze oraz różnego rodzaju rekonstrukcje historyczne często związane są z jarmarkami, na których prezentuje się różnego rodzaju inscenizacje. Odbywają się tam również gry i zabawy, w których uczestnicy wyjazdu mogą wziąć udział.        

Wyjazd integracyjny w okolice Warszawy – co można robić?

Wyjazd integracyjny w okolice Warszawy – co można robić?

Podwarszawskie okolice obfitują w różnego rodzaju atrakcje. Zobacz kilka miejsc, w których można zorganizować wyjazd integracyjny. Przestawione przez nas propozycje idealnie sprawdzą się w przypadku weekendu, ale mogą być też doskonałym pomysłem na jednodniowy wypad. [caption id="attachment_1228" align="alignnone" width="300"]Wyjazd integracyjny w okolice Warszawy Wyjazd integracyjny w okolice Warszawy[/caption]
 • Impreza nad Zalewem Zegrzyńskim – daje możliwość uprawiania różnego rodzaju sportów wodnych, a kto woli ląd, może się zdecydować na wycieczkę rowerową czy nordic walking. Zalew Zegrzyński to miejsce, gdzie można zorganizować również grilla albo ognisko (oczywiście w wyznaczonym do tego miejscu).  [caption id="attachment_1231" align="alignnone" width="300"]Wyjazd integracyjny w okolice Warszawy Wyjazd integracyjny w okolice Warszawy[/caption]
 • Kampinoski Park Narodowy – wyjazdy turystyczne dla firm w okolice Kampinoskiego Parku Narodowego pozwalają na zorganizowanie pieszej bądź rowerowej wycieczki. Dzień można natomiast zakończyć zabawą w klubie.
 • Termy Mszczonów – 45 km od Warszawy zlokalizowany jest przepiękny kompleks basenów termalnych. W lecie można też urządzić imprezę na plaży w tym kompleksie. Poza tym Termy Mszczonów oferują nam możliwość skorzystania z hali sportowej, a także sauny, która może być miłą odmianą w zimowe miesiące.
 • Zabawa w hotelu – w Warszawie jest mnóstwo pięknych hoteli ze SPA, kortami tenisowymi i innymi atrakcjami. Sale konferencyjne hoteli pozwalają na zorganizowanie wspaniałej zabawy na zasadzie team building, czyli budowania zespołu pracowników. Można także zorganizować tam zamkniętą imprezę w dowolnie wybranym klimacie.
Warszawa jest miastem ogromnych możliwości, tak więc agencja eventowa może nam zaoferować naprawdę różne formy spędzenia tego czasu. Wszystko zależy od tego, czy mają to być typowe wyjazdy turystyczne, czy też konferencje połączone z imprezą integracyjną. Już na samym początku konieczne jest określenie, czego impreza ma dotyczyć. Jeżeli zostanie to określone, to w biurze turystycznym łatwiej będzie zaproponować plan, który idealnie sprawdzi się w danej sytuacji. Za każdym razem impreza powinna być unikalna, żeby zaskoczyć uczestników. Firma eventowa musi się wykazać kreatywnością i zdolnością planowania. Wtedy na pewno firma będzie chętnie korzystała częściej z jej usług.                  

Wyjazd integracyjny w okolice Wrocławia – co można robić?

Wyjazd integracyjny w okolice Wrocławia – co można robić?

Wrocław i okolice to wymarzone miejsce na zorganizowanie imprezy firmowej. Dowiedz się, co można robić pod Wrocławiem – zdziwisz się, jak wiele jest możliwości i jak ciekawie można spędzić czas. Tym razem impreza firmowa we Wrocławiu będzie niezapomniana. [caption id="attachment_1195" align="alignnone" width="300"]Wyjazd integracyjny w okolice Wrocławia Wyjazd integracyjny w okolice Wrocławia[/caption] Firma, która planuje imprezę integracyjną, może pójść dwie drogami – zaaranżować aktywny wypoczynek albo zdecydować się na spokojniejszą formę, całkowity relaks.

Aktywny wypoczynek pod Wrocławiem

 • Zwiedzanie Riese – kompleks Riese w Górach Sowich to doskonały pomysł na wyjazd integracyjny dla firmy. Oczywiście konieczne jest zatrudnienie przewodnika, który poprowadzi grupę wyznaczoną trasą i pokaże najciekawsze atrakcje. Na koniec wycieczki można zorganizować biwak.
 • Wyprawą Odrą – rejs statkiem po Odrze (z Oławy do Brzegu) to 15 km, dalej można się wybrać na wycieczkę rowerową. Podczas rejsu statkiem wycieczkowym, można podziwiać piękne widoki oraz odpoczywać.
 • Wycieczka szlakiem zamków i pałaców – dwudniowe wyjazdy integracyjne Wrocław mogą zawierać w planie wycieczkę szlakami zamków i podziwianie dawnej architektury.

Spokojna impreza integracyjna

 • Weekend w SPA – jeżeli firma chce zaaranżować spokojniejszy wyjazd integracyjny w okolice Wrocławia, to być może warto postawić na weekend w SPA. W takim miejscu pracownicy odpoczną, nabiorą sił i będą mogli skorzystać z różnego rodzaju zabiegów. Rodzaj aktywności dobiorą wedle własnych potrzeb, ale w odniesieniu do pakietów, jakie sfinansuje firma. Tak więc pracodawca będzie miał pełną kontrolę nad tym, z czego korzystają jego pracownicy.
[caption id="attachment_1197" align="alignnone" width="300"]Wyjazd integracyjny w okolice Wrocławia Wyjazd integracyjny w okolice Wrocławia[/caption]

Połączenie różnych form z aktywnością

Wprawna agencja eventowa zorganizuje weekendowy wypoczynek z zakwaterowaniem w jednym z hoteli i podzieli plan wyjazdu tak, by znalazło się w nim miejsce zarówno na aktywność fizyczną, jak i na błogi relaks. Impreza firmowa Wrocław z pierwszym dniem wycieczki a drugim spędzonym na masażach, biczach wodnych i koncercie, to idealny sposób na zapewnienie różnorodności. W planie takiej imprezy każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno miłośnicy sportów, jak i leniuchowania.                    

Imprezy firmowe – jak atrakcyjnie spędzić czas?

Imprezy firmowe – jak atrakcyjnie spędzić czas?

Pomysłów na imprezę firmową jest tak dużo, że osoby, które są odpowiedzialne za przygotowanie takich eventów, mają często twardy orzech do zgryzienia. Jeżeli w firmie nie ma działu odpowiedzialnego za przygotowanie takich imprez, można skorzystać z usług firmy zewnętrznej, która organizuje spotkania biznesowe we Wrocławiu lub różnego rodzaju imprezy dla firm. [caption id="attachment_1244" align="alignnone" width="300"]Imprezy firmowe – jak atrakcyjnie spędzić czas? Imprezy firmowe – jak atrakcyjnie spędzić czas?[/caption]

Profesjonalne przygotowanie

Najważniejszą kwestią podczas przygotowania imprezy jest skorzystanie z usług doświadczonej firmy eventowej. Z pomocą specjalistów pieniądze wydane na imprezę będą naprawdę dobrze zainwestowane, a efekty maksymalne. We własnym zakresie możemy popełnić wiele błędów, przedobrzyć z wydatkami i narazić się tym samym na trudną rozmowę z szefem. Podczas gdy profesjonalna firma wie dokładnie, jak organizować imprezy okolicznościowe z różnych okazji. Inna będzie ta, na której pracownicy będą świętować jubileusz firmy, a inna ta, na której świętuje się np. otwarcie nowego oddziału.

Ciekawy plan

Impreza firmowa nie może być dziełem przypadku. Wszystko musi być dokładnie przemyślane. Plan imprezy powinien być rozpisany co do godziny i to bez względu na to, czy ma ona trwać kilka godzin, czy całe 2 dni. Tylko odpowiednie zaplanowanie czasu da nam gwarancje, że zapanujemy nad wszystkimi uczestnikami i utrzymamy w ryzach całe przedsięwzięcie. Impreza integracyjna to skomplikowany proces, nad przebiegiem którego musi czuwać odpowiednia osoba. Która jest w stanie zareagować jeśli coś pójdzie nie tak. [caption id="attachment_1245" align="alignnone" width="300"]Imprezy firmowe – jak atrakcyjnie spędzić czas? Imprezy firmowe – jak atrakcyjnie spędzić czas?[/caption]

Maksimum zabawy

Wyjazdy integracyjne dla firm czy spotkania stacjonarne nie mogą być nudne. Trzeba dobrać takie rodzaje aktywności, żeby odnaleźli się w nich wszyscy uczestnicy. Nie każdy lubi to samo, dlatego tak ważne jest, by zadbać o różnorodność. Dzięki temu uda nam się zaangażować jak największą ilość uczestników, ale oczywiście nic na siłę. Nie każdy musi brać udział w konkretnych aktywnościach, jeżeli mu nie odpowiadają.

Jakie są zalety organizacji imprezy z firmą eventową?

 • Oszczędność czasu.
 • Gwarancja zadowolenia.
 • Brak konieczności delegowania pracowników do przygotowań.
 • Większe możliwości niż przy samodzielnej organizacji.
 • Fachowe doradztwo i gwarancja bezpieczeństwa.
               

Rodzaje imprez okolicznościowych

Rodzaje imprez okolicznościowych

Wyróżniamy kilka rodzajów imprez okolicznościowych. Każda z tych imprez cechuje się nieco innym składem gości, innym klimatem, menu, czy dekoracjami. Zobacz, jakie imprezy okolicznościowe może przygotować dla Ciebie agencja eventowa. [caption id="attachment_1248" align="alignnone" width="300"]Imprezy okolicznościowe Imprezy okolicznościowe[/caption]

Imprezy okolicznościowe

 • Impreza urodzinowa/imieninowa – jest to raczej luźna impreza w gronie rodziny i najbliższych przyjaciół bądź znajomych z pracy. Trwa kilka godzin, zazwyczaj serwuje się na niej sam obiad z deserem, zimne i gorące napoje, tort (z okazji urodzin) oraz alkohole i zimną płytę.
 • Rocznica – jej charakter jest bardzo podobny do specyfiki imprezy urodzinowej. Kiedy wyprawiana jest w formie jubileuszu firmowego, zazwyczaj w planie są też różnego rodzaju przemówienia, podziękowania i wręczenia nagród.
 • Wesele – impreza z okazji ślubu może trwać jeden wieczór i noc albo łączyć się z poprawinami. Zazwyczaj wesele trwa od godziny 18:00 do 4:00, a poprawiny od 16:00 do 22:00. W planie jest uroczysty obiad z deserem, toast, kilka ciepłych posiłków, zimne i gorące napoje, ciasta, owoce i desery, a także różnego rodzaju trunki i wiejski stół. Integralną częścią wesela są oczepiny z grami i zabawami dla gości oraz obecność zespołu.
 • Chrzciny imprezy okolicznościowe z okazji chrzcin odbywają się w różne dni tygodnia, ale najczęściej w soboty i niedziele. Przyjęcie trwa kilka godzin i zazwyczaj nie podaje się na nim alkoholi. Nie jest to zabawa taneczna, aczkolwiek muzyka może grać w tle. Przyjęcie z okazji chrzcin to uroczysty obiad z deserem, zimna płyta oraz napoje, a czasami serwowane są też dodatkowe ciepłe dania.
 • Pierwsza Komunia Święta – jej charakter bardzo przypomina imprezę z okazji Chrztu Świętego. Imprezy okolicznościowe tego typu trwają kilka godzin i zazwyczaj nie serwuje się na nich alkoholu.
 • 18-stka – huczna impreza z alkoholem, zazwyczaj trwająca całą noc. Coraz częściej dwudniowa, z muzyką na żywo (najczęściej DJ), kilkoma ciepłymi posiłkami, młodzieżową dekoracją oraz zabawami.
 • Bankietimprezy okolicznościowe w formie bankietów mogą być organizowane zarówno dla osób prywatnych, jak i dla firm. Charakter bankietu zawsze związany jest z działalnością firmy oraz okazją, z jakiej przyjęcie się odbywa.
               

Nie daj się ponieść… imprezie integracyjnej!

Nie daj się ponieść... imprezie integracyjnej!

Integracyjna impreza ma służyć zabawie i integracji. Ma być miłym urozmaiceniem pracy w konkretnej firmie i motywacją do tego, żeby lepiej się starać. Jednakże dla niektórych bywa prawdziwym „gwoździem do trumny”. Zobacz, jakich błędów nie wolno nigdy popełniać na takich wyjazdach. [caption id="attachment_1253" align="alignnone" width="300"]Integracyjna impreza Integracyjna impreza[/caption] Są sytuacje, w których uczestnictwo w imprezie może kosztować pracownika stanowisko. Niejednokrotnie dochodziło bowiem do zmian kadrowych po takich imprezach. Szczególnie wtedy, kiedy coś poszło nie tak.

Przesadzanie z alkoholem

Nawet jeżeli na imprezie firmowej jest alkohol, dozuj go ostrożnie. Chęć popisania się przed kolegami i koleżankami z pracy może Cię słono kosztować. Nigdy nie wiesz, jak zareaguje Twój organizm, co powiesz i co zrobisz, kiedy przesadzisz z trunkami, a widzieć będą to wszyscy. Impreza firmowa ma być sposobem na zabawę, a nie na „formatowanie” pamięci. [caption id="attachment_1254" align="alignnone" width="300"]Integracyjna impreza Integracyjna impreza[/caption]

Intymne kontakty z uczestnikami wyjazdu

Klimat zabawy, alkohol, wyjazd z dala od domu – te czynniki sprzyjają nawiązywaniu bliskich, a czasami wręcz za bliskich relacji. Nigdy nie daj się wciągnąć w romans na wyjeździe firmowym, a już tym bardziej nie nawiązuj intymnych stosunków z którymś ze swoich przełożonych. To może się dla Ciebie tragicznie skończyć.

Brak rozwagi i niebezpieczne zagrania

Wyjazdy integracyjne dla firm często aranżowane są w klimatach survivalu i niebezpiecznych sportów, ale i z adrenaliną nie wolno przesadzać. Nigdy nie bagatelizuj instrukcji osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, nie zbaczaj ze szklaków, nie unikaj zakładania kasku, ochraniaczy, kombinezonu czy pasów bezpieczeństwa. Nie chcesz przecież wrócić do domu w gipsie albo (co gorsza), zepsuć zabawy innym.

Zbytnia wylewność

Uważaj na to, co mówisz. Wyjazdy turystyczne dla firm są często szansą na to, żeby poznać prawdziwe zdanie pracowników na temat firmy i przełożonych. Integracja integracją, ale nigdy nie wypowiadaj się źle o działaniu firmy, szefie czy samej imprezie. Ktoś, komu ufasz, może takie informacje wykorzystać przeciwko Tobie np. w walce o awans czy uznanie.                      

Impreza integracyjna – pomysł na firmowy wyjazd

Impreza integracyjna – pomysł na firmowy wyjazd

Firma, w której organizuje się imprezy integracyjne, oceniana jest lepiej tak przez pracowników, jak i przez współpracowników i kontrahentów. Zorganizowanie takiej imprezy może wiele dać firmie. Sprawdź nasze pomysły na wyjazd.

Wyjazdy turystyczne dla firm – gdzie się wybrać?

 • Góry – do wyboru mamy kilka lokalizacji, ale większość Polaków zdecydowanie najczęściej wybiera Tatry. Jeżeli wyjazd będzie zorganizowany wcześnie rano, to z powodzeniem można w ciągu dwóch dni zaliczyć wejście na jakiś szczyt np. na Kasprowy Wierch, udać się na przejażdżkę kolejką linową i zwiedzić Zakopane, a zimą pojeździć trochę na nartach lub na snowboardzie.
[caption id="attachment_1259" align="alignnone" width="300"]Impreza integracyjna Impreza integracyjna[/caption] [caption id="attachment_1261" align="alignnone" width="300"]Impreza integracyjna Impreza integracyjna[/caption]
 • Mazury – idealne szczególnie na sezon letni. Można tam skorzystać z uroków różnego rodzaju sportów wodnych, a dodatkowo także łowić ryby, pływać i się opalać. Idealnym pomysłem na imprezy integracyjne dla firm jest wynajęcie domku lub domków nad jeziorem.
[caption id="attachment_1260" align="alignnone" width="300"]Impreza integracyjna Impreza integracyjna[/caption]
 • Gospodarstwo agroturystyczne – jeżeli firma ma swoją siedzibę w wielkim mieście i pracownicy przyzwyczajeni są do wielkomiejskiego stylu życia, to dobrym rozwiązaniem jest zabranie ich na weekend do gospodarstwa agroturystycznego. Będą tam mogli uczestniczyć w produkcji naturalnej żywności, poznać wiejskie życie i odpocząć na łonie natury.
 • SPA – firmy, które stawiają na luksusowy wypoczynek, mogą wysłać swoich pracowników do SPA i opłacić im karnety na konkretne zakresy zabiegów. Na przykład na basen, saunę, masaże, manicure i pedicure, maseczki, bicze wodne, kąpiele lecznicze czy fryzjera.
 • Dolny Śląsk – jeżeli firma przygotowuje zazwyczaj wyjazdy integracyjne, które mają za zadanie zapewnić pracownikom aktywność fizyczną, to doskonałym pomysłem będzie zwiedzanie Dolnego Śląskawycieczki rowerowe i piesze z przewodnikiem, odwiedzenie muzeów i wypoczynek w hotelu z doskonałą kuchnią.
     

Po co jechać na wyjazd integracyjny?

Po co jechać na wyjazd integracyjny?

Praca, praca, praca. Wciąż tylko praca i praca. Na moim biurku piętrzą się stosy papierów. Co rozprawię się z jednym, to szef układa kolejny. Pięć dni w tygodniu przez osiem godzin patrzę w ekran komputera. Brakuje mi już sił. Nikt mnie nie docenia. Gdyby mnie zabrakło, nikt by nawet tego nie zauważył. Mam dość, tempo mojej pracy spada drastycznie, niedługo nawet szef to zauważy. Ale skąd brać motywację do pracy?! Moja samodyscyplina mnie zawodzi...

Wyjazd integracyjny

Aż pewnego dnia, gdy przestąpiłem próg roboty, zobaczyłem na moim biurku kopertę. Rutyna została przerwana, nigdy wcześniej nie znalazłem żadnej koperty na swoim biurku. W kopercie jeszcze większe dziwy. Zaproszenie. Na ślub?! Ktoś się żeni, wychodzi za mąż?! Nikt w czasie 5-minutowej przerwy kawowej się nie chwalił. Czytam. Zaproszenie jest od szefa. Przecieram oczy ze zdumienia. Na wyjazd integracyjny. Spędzimy całą załogą trzy dni w pięknym miejscu, a do tego będziemy mieć mnóstwo atrakcji. Szef stawia. Chce żebyśmy się zintegrowali i naładowali baterię, by mieć energię i ochotę do efektywnej pracy...

Niesamowite przygody

Miał chłop rację. Te trzy wyjątkowe dni dały nam możliwość poznać się wzajemnie i zintegrować. Teraz już inaczej patrzę na panią z kadr czy małomównego Stasia, który ma biurko pod oknem. To naprawdę sympatyczni ludzie. A takich przygód, które przeżyłem na firmowym wyjeździe nie doświadczyłem w całym swoim życiu. Kogo by było stać by latać balonem, uczestniczyć w warsztatach kulinarnych z szefem kuchni czy płynąć z prądem rzeki na pontonie. Co daje wyjazd integracyjny? Wzmacnia więzi i integruje pracowników, ładuje baterie na kolejne miesiące pracy. miejsce pracy zaczyna kojarzyć się niesamowicie wyjątkowo, a wiadomo, jeśli ktoś chętnie przychodzi do pracy, ma to wpływ na efektywność jego działań.

Imprezy integracyjne

Imprezy integracyjne są tak atrakcyjne dla pracowników, że każdy chce dostać kolejne zaproszenie od szefa, co motywuje do jeszcze bardziej intensywnej pracy na rzecz firmy. Wyjazd integracyjny jest wspaniałym narzędziem w rękach szefa. W dzisiejszej dobie wiele firm organizuje takie imprezy i są to najlepiej zainwestowane pieniądze, bo wracają ze zwielokrotnioną siłą.                  

Wyjazd integracyjny Berlin

Wyjazd integracyjny do Berlina

Był szaro-bury dzień, kiedy szef oznajmił nam, że za dwa tygodnie ruszamy na firmową imprezę integracyjną. Od razu na naszych twarzach pojawił się uśmiech, a praca tego dnia zdawała się być lekka i przyjemna. Te dwa tygodnie były przyjemnym czasem oczekiwania na długo wyczekiwany wyjazd. W firmie mówiło się tylko o tym. Mimo tego każdy pracował na wysokich obrotach, bo nikt nie chciał podpaść szefowi na kilka dni przed wyjazdem. [caption id="attachment_917" align="alignnone" width="300"]Wyjazd integracyjny Berlin Wyjazd integracyjny do Berlina[/caption] W dniu wyjazdu podniecenie sięgało zenitu. Szef okazał swą łaskawość i skończyliśmy pracę wcześniej, by móc na spokojnie przygotować się do wyjazdu. Wszyscy stawili się na miejsce zbiórki przed czasem, w znakomitych nastrojach. Zostaliśmy przywitani przez pilota naszej wycieczki w wyjątkowo ekskluzywny sposób i od samego początku czuliśmy się jak vip'y. Celem naszej trzydniowej eskapady był Berlin.

Zwiedzanie Berlina

Mieliśmy poznać go od podszewki, co niesamowicie nas kręciło. Wiadomo przecież, że Berlin to nie tylko zabytki, które oczywiście mieliśmy zamiar pozwiedzać, ale też bogate życie towarzyskie. Hotel, w którym zostaliśmy zakwaterowani był prawdziwą oazą spokoju w samym centrum Berlina. Po przekroczeniu jego progu każdy z nas wczuł się w atmosferę tego wyjątkowo spokojnego i przytulnego miejsca i dał się ponieść na fali relaksu. Dodatkowo w pakiecie każdy z nas mógł skorzystać z wybranego rodzaju masażu. Niektórzy z nas zapisali się na masaż przed wieczorem, inni masaż zostawili sobie na sam koniec wyjazdu. Berlin zwiedzaliśmy dość nietypowo, bo jeździliśmy po nim kultowymi Trabantami. Zaliczyliśmy wszystkie obowiązkowe pozycje do zwiedzenia. Uroczystą kolację zjedliśmy w „chmurach” w „Berliner Fernsehturm”. To było bardzo niesamowite i wyjątkowo smaczne przeżycie. Wieczorem ruszyliśmy szlakiem klubów muzycznych. [caption id="attachment_924" align="alignnone" width="300"]Wyjazd integracyjny Berlin Wyjazd integracyjny do Berlina[/caption]

Wizyta w Tropical Island

Po nocy, która zdawała się nie mieć końca wylądowaliśmy w „Tropical Island” i tam na leżaczkach pod palmami spędziliśmy prawie cały dzień. Wieczorem czekała nas uroczysta biesiada połączona z degustacją lokalnych dań i trunków. Noc spędziliśmy na clubbing'u. W ostatni dzień naszej imprezy integracyjne aktywnie odpoczywaliśmy w Parku Filmowym „Babelsberg” . Przez cały czas czuwał nad nami opiekun naszej grupy, który przypominał nam o kolejnych punktach programu. To był niezwykle udany wyjazd integracyjny. My wypoczęci i naładowanymi bateriami, szef zadowolony, czego do szczęścia jeszcze potrzeba. Naszą firmową imprezę integracyjną wspominamy każdego dnia i czekamy na kolejną. By na nią zasłużyć, każdy z nas wykonuje swoje obowiązki najlepiej jak potrafi.                

Pięć powodów, dla których warto jechać na imprezę integracyjną do Lwowa

Impreza integracyjna Lwów

Berlin, Rzym czy Paryż to dość popularne kierunki dla podróżujących po zachodniej Europie. Każdy z nas planuje, że kiedyś, wcześniej czy później, trafi do tych europejskich miast. I faktycznie tak się dzieje. Statystyki pokazują, że chętniej wybieramy właśnie te modne stolice. A gdyby tak przełamać schematy i wybrać się w jakieś nieoczywiste miejsce?! Nie znaczy to wcale, że będzie mniej pięknie, mniej niesamowicie czy mniej wyjątkowo. Wręcz przeciwnie, możemy być mile zaskoczeni. Warto zaproponować swoim pracownikom wyjazd w takie miejsce, na przykład na wyjazd integracyjny do Lwowa. Jak ich przekonać?! To łatwe. Wystarczy podać im 5 powodów, dla których warto jechać właśnie tam. [caption id="attachment_914" align="alignnone" width="300"]Impreza integracyjna Lwów Impreza integracyjna Lwów[/caption]

Pięć powodów, dla których warto jechać na imprezę integracyjną do Lwowa

 1. Niewiele osób wybiera wycieczki na wschód, dlatego jest to dość oryginalny kierunek podróżowania. Jeśli odwiedzisz Lwów, Twoi znajomi będą zaskoczeni i trudno im będzie Cię przebić. A kiedy do tego przywieziesz z wycieczki nietuzinkowe pamiątki, zrobisz na nich niesamowite wrażenie.
 2. Jeśli dobrze poszukać wśród rodziców bądź dziadków może się okazać, że jakiś przodek pochodził właśnie ze Lwowa. Wtedy miejsce to trzeba będzie obowiązkowo odwiedzić i może się okazać, że pokochamy Lwów całym naszym sercem, bo gdzieś tam w środku nas istnieje, przekazywana z pokolenia na pokolenie, głęboka więź z tym miastem.
 3. Lwów to miasto wielokulturowe, wielonarodowe i wielowyznaniowe. To miasto równości, tolerancji i współpracy. Otwarte na świat i na turystów, w którym bez problemu z łatwością się odnajdziesz, nawet jeśli nie znasz cyrylicy.
 4. Zwykło się mawiać, że Lwów to kulturalna stolica Ukrainy. I trudno się z tym nie zgodzić. Wyjątkową atmosferę tego miasta czuć w powietrzu i koniecznie trzeba to sprawdzić swoimi zmysłami.
 5. Niektórzy mawiają, że to jedno z najbogatszych miast europejskich pod względem architektonicznym. A bogata i niesamowicie różnorodna historia tego miasta niejednego dogłębnie zachwyci.
Uniwersytet Lwowski, świątynie wielu religii,byłe więzienie NKWD, Lwowski Teatr Opery i Baletu, Cmentarz Łyczakowski z Cmentarzem Orląt Lwowskich to tylko niektóre miejsca, które warto odwiedzić. Warto też choć na chwilę zboczyć z turystycznej trasy, by poczuć fantastyczny lwowski klimat.                

Wyjazd integracyjny Praga

Wyjazd integracyjny Praga

W naszej firmie jest 15 pracowników. Trochę jesteśmy już jak rodzina, każdy o sobie wszystko wie. Spędzamy ze sobą dużo czasu w pracy. Nasz szef postanowił zafundować nam imprezę integracyjną, byśmy mogli jeszcze bardziej zacisnąć nasze więzi. Celem naszego wyjazdu była Praga – nazywana „Złotą”, jedna z najchętniej odwiedzanych europejskich stolic. Miasto, które nigdy nie śpi - z mnóstwem zabytków, muzeów, luksusowych hoteli i oryginalnych restauracji, o czym mogliśmy przekonać się na własnej skórze.

Zwiedzanie Pragi

Praga przywitała nas pięknym słońcem. Magia tego miasta całkowicie nami owładnęła. Zwiedzaliśmy Pragę i wyciągaliśmy od naszego przewodnika coraz to ciekawsze historie na temat tego pięknego miejsca. Byliśmy zauroczeni. Na moście Karola wtopiliśmy się w tłum turystów z całego świata i zachwycaliśmy się specyficzną energią tego miejsca. Wieczorem w Browarze Staropramen uczestniczyliśmy w biesiadzie piwnej, która trwała do samego rana. Następnego dnia czekały na nas kolejne atrakcje. Jeździliśmy po Pradze zabytkowymi samochodami, byliśmy na degustacji win Morawskich, zjedliśmy pyszny czeski obiad w cudownej restauracji w samym centrum miasta. Wieczór i noc spędziliśmy w największej w całym mieście - 5-poziomowej dyskotece „Karlove Lazne”. [caption id="attachment_898" align="alignnone" width="300"]Wyjazd integracyjny Praga Wyjazd integracyjny Praga[/caption]

Rejs po Wełtawie

Trzeciego dnia czekał na nas rejs po Wełtawie z cateringiem i muzyką na żywo, to był przyjemny czas relaksu, zwiedzaniu i dwóch jakże intensywnych nocach. Nasz wyjazd integracyjny to świetnie spędzony czas w gronie wyjątkowych ludzi. Ciężko było wrócić do rzeczywistości. Na szczęście pozostały nam piękne wspomnienia i magiczne chwile uwiecznione na zdjęciach. [caption id="attachment_901" align="alignnone" width="300"]Wyjazd integracyjny Praga Wyjazd integracyjny Praga[/caption] Firmowy wyjazd integracyjny to wspaniały pomysł na zaciśnięcie więzi między pracownikami. Nasz szef nie mógł lepiej zainwestować pieniędzy. Dzięki trzem dniom w uroczej Pradze zyskaliśmy energię, którą przełożyliśmy na pracę. Nasza załoga jest zintegrowana i łączą ją wyjątkowe wspomnienia. W pracy wspieramy się i wzajemnie motywujemy. I oczywiście czekamy na kolejny wyjazd integracyjny. Marzy nam się lot balonem albo jakieś ekstremalne sporty. Czy szef spełni nasze marzenia? Jeśli teraz skupimy się na pracy, to na pewno zasłużymy na nagrodę.              

Motocross – odskocznia od codzienności

Motocross

Jednoślad, dwukołowiec, warkot silnika, kask na głowie. To marzenie kiedyś prawie każdego młodzieńca, często realizowane również przez trochę starszych mężczyzn. Motocross to wykraczanie poza drogi, poza asfalt, poza granice codzienności. Motocross jako pomysł na wyjazd integracyjny? Wspaniale.

Przekraczać granice dróg i codzienności

Wspólne spędzanie czasu z załogą z pracy może jak najbardziej przeobrazić się we wspólnotę na trasie motocrossowej. Czasem to jazda koło wkoło, czasem w większej odległości, zależnie od terenu. Można w ten sposób zwiedzać Polskę i jej tereny odległe od dróg asfaltowych, można przekroczyć granice naszego kraju, odbywając wycieczkę integracyjną, połączoną ze zwiedzaniem innych części Europy.

[caption id="attachment_1000" align="alignnone" width="300"]Motocross Motocross[/caption]

Czasem ekstremalnie, znaczy atrakcyjnie

O ile ofert wyjazdów integracyjnych znajdziemy wszędzie wiele, codziennych – można powiedzieć, o tyle rajd motocrossowy, jako forma czegoś takiego, do tuzinkowych nie należy. W ramach wspólnej imprezy z kolegami i koleżankami z pracy można odbyć podróż geograficzną, w nieznane rejony. Zobaczyć trochę nowego dla siebie świata, jego nieznane wcześniej części, niewidoczne zza szyby samochodu podczas jazdy do pracy. Taka impreza motocrossowa postawi przed nami nowe zadania. Za kierownicą swojej maszyny będziemy sami, ale z tyłu będziemy mieć towarzyszy wycieczki. Czasem trzeba będzie wspólnie pokonać jakiś problem pomóc sobie w przebyciu trudnego odcinka, rzeczywiście więc się zintegrować. Ale to oczywiście nie tylko, albo w mniejszości problemy. Motocross dostarcza wiele satysfakcji, jaką daje prędkość, adrenalina, jakiej dostarczają nam nowe wyzwania.

Motocross jako podróż w czasie

Jazda motorem, po piaszczystych drogach, przypomni niejednemu z Was plany i marzenia, jakie miał we wczesnej młodości. Zdobyta w ten sposób świadomość realizacji marzeń pozytywnie przełoży się na korzyści, jakich dostarcza impreza integracyjna.

Speleologia – eksploracja jaskiń

Speleologia

Czy byłeś jednym w tych, którzy zawsze pragnęli odbyć podróż do wnętrza ziemi? Zobaczyć co jest w środku i dokąd można dotrzeć? Wspólne zgłębianie tajemnic naszej Ziemi to ciekawy i nietuzinkowy pomysł dla Ciebie na zorganizowanie imprezy integracyjnej. Speleologia, czyli nauka o jaskiniach pozwoli Wam wdrożyć się, by przeżyć naprawdę wyjątkową przygodę.

[caption id="attachment_995" align="alignnone" width="300"]Speleologia Speleologia[/caption]

Dlaczego to?

Aktywność fizyczna połączona z wrażeniami widokowymi i poznawaniem nowych rejonów i sfer otaczającego nas świata, to główne trendy, jakie są oszukiwane i jakie my staramy się oferować. Jedną z takich form jest speleologia. Eksplorowanie jaskiń, chodzenie po nich, zwiedzanie. To kierunek i dziedzina doskonale nadająca się też na wyjazdy firmowe.

[caption id="attachment_996" align="alignnone" width="300"]Speleologia Speleologia[/caption]

Gdzie, jak i kto?

Speleologię (zwiedzanie jaskiń), w sposób jaki oferujemy, uprawiać może każdy. Świetna dziedzina, jeśli chce się odkryć coś „swojego”, nietuzinkowego. Nie wymaga jednocześnie dużego przygotowania kondycyjnego, technicznego, czy sprzętowego. Świat daje nam możliwość turystyki jaskiniowej w Polsce, niedaleko za jej granicami – Czechy, Słowacja, czy i w dalszych częściach Europy. Trafić na piękne i ciekawe zjawiska krasowe, faunę podziemną, bajeczne arterie wodne, urokliwą architekturę, którą Ziemi sama wytworzyła w swoim wnętrzu. Wszystko to poznawane w mgiełce tajemnicy wnętrza i czegoś, co na co dzień jest zakryte. Bywają takie, które przemierza się łodziami, czasem będzie potrzeba prostej wspinaczki, na życzenie można przejść trasę trudniejszą. W finale wymiana nabytych doświadczeń, przy wspólnym posiłku, na zewnątrz. Zatem wszystko, czego oczekuje się od wypadu integracyjnego.

Korzyści

Korzyścią zawsze jest poznanie czegoś nowego. Jaskinie dla Wielu z Was, nawet tych, którym wydaje się, że widzieli już wiele, odsłonić mogą masę nowego świata i nowych doznań, które nawet trudno opisać. Indywidualnie, ale to też doskonałe pole do integracji firmowej. Wspólny pobyt w wydzielonym miejscu, podążanie za sobą krok za krokiem, czasem konieczność wzajemnej pomocy w przebyciu trudnego odcinka, wyciągnięcie ręki, świadomość zdania na siebie nawzajem i potrzeby działania wspólnego. Jeśli kiedykolwiek będziecie mieć okazję wejść do jaskini w stroju grotołaza, nie zastanawiajcie się tylko działajcie. Bo może ominąć Was niesamowita przygoda.

Motorówki jako sposób na imprezę integracyjną

Motorówki

Imprezy integracyjne najczęściej organizowane są w pewnej odległości od miejsc pracy. Z dala od aglomeracji, w otoczeniu znacznie innym niż biurowce, czy centra biznesowe. Naturalnym wyborem są miejsca atrakcyjne turystycznie i widokowo. Często to te, znajdujące się nad wodą. Nad naturalnym jeziorem lub sztucznym zalewem. Jeśli taki więc cel obierzemy, warto wziąć pod uwagę motorówki, jako sposób na ciekawe spędzenie czasu na takim wyjeździe.

[caption id="attachment_991" align="alignnone" width="300"]Motorówki Motorówki[/caption]

Uśmiech na twarzy za kierownicą i na wodzie

Motorówki sprawią, że na jeziorze będzie można uzyskać naprawdę imponującą szybkość. Kierowanie takim pojazdem, wywołanie ślizgu są przyjemnością, której naprawdę warto zaznać. Dostarczą bardzo budującej świadomości, że życie wciąż i wciąż pokazuje nam swoje nowe i przyjemne oblicza. Wyjazd integracyjny pod szyldem emocji i kontaktu z wodą ma wszelki szanse okazać się tym pomysłem, o który naprawdę chodzi. Skupia w sobie możliwość kontaktu z naturą, poznania nowych miejsc, nowych ludzi, ich niecodziennych pasji. Woda wprowadzi was w swój uspakajający rytym, a po chwili zmienicie nastrój, siadając na siedzeniu pędzącej maszyny.

[caption id="attachment_992" align="alignnone" width="300"]Motorówki Motorówki[/caption]

Czy już tego doświadczyłeś?

Jeżdżenie motorówką to atrakcja, której niewielu już zaznało. Warto zdać się na taką ofertę i zaliczyć ten pierwszy raz. Oczywiście to nie tylko szaleńcza jazda. To też wyjazd integracyjny, podczas którego zobaczymy coś nowego, spokojnie penetrując brzeg, przecinając taflę wody wzdłuż zielonych szuwarów. Dla odmiany i chwili przerwy oczywiście, bo jednak to prawie szaleńczy pęd jest tym, co szczególnie motorówki cechuje. Prędkość też zwykle działa na nas najbardziej pociągająco. Pęd jest magnesem we współczesnym świecie. Znaleźć go można na imprezie integracyjnej i korzystać z jego odżywczej dla psychiki roli. Wieczór za stołem, czy przy kominku, dzięki takiej realizacji, będzie korzystnym dopełnieniem i czasem, kiedy wymienicie się wspólnie wrażeniami. Na przykład w okolicach Wrocławia można panują doskonałe warunki do pływania motorówkami. Istnieje świetna infrastruktura, łatwy dostęp do sprzętu, instruktorzy na wysokim poziomie oraz dobrze zorganizowane firmy eventowe. Tylko korzystać.

Rowery górskie – impreza jak żadna inna

Rowery górskie

Wysiłek fizyczny dobrze wpływa na nasze zdrowie, pomaga też rozładować napięcie i wytworzyć w sobie świadomość samorealizacji. Tym lepiej jeśli związany jest on ze świeżym powietrzem i ruchem. Dotleniamy się, poznajemy świat. Jak? Na przykład dosiadając rowery górskie, na wyjeździe integracyjnym.

[caption id="attachment_987" align="alignnone" width="300"]Rowery górskie Rowery górskie[/caption]

Bogactwo wariantów

Kolarstwo górskie, trochę wbrew nazwie, uprawiać możemy nie tylko w górach, zwłaszcza wysokich. Wiele miast i miejscowości, też na nizinach, posiada specjalnie przygotowane trasy pod jego uprawianie. Są odpowiednio wymodelowane, ale często też umieszczone w miejscach takich, że oprócz realizacji sportowej, zaznamy wiele miłych wrażeń widokowych. Mogą to być zarówno jednodniowe, parogodzinne wspólne wypady firmowe, jak i wielodniowe wyjazdy integracyjne. Przemierzanie długich szlaków, czasem całych pasm górskich, czy bardziej nizinnych krain. Nawet zupełnie nizinnych nadmorskich. W kraju i za granicą. Wszędzie kolarstwo górskie ma swoich zwolenników i wszędzie znajdziemy możliwości uprawiania go.

[caption id="attachment_986" align="alignnone" width="300"]Rowery górskie Rowery górskie[/caption]

Korzyści współuczestnictwa

Leśne lub podmiejskie wąwozy, pagórki, wyższe grzbiety górskie, nieraz bardzo wysokie, łagodne hale i polany, a nawet nadmorskie wydmy. Wszędzie tam uprawiać możemy kolarstwo górskie. I wszędzie tam, tymi drogami jadąc, możemy widzieć przed lub za sobą partnerów wyprawy. Wspólne przemierzanie bezkresów, na przykład na wyjeździe firmowym, pozwala przeżyć wspólną przygodę. Wzajemne zaufanie, zdobyte podczas uprawiania tego rodzaju sportu, przełoży się pozytywnie na stosunki codzienne. Wspólne uprawianie sportów wytrzymałościowych to też pozytyw wzajemnego dopingowania i motywowania się. Dzięki partnerstwu sami więcej możemy, przekraczamy granice swoich możliwości. Dopinguje nas świadomość, że ktoś nas wesprze, że skoro on może to ja też, że nie mogą na mnie czekać. Walor wspólnego wysiłku fizycznego, przemnożony przez wspólne oglądanie widoków i powycieczkową kolację. Blisko Wrocławia najlepsze warunki do uprawiania tego sportu znajdują się w Karkonoszach. Nie zapominajmy, że nasza mistrzyni tego sportu Maja Włoszczowska pochodzi właśnie stamtąd. Świetne tereny, z bogatą bazą turystyczną, historią i tradycją to jest to co tygrysy lubią najbardziej.

Dlaczego Nordic Walking to świetny pomysł na imprezę integracyjną?

Nordic Walking

Kontakt z tym, co za oknem i to w sposób aktywny fizycznie, to niewątpliwa zdobycz ostatnich dziesięcioleci naszej cywilizacji. Od dawna już też widujemy osoby kroczące z kijami w dłoni. Nordic Walking nawet w Polsce, ma już niekrótką tradycję.

Kto może uprawiać?

Odpowiedź mogłaby być krótka i prosta – każdy. Nordic Walking, innymi słowy chodzenie z kijami, to typ sportu i rekreacji, który nie wymaga dużego przygotowania technicznego, ani kondycyjnego. Każdy na początku jakoś tam pójdzie. A potem? Wiadomo wszak, że im dalej w las, tym więcej drzew. Doskonalenie techniki staje się potem dobrym pretekstem do następnych wyjazdów integracyjnych. Tym bardziej, że charakter tego typu rekreacji powoduje, że można się przy niej rozerwać, pogawędzić , poobserwować współuczestników marszu.

[caption id="attachment_982" align="alignnone" width="300"]Nordic Walking Nordic Walking[/caption]

Gdzie można uprawiać?

Tutaj też można by odpowiedzieć prosto i krótko – wszędzie. Niewątpliwą zaletą Nordic Walking jest to, że nie wymaga specjalnie przygotowanego terenu, choć oczywiście będą na to miejsca mniej lub bardziej nam odpowiadające. Niemniej jednak żwawy krok przeplatany podpieraniem kijami zastosujemy prawie wszędzie. Najchętniej tam, gdzie uprawia się miło tradycyjny spacer. Miejsca bulwarowe, szlaki rekreacyjne w mieście. W pozamiejskich terenach trakty wzdłuż rzek czy dolin górskich, albo łagodne szlaki turystyczne. W mieście mogą to być też bieżni stadionów, parki albo po prostu skwerki przy hotelach, jeśli jesteśmy na wyjeździe firmowym.

[caption id="attachment_983" align="alignnone" width="300"]Nordic Walking Nordic Walking[/caption]

Same korzyści

Czas spędzany w towarzystwie, na łonie natury, aktywnie. Nordic Walking jest optymalnym kierunkiem tematycznym dla wyjazdu integracyjnego. W swobodny marszu, czyli bardzo naturalnej dla człowieka czynności, odnajdzie się każdy. To doskonała możliwość poznania siebie nawzajem, niż ta codzienna – za biurkiem, czy wiecznie z telefonem przy uchu. To doskonała możliwość wzbudzenia wzajemnego poczucia zaufania, lepszego poznania się, większej integracji między uczestnikami. Poza tym ruch na świeżym powietrzu to samo zdrowie, a czego się nie robi dla zdrowia? Mamy tu wszystko, czego oczekuje się od wyjazdów firmowych.

Kitesurfing – świetna dawka adrenaliny

Kitesurfing

Czy impreza integracyjna może opierać się na uczestnictwie w ślizganiu się po wodzie i uprawianiu kitesurfingu? Może, co wielu potwierdzi. Do tego jeszcze może się to podobać każdemu.

Wspólny pozytywny szał

Impreza integracyjna bazująca na jednoczesnych przeżyciach odczuwanych podczas i po uprawianiu sportu dawno temu już stały się normą. Pomagają budować wzajemne relacje, zespalać ekipę, motywować do pracy po doznaniach ukazujących różne ciekawe zajęcia. Zajęciami tymi mogą być sporty bliskie rekreacji. Spokojne, czasem wręcz medytacyjne. Mogą być również bardziej, z pozoru, ekstremalne, jak na przykład płynięcie na desce za latawcem.

[caption id="attachment_978" align="alignnone" width="300"]Kitesurfing Kitesurfing[/caption]

Pęd na wodzie i zwrotność

Duża zwrotność nie jest już czymś, za czym wzdychają tylko mężczyźni. Cieszy i kobiety, wszystkim dostarcza niezapomnianych wrażeń. „Śmiganie” za latawcem jest atrakcyjne i przez to, że nie wymaga specjalnych umiejętności, ani posiadania uprawnień. To zwrotne „deseczki”, nad którymi panowanie nie jest jednak trudne, mimo że z pozoru mogłoby się wydawać inaczej. Warto zaplanować wyjazd integracyjny na jakiś akwen i pod okiem instruktorów zabawić się wspólnie w coś takiego.

[caption id="attachment_979" align="alignnone" width="300"]Kitesurfing Kitesurfing[/caption]

Wiele zastosowań

Na deskach do kitesrfingu nie tylko popędzicie z wiatrem, smagani przez rozbryzgi spod płóz. Można zorganizować wiele ciekawych konkurencji. Slalom, pływanie synchroniczne. Dzięki temu ta wodna atrakcja wciąż będzie miała posmak czegoś nowego, co czekać nas będzie na kolejnym wyjeździe integracyjnym. Skutecznie pozwoli walczyć z monotonią i powtarzalnością. Integracji sprzyjać też będą komentarze tej zabawy przy wspólnej kolacji. Deski do kitesurfingu i możliwość pożyczenia ich znaleźć już można przy wielu zbiornikach wodnych. Łączone są z infrastrukturą gastronomiczną i hotelową, dzięki czemu wyniesione wrażenia będzie można utrwalić i przypomnieć sobie przy stole. Bardziej wyciszone emocje na wieczór i wspominki wodnego szału. Niesamowite zdjęcia robione podczas akrobacji uzupełnią obraz całości. Jeśli tylko będziecie mieć okazję uczestniczyć w tego typu imprezie nie zastanawiajcie się. To musi się udać, jeden moment i jesteś na wodzie, to nie jest trudne.

Zawody strażackie – nowy wymiar integracji

Zawody strażackie

Jesteśmy coraz bardziej ciekawi świata, nowych doznań, nowych emocji, ciekawych zdarzeń. Czasem dostarcza nam ich życie prywatne, czasem praca realizuje nam takie potrzeby. Niekiedy z kolei mowa być może o czymś pośrednim. Impreza integracyjna, biznesowa. Spełnić może takie wymogi na przykład, jeśli w jej ramach zaoferujemy zawody strażackie.

Co to dokładniej?

Wierne odzwierciedlenie akcji i zachowań strażackich podczas ich czynności. W prawdziwych uniformach, przy użyciu rzeczywistego sprzętu, pod okiem „realnych” strażaków. Z udziałem wozów strażackich, sikawek, hełmów, pod okiem specjalistów. Impreza integracyjna, przenosząca jej uczestników w zupełnie inny wymiar, skłaniająca do wykonywania zupełnie innych czynności od tych, jakie wykonujemy na co dzień. Prowokująca nas do wejścia „w skórę”, w mundur człowieka misji, często zupełnie innej niż nasza.

[caption id="attachment_974" align="alignnone" width="300"]zawody strażackie zawody strażackie[/caption]

Kto chce być strażakiem?

Na pewno kiedyś Wojtek i pewnie wielu, którzy w dzieciństwie czytali książkę „Jak Wojtek został strażakiem”. Ci nie czytający akurat tego słyszeli na pewno, że to właśnie strażak jest zawodem obdarzonym bardzo dużym zaufaniem społecznym. Panowie mogą na wyjeździe integracyjnym sprawdzić aktualność powiedzenia - „za mundurem panny sznurem”. Panie z kolei mogą spróbować swoich sił w prawdziwie męskich czynnościach. Wynoszeniu z symulowanego ognia, odgruzowywaniu, strzelaniu strumieniem wody. Zwijaniu i rozwijaniu węży strażackich. Rozcinaniu uszkodzonych samochodów. Zasymulowany tor pełen przeszkód też może być wspaniałą konkurencją. Zwłaszcza gdy mierzony jest czas każdego uczestnika.

[caption id="attachment_975" align="alignnone" width="300"]zawody strażackie zawody strażackie[/caption]

Same zalety

Podszkolimy się i Ciebie w umiejętności, jakiej nigdy za mało, czyli pierwszej pomocy. Świadomość umiejętności ratowania komuś życia dodaje pewności siebie. Specjalny sprzęt i niesamowici instruktorzy na pewno w tym pomogą. Spędzicie czas w atmosferze zdrowej rywalizacji w konkurencjach strażackich. Często zdani na siebie nawzajem i swoje postawy w konkurencjach drużynowych sprawicie, że taka impreza integracyjna będzie integrować rzeczywiście. Do tego ruch i świeże powietrze. Niewątpliwie same zalety.

Loty śmigłowcem – impreza integracyjna z innej perspektywy

Loty śmigłowcem

Zorganizowanie imprezy integracyjnej jest dziś proste, ale czasem warto do niej podejść od strony innej, nieoczywistej. Zaplanować jej przebieg i charakter pod kątem charakteru i potrzeb uczestników. Bywają potrzeby imprezy spokojnej, relaksacyjnej. Bywają też imprezy, których uczestnicy będą oczekiwali nie spokoju, a wręcz na odwrót. Prędkości, adrenaliny, hałasu. Może więc loty śmigłowcem?

[caption id="attachment_963" align="alignnone" width="300"]loty śmigłowcem loty śmigłowcem[/caption]

Wielu kocha powietrze i wysokość

Kto nie leciał jeszcze helikopterem, ten nie wie, jak bardzo to co innego, niż lot samolotem, czy tym bardziej motolotnią. Śmigłowiec może poruszać się w poziomie i w pionie. Jest dynamiczny zrywny. Impreza integracyjna na dużej szybkości i pod samym niebem.

Instruktaż i w niebo

Loty poprzedzane są krótkim instruktażem na temat sprzętu i urządzeń pokładowych. Następuje potem lot. Szybki, wręcz hałaśliwy. Warkot silnika i śmigieł momentalnie daje o sobie znać. Helikopter przecina powietrze według obieranej z nagła linii. Krążyć może jak owad. Zwrotnie, szybko. Do adrenaliny dojdzie walor krajoznawczy. Wycieczka integracyjna pod samo niebo. Z perspektywy nieba i ziemia wygląda inaczej.

[caption id="attachment_971" align="alignnone" width="300"]loty śmigłowcem loty śmigłowcem[/caption]

Korzystna odmiana

Uderzenie adrenaliny, jakiego dostarcza lot śmigłowcem może dla wielu być bardzo odżywcze i inspirujące. Ci którzy lubią prędko i mocno, odnajdą się tam. Ci, którzy na co dzień mają spokojniej i wolniej, będą mieli odmianę. Doznania inne niż na co dzień, przełożą się korzystnie na tą codzienność, pozwolą nabrać dystansu. Poszukiwanie tego właśnie dystansu i spojrzenia na swoją służbową codzienność jest przecież jednym z celów imprezy integracyjnej. Dosłowne oderwanie się od ziemi i swoich spraw, spojrzenie na nie z przestworzy, z helikoptera. Wyjazd, a właściwie wylot integracyjny, czasem z kolegą z pracy obok, czasem bez. Tak czy inaczej, warto. Taka możliwość na co dzień się nie zdarza. Więc jeśli kiedykolwiek będziesz miał okazję na lot śmigłowcem  - nie zastanawiaj się tylko korzystaj. Zdecydowanie najlepiej wśród kolegów i koleżanek z pracy, będzie z kim wymienić wrażenia i spostrzeżenia.

Firmowy wyjazd na narty

Wyjazd na narty

Wyjazd na narty czyli białe szaleństwo. Zimy wprawdzie mniej srogie i śnieżne niż kiedyś, ale za to cywilizacja się rozwija. Mamy sztuczne naśnieżanie i możliwość szybkiego przedostania się w zawsze śnieżne Alpy. Narciarstwo zjazdowe i snowboard to fajny sposób na wyżycie się, poczucie wiatru we włosach, łyk adrenaliny i wspólne spędzenie czasu.

[caption id="attachment_953" align="alignnone" width="300"]wyjazd na narty wyjazd na narty[/caption]

W górach zawsze pięknie

Narciarstwo wydaje się być popularniejsze niż kiedyż. Szczególnie snowboard. Zjazdy na pojedynczej szerokiej desce, po regularnych trasach, ale nie tylko. Snowboardziści ulubili sobie szusowanie zaśnieżonymi zboczami poza trasą. To już pełnia poczucia wolności, niejednokrotnie z pięknymi widokami przed oczami, nawet w polskich górach. Jakiż będzie ciekawy symbol wyjazdu integracyjnego niż zdjęcie z lotu ptaka kilku osób, zjeżdżających na nartach po zaśnieżonej polanie. Zostawiających każda z nich po sobie swój nowy ślad. Symbol wytyczania nowych dróg. Jadące niby każda oddzielnie, a jednak wspólnie. Wspólne emocje, wspólny cel, wspólne perspektywy.

[caption id="attachment_958" align="alignnone" width="300"]wyjazd na narty wyjazd na narty[/caption]

Każdy kiedyś zaczynał

Żeby na nartach zjazdowych jeździć po czymś więcej niż popularna „ośla łączka”, niestety trzeba znać pewne choćby podstawy. W obecnych czasach nie jest to jednak duży problem. Przy każdej stacji narciarskiej praktycznie funkcjonują nie tylko wypożyczalnie sprzętu, ale też szkółki narciarskie, w których w krótkim czasie osoby zupełnie świeże mogą posiąść arkana narciarstwa zjazdowego, pozwalające na wyjazd wyciągiem na górę i bezpieczne zjechanie z niej. Istnienie takich szkółek ułatwia sprawę w przypadku organizowania „wyjazdu firmowego”, kiedy nie trzeba w związku z tym przesadnie martwić się o poziom umiejętności uczestników. Każdy na pewno sobie doskonale poradzi i będzie cieszył się imprezą.

„Wiatr we włosach” to zadowolenie

W przypadku narciarstwa zjazdowego i snowboardu będzie to wiatr pod kaskiem. „Adrenalina” i świeże powietrze, które przełożą się na zadowolenie z wyjazdu firmowego i miłe wspomnienia. Najlepsze miejsca do zjazdów to oczywiście Alpy. Szwajcaria, Austria, Francja, Włochy to kraje, które zbudowały tam potężną infrastrukturę

Wyjazd integracyjny dla seniorów

Wyjazd integracyjny dla seniorów

Czas nieubłaganie w każdej sekundzie naszego życia przybliża nas do kolejnych etapów życia. Jednak bez względu na wiek, każdy z nas chciałby czuć się zawsze potrzebny i zauważony. Co więc zrobić, aby zapewnić seniorom możliwość realizacji ? Wystarczy zorganizować dla nich ciekawą i kompleksową ofertę wyjazdu integracyjnego ! Dzięki takiemu zabiegowi wewnętrzna siła i młodość powrócą w zaskakującym tępię, a sprawianie radości najbliższym to fantastyczna sprawa. [caption id="attachment_939" align="alignnone" width="300"]Wyjazd integracyjny dla seniorów Wyjazd integracyjny dla seniorów[/caption]

Godne traktowanie przede wszystkim

Ustąpienie miejsca w tramwaju, czy autobusie to nie wszystko. Najważniejsze, aby zapewnić najlepsze momenty życia seniorom nawet w „jesień ich życia”. Podróż tramwajem na wystawę do teatru czy kina – to jest to. Zorganizowanie wyjazdu integracyjnego dla seniorów w znaczącym stopniu różni się od organizacji imprez dla osób młodych i aktywnych. Tutaj trzeba wziąć pod uwagę całkowicie inny tryb funkcjonowania i potrzeby poszczególnych uczestników. Idealna impreza integracyjna dla seniorów powinna odpowiadać ich ciekawości świata, która w znaczącym stopniu zmieniła się w ostatnich latach.

Pomysły na wycieczki

Idealnym pomysłem będzie organizacja wycieczki do miejsc świętych – nie trzeba szukać daleko, nasz piękny kraj oferuje wiele takich możliwości. Takie wycieczki mogą nawet trwać trzy albo 4 dni, dlatego warto zorganizować kompleksowe wyżywienie i nocleg. Dziedziny aktywności które również mogą zainteresować to: turystyka, kulinaria, kultura ( filmy, taniec, teatr ), nauka ( języki obce, geografia, historia ). Wybór jest jak widać szeroki, ale najbardziej polecanym działaniem jest zorganizowanie wycieczki, bądź spotkania integracyjno – towarzyskiego, gdzie nasi ukochani seniorzy będą mogli w twórczy sposób się rozwijać. Idealne wyjazdy integracyjne dla seniorów to również turnusy rehabilitacyjne, podczas których można zażywać kąpieli leczniczych, a także zwiedzać i aktywnie wypoczywać. Takie wyjazdy oferują również imprezy integracyjne np. Andrzejki, Mikołajki połączone z zabawą taneczną oraz biesiadą. [caption id="attachment_943" align="alignnone" width="300"]Wyjazd integracyjny dla seniorów Wyjazd integracyjny dla seniorów[/caption]

Pomoc innym nie kosztuje wiele

Jeżeli chcesz sprawić uśmiech na twarzy seniora to warto zorientować się jakie oferty posiadają dobre agencje, bądź biura turystyczne. W takich miejsca można liczyć na co najmniej kilka interesujących ofert i kompleksową obsługę całego wyjazdu, gdzie na seniorów czeka wiele atrakcji ! Udany wyjazd integracyjny jak widać - musi spełniać oczekiwania poszczególnych uczestników. Bardzo ważne jest, aby zapewnić takiej grupie, usługi przewodnika, a seniorzy z racji bycia wdzięcznymi odbiorcami na pewno to docenią.    

Rejsy statkiem – integracja na wodzie

Rejsy statkiem

Dobrze jest brać pod uwagę częste organizowanie wyjazdów integracyjnych oraz wybór atrakcyjnych miejsc i celów dla nich. Czas spędzony z daleka od obowiązków, jakie czekają na nas w pracy i nie tylko, spędzony razem ze współpracownikami, korzystnie wpłynie na budowanie więzi oraz motywację do pracy. Kierunki wjazdu bywają różne. Czasem to szczególne atrakcje turystyczne, czasem duże wyzwania sportowe, czasem bardziej spokojna turystyka. Takim ostatnim wariantem mogą być rejsy statkiem.

[caption id="attachment_930" align="alignnone" width="300"]Rejsy statkiem Rejsy statkiem[/caption]

Pełne morze i nie tylko

Impreza integracyjna na statku? Jak najbardziej. Gdzie? Pływa takich wiele w Polsce i poza nią. Można udać się na jedno z jezior. Jest tam oczywiście urokliwie. Rejs pomoże nam poznać kraj od innej strony, przy okazji dowiedzieć się czegoś nowego. Mowa zarówno o jeziorach naturalnych, szczególnie na północy kraju, jak i o sztucznych choć niemniej ładnych zalewach. Oczywiście są jeszcze rzeki i rejsy statkami po nich. Przede wszystkim jest jednak nasze morze, Morze Bałtyckie.

[caption id="attachment_931" align="alignnone" width="300"]Rejsy statkiem Rejsy statkiem[/caption]

Morze to jednak „morze” możliwości

Statek i rejs po pełnym morzu, jako impreza integracyjna, dostarcza tych możliwości naprawdę wiele. To czysta rozrywka polegająca na byciu na świeżym powietrzu i zasadniczej części rejsu. Rejs statkiem po pełnym morzu daje tez wiele innych możliwości na spędzenie czasu i wykorzystanie go na imprezę. Jest tam zaplecze gastronomiczne, sale pozwalające na konferencje i inne, bardziej liczne spotkania. Orzeźwiająca cecha bryzy Bałtyku, wspólny pobyt na otwartym morzu i bezkresie spowodują, że uczestnicy znajdą szybko wspólny język, zapomną o ewentualnych dzielących ich granicach. Statek pełnomorski to też takie możliwości urozmaicenia czasu, jak kino, koncert, zabawa taneczna przy granej na żywo muzyce. Z boku zwykle pełne zaplecze gastronomiczne i możliwość znalezienia wspólnego języka podczas degustacji. Statek zawiera w sobie całość zalet organizacyjnych dla bazy stacjonarnej. Jeśli chodzi o dłuższą podróż to wygodniej przesiąść się jednak na prom. Możliwość noclegu otwiera przed uczestnikami szer opcji. Na Morzu Bałtyckim można wtedy popłynąć do Szwecji, Danii czy do krajów bałtyckich.

Wyjazd integracyjny Poznań

Zleceniodawca: Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Mieszkaniowego „Mój Dom”

Impreza: Wyjazd integracyjny Poznań i Leszno

Miejsce realizacji:  Jezioro Dominickie - Boszkowo, Leszno, Poznań

Nasze zadania: Transport komfortowym busem, noclegi w wybranych hotelach, wyżywienie w specjalnie dobranych restauracjach z kuchnią regionalną. Organizacja wieczornego bankietu, clubbing, obsługa wewnętrznego szkolenia. Uroczysta biesiada grillowa w Boszkowie, wizyta w tunelu aerodynamicznym w Lesznie. Warsztaty kulinarne i warsztaty barmańskie w Poznaniu. Zwiedzanie Poznania wybraną trasą z licencjonowanym przewodnikiem. Rezerwacja biletów wstępu, usługi pilockie.

Impreza integracyjna Zalew Sulejowski

Zleceniodawca: BZ WBK Warszawa Impreza: Impreza integracyjna Zalew Sulejowski Miejsce realizacji: Zalew Sulejowski - Centrum Konferencyjno - Rekreacyjne MOLO Nasze zadania: Transport komfortowym autokarem, usługi pilockie, noclegi w wybranym hotelu, wyżywienie zgodnie z programem (m.in. lunch, uroczysta biesiada grillowa), wieczorek taneczny przy muzyce z DJ. Organizacja szkolenia żeglarskiego oraz rejsu żaglówkami po Zalewie Sulejowskim, w tym regaty z nagrodami. Organizacja warsztatów kulinarnych - eventowe gotowanie z Szefem kuchni, szkolenie z wybranego tematu.

Wyjazd integracyjny Kraków

Zleceniodawca: OBI Wrocław Impreza: Wyjazd integracyjny Kraków Miejsce realizacji: Kraków Nasze zadania: Transport komfortowym autokarem, posiłek w restauracji z tradycyjną kuchnią polską. Organizacja zwiedzania z licencjonowanym przewodnikiem trasami: Wzgórze Wawelskie i Droga Królewska, rezerwacja biletów wstępu, usługi pilockie.

Sekrety wieczorów tematycznych

Wieczory tematyczne dla firm

Wieczór tematyczny to nieznany nadal termin, ale jednocześnie bardzo ciekawe zagadnienie, dlatego warto się nim zainteresować i dowiedzieć, czym są wieczory tematyczne i kiedy warto zdecydować się na to, by coś takiego zorganizować.

Czym jest wieczór tematyczny?

Wieczór tematyczny to nazwa imprezy, która kręci się tematycznie wokół jednego, wybranego tematu. Chodzi tutaj na przykład o to, że wybieramy sobie miejsce, gdzie impreza się odbędzie, np. jakąś restaurację, w której będziemy mieli wynajętą salę i wszystko, co będzie przygotowane tej nocy w kontekście zabawy i spędzania wolnego czasu, będzie dotyczyło jednego konkretnego tematu. Temat ten może być wybrany dowolnie przez pracodawcę lub przez firmę eventową za zgodą pracodawcy. Pracownicy zazwyczaj wiedzą, jaki będzie temat, dlatego że muszą się do niego odpowiednio ubrać.

Dlaczego warto zorganizować wieczór tematyczny?

Wieczór tematyczny jest doskonałym rozwiązaniem przede wszystkim dlatego, że jest zabawny i bardzo zobowiązujący. Oznacza to, że uczestnicy imprezy muszą się wpisywać tym, co robią, w klimat wydarzenia. Muszą brać udział w konkurencjach, bawić się w danym klimacie i to jest zazwyczaj ciekawe. A tematy są bardzo śmieszne albo bardzo absurdalne, np. klimat domu wariatów, rozdania Oskarów, klimat zimy, temat pracy w całkiem innej branży i na całkiem innych stanowiskach. Pomysłów na imprezy integracyjne z ustalonym konkretnie tematem jest bez liku, a z uwagi na to, że jest to tak wciągające, zabawa także jest przednia.

Pomysły na wieczór tematyczny

 • Wieś – uczestnicy imprezy ubrani są w stroje ludowe, typowo wiejskie, nawet nieco niechlujne. Na sali cała dekoracja przypomina wieś. Uczestnicy mają za zadanie doić sztuczną krowę, sadzić warzywa w zaaranżowanym na potrzeby imprezy ogrodzie, robić masło itp. Całość jest fotografowana i filmowana.
[caption id="attachment_1543" align="alignnone" width="300"]Wieczory tematyczne dla firm Wieczory tematyczne dla firm[/caption]
 • Złote Globy – uczestnicy wcielają się w rolę gwiazd na rozdaniu Złotych Globów. Kobiety ubierają zjawiskowe suknie, natomiast mężczyźni fraki. „Gwiazdy” robią sobie zdjęcia na ściance, podpisują autografy, udzielają wywiadów, przeprowadzają plebiscyt z wręczeniem nagród, a następnie odbywa się after party, czyli impreza do białego rana. Takie eventy dla firm we Wrocławiu zakładają prawie zawsze, że pracownicy zabiorą na imprezę osoby towarzyszące.
             

Jak dobrze wykorzystać wyjazd integracyjny nad morze lub w góry?

Jak dobrze wykorzystać wyjazd integracyjny nad morze lub w góry?

Dwa najpopularniejsze kierunki wyjazdów w Polsce – morze i góry. Piękne plaże i ciepła woda, kontra górskie szczyty i niesamowite widoki. Planując wyjazd integracyjny nad morze lub w góry, musisz wiedzieć, jak dobrze go wykorzystać. [caption id="attachment_1393" align="alignnone" width="300"]Wyjazd integracyjny nad morze Wyjazd integracyjny nad morze[/caption]

Wskazówki ogólne, niezależnie od planowanego kierunku

 • Żeby nie stracić więcej czasu, niż to konieczne, warto jest wyjechać możliwie wcześnie rano. Nawet jeżeli miałoby to być bardzo wcześnie. Wyobraź sobie, że jadąc 500 km nad morze i wyjeżdżając o 9:00 czy 10:00 dojedziecie po południu i pierwszy dzień jest właściwie stracony. Warto wyjechać od 5-6 rano.
 • Odpowiedni plan wyjazdu – impreza integracyjna musi być z góry zaplanowana. Jeżeli nie będzie planu, każdy z uczestników może mieć własne pomysły, nie będzie jednomyślności, uczestnicy stracą mnóstwo czasu, a wyjazd może być prawdziwą męczarnią.

Planowanie wyjazdu w góry

 • Warto kupić bilety zawczasu. Unikniemy w ten sposób stania w długich kolejach po bilety na wyciągi, kolejki górskie czy do muzeum. Wyjazdy turystyczne muszą być planowane już na poziomie tych podstawowych cegiełek, które będą warunkowały maksymalną oszczędność czasu.
 • Wybór tras dostosowanych do możliwości uczestników. Nie warto planować wpinania się na Kasprowy Wierch czy Rysy, kiedy widać wyraźnie, że kondycja i zapał uczestników są niespecjalne. Wspinaczka wtedy, która normalnie trwa 3 godziny, będzie trwała cały dzień i popsuje nam dalsze plany.

Planowanie wyjazdu nad morze

 • Wybór miejsc bardziej kameralnych – nie ma sensu przez 2 godziny szukać wystarczająco dużej wolnej przestrzeni dla większej grupy w miejscu bardzo zatłoczonym. Znacznie lepiej będzie wybrać mniej oblegane miejsce. Odpoczynek będzie tam znacznie przyjemniejszy, a znalezienie miejsca łatwiejsze.
 • Wcześniejsze ustalenie kwestii związanych z piciem alkoholu – imprezy dla firm nad morzem bardzo często odbywają się w miesiącach letnich i związane są ze spożywaniem alkoholu. Żeby zabawa się nie popsuła i żeby nie stracić czasu, warto określić konkretne zasady dotyczące spożywania alkoholu. Na przykład, że wolno pić wyłącznie po 19, w czasie wolnym, w czasie zabawy w klubie lub w czasie/po kolacji.
                   

Spływ kajakowy

Zleceniodawca: Studio Figura Wrocław Impreza: Spływ kajakowy Miejsce realizacji: Wleń, Lwówek Śląski, rzeka Bóbr Nasze zadania: Kompleksowa obsługa klientów firmy - wynajem kajaków, transport, noclegi, zabezpieczenie spływu. Zwiedzanie ruin zamku we Wleniu, gra terenowa z nagrodami. Zwiedzanie najstarszego browaru w Polsce w Lwówku Śląskim, wieczorna biesiada grillowa z DJ, turniej siatkówki plażowej

Imprezy integracyjne Łódź

Imprezy integracyjne Łódź

Impreza integracyjna w centrum kraju? Dlaczego nie? W Łodzi na uczestników imprezy firmowej czeka multum atrakcji, dlatego nie trzeba wcale nigdzie wyjeżdżać, żeby świetnie się bawić. Firmy sądzą czasami, że pracowników najbardziej ucieszy wyjazd w dalekie zakątki świata, a to nie jest prawda. [caption id="attachment_1315" align="alignnone" width="300"]Imprezy integracyjne Łódź Imprezy integracyjne Łódź[/caption] Ważne, by znaleźć odpowiednie miejsce i właściwie zaplanować całą imprezę. Poniżej zobaczysz nasze pomysły na zorganizowanie fantastycznej imprezy firmowej.
 • Filmowa Łódź – jako że Łódź jest miastem wybitnie filmowym, można pokusić się o zorganizowanie imprezy w filmowym klimacie. Z pewnością dobrym pomysłem będzie zwiedzenie miejsc związanych z filmem, a także samodzielne kręcenie filmu. Uczestnicy imprezy wcielają się wtedy w postacie ze scenariusza, który tworzy agencja eventowa i odgrywają swoje role bez wcześniejszego przygotowania. Pozwala to na naprawdę świetną zabawę. Taka impreza firmowa jest uwieczniona na filmie i poddana późniejszej obróbce, a każdy z uczestników otrzymuje swój egzemplarz.
 • Eksperymentarium – firma nie musi stawiać wyłącznie na zabawę. Może pomyśleć o tym, by umilić pracownikom czas poprzez naukę i poznawanie nowych rzeczy. Wycieczka do Eksperymentarium będzie w tym przypadku z pewnością doskonałym pomysłem. Po wycieczce można kontynuować spotkanie w klubie lub restauracji.
 • Zabawa w lunaparku – miejsce takie kojarzy się przede wszystkim z tego, że daje frajdę dzieciom, ale dorośli, mimo że nie chcą się do tego przyznać, też bardzo chętnie odwiedzają takie miejsca. Można wyzwolić ze swoich pracowników prawdziwe dzieci, organizując im czas w lunaparku i płacąc za wszystkie atrakcje. W jednych zabawach uczestniczy cała grupa, inne natomiast są do indywidualnego wyboru.
 • Aquapark fala – zawody w pływaniu albo w ogóle nauka pływania i sielska zabawa w wodzie nie tylko pomogą pozbyć się stresu, ale też wzmocnią kręgosłupy osób pracujących na co dzień za biurkiem. Imprezy firmowe w aquaparkach nie są dość popularne, ale to właśnie stanowi o ich unikalności.
[caption id="attachment_1316" align="alignnone" width="300"]Imprezy integracyjne Łódź Imprezy integracyjne Łódź[/caption] Impreza integracyjna w Łodzi może mieć różne oblicza. Ważne jest natomiast, by była właściwie zaplanowana.                    

Idealne gry fabularne na wyjazd firmowy

Idealne gry fabularne na wyjazd firmowy

Firma wcale nie musi mieć jakiegoś porażająco wysokiego budżetu, żeby zorganizować ciekawą imprezę. Tak naprawdę imprezy integracyjne dla firm mają być ciekawe pod kątem scenariusza, a nie tylko ceny czy miejsca, w jakim są aranżowane. Dlatego świetnym pomysłem będzie zwykła impreza na sali okolicznościowej, podczas której uczestnicy wezmą udział w grach fabularnych.

Czym są gry fabularne?

Gry fabularne to specyficzny rodzaj gier, w których może brać udział wielu uczestników. Gry te są cenione zarówno przez rodziny i paczki znajomych, jak i przez firmy eventowe i grupy, dla których organizuje się imprezy integracyjne. Gra fabularna to nic innego, jak gra, podczas której uczestnicy mają za zadanie wcielić się w konkretne role oraz opisywać, co robią w świecie wykreowanym przez daną grę. Zabawa taka wymaga kreatywności, ale też umiejętności słuchania ze zrozumieniem, bo przecież trzeba być lepszym od przeciwników i wygrać rozgrywkę. Gry fabularne opisuje się zawsze skrótem RPG.

Przykłady ciekawych gier fabularnych

 • Szpital – uczestnicy wcielają się w role pracowników i pacjentów szpitala, a dana rola jest losowana, by zachować sprawiedliwość rozdziału. Każdy z uczestników ma za zadanie zdawać sprawozdanie z wykonanych zadań swojemu przełożonemu (lub swojego lekarzowi), a za osiągnięcia przyznawane są punkty.
 
 • Escape room – przykładem gry fabularnej są też rozbudowane escape roomy, w których uczestnicy będą nie tylko poszukiwać wyjścia, ale aktywnie uczestniczyć w rozgrywce i jednocześnie współdziałać i rywalizować ze swoimi kolegami. Imprezy integracyjne dla firm w takim klimatach są ostatnio bardzo wysoko oceniane.
[caption id="attachment_1537" align="alignnone" width="300"]Wyjazd firmowy Wyjazd firmowy[/caption]
 • Gra miejska – gra może się rozgrywać na terenie miasta. Uczestnicy mają przydzielone konkretne role i ich zadaniem jest szukanie skarbu, ale jednocześnie też aktywna współpraca z innymi członkami zespołu. Żeby osiągnięcie celu się udało, konieczne jest bieżące dzielenie się swoimi efektami, lokalizacją i utrudnieniami, jakie napotyka się na drodze. Po skończonej grze przydzielane są nagrody.
Reasumując każdy wyjazd firmowy można wzbogacić o tego typu atrakcje. Wystarczy znaleźć odpowiednią firmę eventową.                    

Transport autokarowy

Zleceniodawca: „Auto Stop Race” Impreza: Transport autokarowy z Chorwacji do Wrocławia Miejsce realizacji: Fazana - Chorwacja, Lubljana - Słowenia Nasze zadania: zorganizowanie powrotu uczestników największego wyścigu autostopowego w Europie - "Auto Stop Race" Fazana, Chorwacja. Rezerwacja i sprzedaż biletów autokarowych dla kilkuset uczestników imprezy. Obsługa pilocka do każdego autokaru. Zorganizowanie wycieczek fakultatywnych (zwiedzanie stolicy Słowenii - Lubljany z licencjonowanymi przewodnikami).

Wyjazd integracyjny Grzybobranie

Zleceniodawca: Faurecia S.A. Wałbrzych Impreza: Wyjazd integracyjny Grzybobranie Miejsce realizacji: Kotlina Kłodzka, Jaskinia Radochowska Nasze zadania: Transport komfortowym autokarem, usługi pilockie i przewodnickie, organizacja grzybobrania, wyżywienie zgodnie z programem, wejście na górę Cierniak, zwiedzanie Jaskini Radochowskiej, biesiada przy ognisku z oprawą muzyczną.

Spływ kajakowy

Zleceniodawca: Studio Figura Wrocław Impreza: Spływ kajakowy Miejsce realizacji: Wleń, Lwówek Śląski, rzeka Bóbr Nasze zadania: Kompleksowa obsługa klientów firmy - wynajem kajaków, transport, noclegi, zabezpieczenie spływu. Zwiedzanie ruin zamku we Wleniu, gra terenowa z nagrodami. Zwiedzanie najstarszego browaru w Polsce w Lwówku Śląskim, wieczorna biesiada grillowa z DJ, turniej siatkówki plażowej

Wyjazd dla seniorów Kotlina Kłodzka i Skalne Miasto

Zleceniodawca:  Polkowicki Związek Inwalidów Narządów Ruchu Impreza: Kotlina Kłodzka i Skalne Miasto Miejsce realizacji: Kudowa-Zdrój, Wambierzyce, Góry Stołowe, Skalne Miasto Adrspach, Wojsławice Nasze zadania: Transport komfortowym autokarem, noclegi w ośrodku wypoczynkowym przystosowanym dla osób niepełnosprawnych, wyżywienie. Wizyta w Gospodarstwie Ekoturystycznym, degustacja miejscowych produktów. Rezerwacja biletów wstępu, usługi pilockie i przewodnickie - zwiedzanie Kudowy-Zdroju, Wambierzyc, spacer po Górach Stołowych, Arboretum w Wojsławicach, zwiedzanie Skalnego Miasta w Czechach, organizacja wieczornego bankietu/kolacji grillowej.

„TEAM BUILDING”

Zleceniodawca: „Auto Stop Race” Impreza: „TEAM BUILDING” Miejsce realizacji: Wrocław Nasze zadania: zorganizowanie imprezy integracyjnej powiązanej ze szkoleniami i warsztatami, m.in.: szkolenie z pierwszej pomocy, szkolenie żeglarskie, obsługa łodzi motorowych, użycie różnych typów broni, elementy wysokościowe, survival, przygotowanie posiłków na ognisku.

Nurkowanie na Malcie

Zleceniodawca: Szkoła Nurkowania  „Wodny Świat” Impreza: Nurkowanie na Malcie Miejsce realizacji: Malta Nasze zadania: kompleksowa obsługa kursantów Szkoły Nurkowania „Wodny Świat”. Rezerwacja biletów lotniczych, transfer na i z lotniska, transport do baz nurkowych, rezerwacja hoteli, obsługa sal szkoleniowych, organizacja zwiedzania i imprez integracyjnych

Wyjazd szkoleniowy Zakopane

Zleceniodawca: „Specjalistyczny Ośrodek Szkoleniowy” Wrocław Impreza: Wyjazd szkoleniowy Zakopane Miejsce realizacji: Zakopane Nasze zadania: Organizacja wyjazdu szkoleniowego dla ratowników – transport, noclegi, wyżywienie, organizacja dwudniowego szkolenia lawinowego. Nauka jazdy na nartach, zawody narciarskie, kulig z pochodniami połączony z biesiadą grillową przy akompaniamencie kapeli góralskiej.

Impreza integracyjna – Jura Ekstremalnie

Zleceniodawca: BZ WBK Warszawa Impreza: Impreza integracyjna - Jura Ekstremalnie Miejsce realizacji: Jura Krakowsko-Częstochowska, Zamek Bobolice Nasze zadania: Transport komfortowym autokarem, nocleg w Zamku w Bobolicach, wyżywienie, obsługa wewnętrznego szkolenia, organizacja wieczornego bankietu. Specjalistyczne zajęcia z instruktorami, w tym: strzelanie z różnego rodzaju broni, wspinaczka skałkowa, park linowy, elementy paleontologii (eksploracja jaskini), bieg na orientację z nagrodami, organizacja kuchni polowej.

Wyjazd integracyjny Sandomierz

Zleceniodawca: Stowarzyszenie na rzecz Społeczności Lokalnej Gminy  Czernica "Rozwiń Skrzydła" Impreza: Wyjazd integracyjny Sandomierz Miejsce realizacji: Sandomierz, Winiarnia Sandomierska, Baranów Sandomierski, Zamek Krzyż-Topór Nasze zadania: Transport komfortowym autokarem, noclegi w wybranych hotelach, posiłki w restauracjach z tradycyjną kuchnią danego regionu. Organizacja zwiedzania historycznego regionu sandomierskiego (w tym Zamek w Baranowie Sandomierskim i Zamek Krzyż-Topór). Usługi pilockie i przewodnickie, rezerwacja biletów wstępu, rejs statkiem po Wiśle, wizyta w Winiarni Sandomierskiej połączona z degustacją win, kolacja grillowa z ogniskiem.

Wyjazd integracyjny Wilno

Zleceniodawca: BZ WBK Warszawa Impreza: Wyjazd integracyjny Wilno Miejsce realizacji: Wilno, Troki, Kowno Nasze zadania: Transport komfortowym autokarem, noclegi w wybranych hotelach, wyżywienie w restauracjach z tradycyjną kuchnią danego regionu, uroczyste kolacje. Organizacja zwiedzania nastawionego na poznanie lokalnej kultury, usługi pilockie i przewodnickie na najwyższym poziomie, rezerwacja biletów wstępu, clubbing, tradycyjny wieczorek wileński, szkolenie z wybranego tematu.

Wyjazd dla seniorów Świnoujście

Zleceniodawca:  GOPS Czernica Impreza: Wyjazd dla seniorów Miejsce realizacji:  Świnoujście, Międzyzdroje, Ahlbeck (Niemcy) Nasze zadania: Transport komfortowym autokarem, przeprawy promowe, noclegi w hotelach, wyżywienie. Usługi pilockie i przewodnickie - zwiedzanie Świnoujścia, Międzyzdrojów oraz Ahlbeck w Niemczech, rezerwacje biletów wstępu, pobyt nad morzem, organizacja wieczornego bankietu.

Aktywne animacje

Zleceniodawca: Agencja Reklamowo-Artystyczna BOHO Impreza: Aktywne Animacje Miejsce realizacji: Wrocław Nasze zadania: Praca w charakterze podwykonawcy przy obsłudze obchodów „150-lecia Hali Stulecia” we Wrocławiu. Zapewnienie animatorów w tym szczudlarzy, wynajem hostess, koordynacja obsługi.

Wyjazd integracyjny Katowice i Jura

Zleceniodawca: Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Mieszkaniowego „Mój Dom”

Impreza: Wyjazd integracyjny Katowice i Jura

Miejsce realizacji: Katowice, Sosnowiec, Jura Krakowsko-Częstochowska, Zabrze

Nasze zadania: Transport komfortowym busem, nocleg w Hotelu Monopol w Katowicach, wyżywienie w wybranych restauracjach, obsługa wewnętrznego szkolenia, organizacja wieczornego bankietu, clubbing. Wyścigi na gokartach na Autodromie w Sosnowcu. Jazda na quadach i off-road na przepięknych terenach Jury. Ucieczka z niesamowitego "Escape room" w Katowicach. Oryginalna "Górnicza Szychta" kilkaset metrów pod ziemią w Zabytkowej Kopalni Guido w Zabrzu.

Integration trips Warszawa

The largest metropolis in our country. This is definitely a place for those who want to benefit from the integration trip in 101%. Excellent cuisine where your dishes are served by the best chefs in Poland, the clubs with the most popular residents in the country, moreover, a lot of integration attractions such as : one of three in Europe "Invisible Exhibition," "Dream Jump" at the National Stadium or Warsaw during the communist regime.

Integration trips Wrocław

“Meeting place”- one of the fastest developing cities in our country, especially in tourism and entertainment. In 2016, European Capital of Culture. Beautiful architecture, modern hotels, great restaurants. Extremely rich cultural offer. Moreover, many attractions on the water (wake park, scuba diving, kitesurfing, dragon boats, Odra river cruises) and on the land (bumberball, lasertag) and also in the air (the highest viewpoint in Poland- Sky Tower, Jump Hall, wind tunnel, parasailing, paragliding, powered gliders, flying aircraft. We know Wrocław like a back of our hand! Welcome!

Integration trips Praga

Called “Golden”, is one of the most visited European capitals. The city that never sleeps- with lot of monuments, museums, luxury hotels and original restaurants. Besides sightseeing, we recommend you beer feasts (visiting Staropramen Brewery). Moravian wine tasting and prestige clubs including the largest, 5-level disco “Karlove Lazne”. For regeneration, we offer you Wełtawa River cruises with catering and live music, vintage cars or segway rides.

Integrations trips Kraków

No longer the administrative capital but definitely tourist capital of our country. Kraków is a legendary city with a huge potential, full of first-class monuments, which attract people from all over the world. Cruises on the largest Polish river combined with banquets and animations, balloon rides, outdoor games in the phenomenal Kazimierz, all-night clubbing are just some of the selected proposals. A little bit further, possible climb in Ojców, mining adventure in Wieliczka or Bochnia. For fans of thrills, we offer a ride in the tank T-55 on the testing ground.

Integration trips Karkonosze

“Four seasons”- here is always something interesting! In the winter- avalanche training, dog sledding, sleigh ride with torches, skiing: downhill, cross-country skiing, snowboard, competition on snow; in other seasons: an unforgettable climbing expeditions, balloon rides, visiting Walloons (mountain people), visiting the largest waterfalls in Poland; in the afternoon relax in the Water Park “Tropicana”; in the evening visiting a nightclub with the rhythms of the most popular musical hits or familiar feast with colleagues. From here is very close to the Czech Republic where you can try traditional fried cheese and dumplings.

Integration trips Zakopane

The winter capital of Poland will certainly prove that here is a lot of things to do, not only in the winter. It is the place that will satisfy both people who prefer passive leisure ( numerous thermal pools, excellent regional cuisine) and those who like active holidays (winter sports, scooters, quads, cars 4x4, climbing, rafting in Slovakia. In the evening, the feast with a table full of regional dishes such as sour soup on the ribs. Accompaniment of the highlander band playing numerous traditional songs, such as “Szalała, szalala”.

Integration trips Toruń

City of Kopernik. Staying in this charming town will allow us to “stop the Sun and move the Earth”. Visiting the Astronomical Observatory and the house of the most famous Polish traveler- Tony Halik. Few-hours’ cruises on the Wisła River, gingerbread baking workshop according to the traditional recipe. Regional beers and liqueurs tasting. Traditional Polish cuisine based on spices. Toruń is also an excellent starting point for visiting Gniezno and Biskupin and Malbork.

Integration trips Sandomierz

“City of Ojciec Mateusz”- a proposal mainly for people who want to have some rest. It is a feast for the body (vineyards, traditional Polish cuisine) and spirit (spectacular views, monuments and history). Thanks to the amazing atmosphere of this place, here is no time for boredom.

Integration trips Kotlina Kłodzka

A region that can be the best described with the words of the song “beyond the mountains, the forests, the valleys”. Beautiful places will improve the mood even of the most tired participants. Energy is needed because here are a lot of attractions, such as looking for the Gold Train, Riese Complex- Hitler’s underground city, making own paper, looking for a coal, gold, “trying” arsenic. From here is also close to our southern neighbors or to the capital of Lower Silesia.

Integration trips Góry Świętokrzyskie

"On the witches trail "according to legends, in this region took place witches’ meeting on Łysa Góra; are they still there? You can find it out by yourself ; we will be looking for Baba Yaga, visiting various castles, open-air museums, and we will move to the "world of childhood" in "Bałtowski Tourist Complex" or the Living Museum of Porcelain in Ćmielów.